"Тагіл" повертається в Єгипет: Які курорти "без росіян" доступні для українців

Все більше українських туристів, особливо після 2014 року, прагнуть відпочивати на курортах, де вони не зустрінуть росіян. Громадяни інших країн, та навіть деякі громадяни РФ, серед яких також трапляються адекватні люди, часто шукають готелі "без русскіх"

Олена Міловідова
Тревел-блогер, журналіст-міжнародник
"Тагіл" повертається в Єгипет: Які курор…

В готелях Туреччини ще донедавна цьому явищу дивувалися, адже росіяни - це єдині туристи, які хочуть відпочивати принципово без своїх співгромадян. Важко уявити подібний запит від німця чи італійця. Чи українця. На щастя, я не чула про такі запити від наших туристів та випадки, коли доводилось би соромитись за своїх співгромадян. Принаймні, вони точно не є масовими. Але маю впевненість, що кожен з нас може пригадати випадок, коли відпочинок нам псували своєю дикою поведінкою сусіди з Росії. 

Тому от вам наша добірка напрямків відпочинку для тих, хто хоче відпочивати на курорті без росіян по сусідству. 

В Єгипет навесні можуть повернутися російські туристи

Улюблений українськими туристами Єгипет вже у квітні може по-перше подорожчати, а по-друге стати менш придатним для комфортного відпочинку через повернення російських чартерів (наразі перемовини між єгиптянами та росіянами тривають, питання є одночасно і політичним, і економічни, прогноз зробити важко). Тому якщо і давати пораду з суто туристичної точки зору: краще в Єгипет їхати найближчим часом. Треба зазначити, що в’їзд російських туристів не заборонений у Єгипті, проте дуже обмежений через те, що летіти їм потрібно через Каїр регулярними рейсами.

Як вибрати готель без росіян в Туреччині

При цьому повернення російських чартерів до Єгипту може зробити послугу тим нашим відпочивальникам, котрі полюбляють Туреччину: там ціни почнуть, навпаки, опускатися через конкуренцію. Та хіба ж є ще в Туреччині місця, де вас не потурбують п’яні вигуки "тагіііл" вночі та російські попсові хіти з мобільних колонок на пляжі?

Виявляється є! По-перше зверніть увагу на Егейське, а не Анталійське узбережжя. По-друге обирайте курорти більше облюбовані британськими, німецькими та іншими європейськими туристами: Фетхіє, Олюденіз, Кушадаси, Ізмір. Звичайно, готель на готель не приходиться, тому наступний крок у виборі місця відпочинку – відгуки. Читаємо відгуки на Booking.com та якщо серед них багато від росіян – очевидно, що цей готель вже облюбований нашими північними сусідами.

Також варто спитати у вашого турагента чи переглянути сайт готелю на предмет російськомовної анімації. Якщо її немає – це добрий знак. Ще один спосіб перевірити, який регіон краще обрати – просто відкрити табло місцевих  аеропортів та поглянути з яких міст більше рейсів.    

Болгарія без росіян

Гірськолижна Болгарія може бути чудовою альтернативою Івано-Франківській області, яка опинилася в червоній коронавірусній зоні. І не тільки через добрий сніговий покров і траси, а й через те, що і там, і там важко зустріти російського туриста. З Болгарією у нас діє умова в’їзду з тестом на COVID-19, зробленими за 72 години до перетину кордону. При чому перетинати кордон можна і на власному авто, і автобусом, і літаком. Для російських туристів в’їзд до Болгарії заборонений і невідомо коли відкриється. Отже, ще один аргумент на користь гірськолижного відпочинку у Болгарії – відсутність росіян. У Болгарії частковий карантин стосується ресторанів (вони працюють на виніс), проте ресторани при готелях відкриті та навіть СПА працюють. І ваш релакс скоріш за все не зіпсують усілякі любителі дзюрити в басейн і красти рушники в готелях.

Грузія, куди росіянам не продають турпакети

Грузія відкриває свої кордони для багатьох країн з 1 березня. Але це стосується тільки авіасполучення. Умовою в’їзду є ПЛР-тест, виконаний за 72 години до перетину кордону, та ще один тест через 72 години після перетину або ж вакцинація від COVID-19.

В Грузії можна покататися на лижах, адже сезон тут триває до травня, а його пік якраз припадає на березень коли в горах найбільше снігу. Також цікавою є і екскурсійна сторона країни і гастрономічна. В’їзд до Грузії відкрито як для громадян України, так і для і Росії, проте все-таки у наш список Грузія потрапила обґрунтовано. Адже кордон відкрито лише для авіатуристів, а прямі перельоти до Грузії з Росії були заборонені через антиросійські акції протесту у Тбілісі ще влітку 2019 року. Тоді ж заборонили і продаж турпакетів до Грузії.

Отже, вірогідність зустріти росіян на грузинських курортах стрімко наближається до нуля. До того ж вже кілька років у Грузії триває цілеспрямована політика вивчення англійської замість російської у школах, а оскільки сучасні молоді грузини російської не знають (а росіяни, з якими ми не хочемо зусрітися, інших мов вперто не вчать), в тому числі й ті, хто працює в туристичному секторі, цей чинник також впливає на зменшення кількості російських туристів, бо більшість з них мови не вчить та почувається некомфортно в англомовному середовищі.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme