Які продукти підвищують гемоглобін: Що потрібно їсти при нестачі заліза в організмі

Рівень гемоглобіну є одним з головних показників здоров'я. Тому важливо вживати в їжу продукти, які сприяють підвищенню гемоглобіну в крові

Які продукти підвищують гемоглобін: Що п…
Фото: Pixabay

Гемоглобін відповідає за транспортування кисню до тканин і органів. Він є основою еритроцитів — клітин крові, які беруть участь в імунних реакціях і транспорті поживних речовин. Від рівня гемоглобіну залежить наша активність, зовнішній вигляд і самопочуття.

Якщо в організмі є нестача гемоглобіну, людина відчуває швидку стомлюваність, перепади настрою, має блідий колір шкіри, у жінок спостерігаються рясні менструації. Щоб нормалізувати рівень гемоглобіну в крові, потрібно вживати багату на залізо їжу. Адже саме цей мікроелемент бере участь у синтезі білку та насиченні ним усіх органів.

Depo зібрав список корисних продуктів, які допоможуть вам розв'язати проблему, підняти гемоглобін і нормалізувати своє самопочуття.

Якою має бути норма гемоглобіну в організмі людини

Уровень гемоглобина в организме зависит от возраста и пола человека

Рівень заліза в організмі людини залежить від її статури, віку, статі та фізичного навантаження. Також впливають на цей показник вагітність, менструація та клімакс. Кількість гемоглобіну визначається у загальному аналізі крові разом з іншими показниками. Зазвичай у чоловіків нормальною вважається концентрація від 130 г/л, а у жінок — 120 г/л.

Новонароджені мають свій запас заліза, який вони витрачають в процесі росту. Добова потреба продуктів, багатих на залізо, маленька — всього 0,27 мг. Згодом кількість заліза необхідно поповнювати, і вже до 3 років його кількість збільшується до 11 мг на добу.

До 12 років дитині достатньо отримувати до 10 мг заліза, а ось з настанням статевого дозрівання хлопчикам і дівчаткам потрібна різна кількість заліза. Хлопцям потрібно близько 11 мг заліза на день, тоді як добова норма у дівчаток становить до 15 мг. Така відмінність пов'язана з тим, що у дівчат починається менструація.

Ближче до 20 років чоловікам потрібно близько 8 мг заліза на добу, а от дівчатам потрібно його ще більше, аніж в період статевого дозрівання — 18 мг. Під час вагітності жінкам лікарі призначають до 27 мг заліза на добу.

Ознаки зниженого гемоглобіну в організмі

При пониженном гемоглобине наблюдается бледный цвет кожи и сонливость

Низький вміст гемоглобіну в організмі можна визначити виключно після здачі аналізів. Однак ознаками нестачі заліза в організмі можуть бути:

  • блідий колір шкіри;
  • сонливість і запаморочення;
  • швидка стомлюваність і слабкість;
  • випадання волосся та ламкість нігтів;
  • знижений тиск і прискорене серцебиття.

Чому виникає дефіцит гемоглобіну

Нехватка гемоглобина в организме возникает при несбалансированном питании

Брак в організмі заліза можуть спровокувати, на перший погляд, нешкідливі причини, але їх ігнорування призводить до негативних наслідків.

🔴 Дефіцит гемоглобіну може спостерігатися при активному зростанні людини в підлітковий період і під час вагітності. Рівень заліза в ці періоди повинен контролювати лікар, призначаючи спеціальне харчування або вітамінні добавки.

🔴 Дуже часто спостерігається нестача гемоглобіну після травм і операцій, кровоточивості ясен і геморої. У жінок дефіцит заліза виникає в період менструацій і при гінекологічних захворюваннях.

🔴 Найпоширеніша причина низького рівня гемоглобіну в організмі — це незбалансоване харчування або дієти.

Нижче ми розповімо про те, які продукти підвищують гемоглобін і повинні бути в раціоні кожної людини, щоб уникнути дефіциту заліза і бути здоровим.

Чим небезпечне зниження гемоглобіну

При низком гемоглобине у человека может болеть сердце и быть учащенное дыхание

🔻 За наявності низької кількості гемоглобіну в організмі кров переносить менше кисню, внаслідок чого тканини відчувають кисневе голодування. Через це людина може відчувати біль у серці, часто і важко дихати, а також страждати від запаморочення і непритомності.

🔻 Особливу небезпеку низький рівень гемоглобіну становить під час вагітності. Анемія, що виникає в цей період, підвищує ризик токсикозу, передчасних пологів і навіть викидня. Також можливе порушення розвинення плоду та плацентарна недостатність.

🔻 У дітей низький рівень гемоглобіну відбивається на активності — дитина швидко втомлюється, у неї знижується успішність і з'являється неуважність.

Які продукти сприяють підвищенню гемоглобіну

Споживання продуктів, багатих на залізо — це лише часткове розв'язання проблеми, адже важливою є також засвоюваність їжі. На неї впливає кислотність шлункового соку, поєднання продуктів, а також речовини, які сприяють або навпаки — заважають всмоктуванню заліза.

М'ясо. Білки тваринного походження незамінні для підтримки нормального рівня гемоглобіну в крові. Щоб засвоюваність м'яса була кращою, бажано готувати його на пару або запікати, уникаючи смаження. Якщо у вас гемоглобін в нормі, досить вживати 50 грамів м'яса на день, а для його підвищення потрібно близько 100 грамів тваринного білка на добу.

При низком гемоглобине человеку нужно 100 грамм животного белка в сутки

Буряк — ще один корисний продукт для нормалізації рівня гемоглобіну в організмі. Він містить не лише залізо, а й рослинний білок, який збагачує киснем кров. Рекомендується також пити буряковий сік. Щоб він краще засвоювався, його краще розводити морквяним або яблучним свіжовичавленим соком.

Халва — ці ласощі містять в своєму складі велику кількість заліза, вітаміну Е, В і фосфору. Занадто захоплюватися халвою не варто, оскільки вона є дуже калорійною, проте з розв'язанням питання, як швидко підняти гемоглобін, справляється на ура.

Морепродукти, такі як кальмари, ікра, креветки - сприяють підтримці нормального рівня гемоглобіну в крові і гарного самопочуття.

Мед не лише підвищує гемоглобін, але й сприяє загальнозміцнювальній дії на організм.

Мед способствует повышению гемоглобина

Морська капуста повинна бути в раціоні кожного, кого хвилює питання, як підняти гемоглобін і очистити кишківник. Вона містить близько 12 міліграмів заліза, а кілька чайних ложок досить, щоб насититися ламінарією і поповнити запас корисних речовин.

Пшеничні висівки містять не тільки залізо, але й вітаміни групи В, які сприяють синтезу гемоглобіну. Не рекомендується їсти висівки в великій кількості, оскільки це може призвести до проблем зі шлунково-кишковим трактом. Максимальна кількість — 300 грам на добу. Якщо ж питання, як підвищити гемоглобін, стоїть гостро — одна столова ложка пшеничних висівок допоможе привести самопочуття до норми.

Які фрукти підвищують гемоглобін

 

Яблука — рекордсмени за вмістом заліза. Їх можна їсти свіжими, запікати або чавити з них соки. Відзначимо, що вкрай не рекомендується пити чай протягом пів години після вживання яблука, адже всі його корисні речовини не зможуть засвоїтися належним чином.

 

Яблоки содержат высокое количество железа

 

Гранат — регулярне вживання цього фрукта або його соку допоможе підтримувати рівень гемоглобіну в нормі.

 

Абрикос — окрім заліза, він містить марганець і мідь, які активують біосинтез гемоглобіну, зміцнюють судини і нормалізують кров'яний тиск.

Зниження рівня гемоглобіну в крові може спостерігатися з різних причин. Перш, ніж визначати, які продукти і добавки додати до раціону, слід порадитися з лікарем і здати всі необхідні аналізи.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme