Як займатися вдома фітнесом: Дієві вправи від відомої фітнес-тренерки

Після закриття салонів краси через карантин, зумовлений коронавірусом, перед українцями гостро повстало питання, як підтримувати себе у формі без походів до спортзали

Тіма Печерська
Журналіст відділу «Життя» і відділу «Новини»
Як займатися вдома фітнесом: Дієві вправ…

Depo.ua вирішив дізнатися у тренера з фітнесу, як підтримувати себе у формі та якому виду спорту краще надати перевагу під час самоізоляції.

Після закриття спортклубів українці почали хвилюватися, чи зможуть підтримувати форму під час карантину вдома. Одні жалілися на відсутність тренажерів і неможливість відтворити у квартирі вправи із зали, а інші почали придивлятися до альтернативних видів фізичного навантаження .

Біг і заняття на вулиці

Наразі виходити на вулицю українці можуть вільно, тож для нас доступні такі види фізичного навантаження як біг, ходьба, вправи на свіжому повітрі. Попри те, що вважається, що вірус не розповсюджується на вулиці, від командних видів спорту з незнайомцями потрібно відмовитися. Проте без проблем можна грати зі своєю дитиною чи з родичами у футбол, баскетбол чи волейбол.

Прекрасною альтернативою стануть поїдки на велосипеді чи прогулянки на самокатах. Так ви забезпечите організму корисне кардіонавантаження. Сюди ж можна віднести скейти і ролики.

Щодо бігу, то це не такий простий вид спорту, як здається. По-перше, потрібно впевнитися, що у вас нема протипоказань, по-друге, обрати спеціальне взуття, по-третє, продумати маршрут та ознайомитися із техніками бігу, аби не нашкодити колінам.

Заняття вдома

Дуже популярним вже багато років є фітнес вдома. Насправді вам знадобиться трошки місця, часу і бажання. 

Якщо у вас є гантелі, Instagram, YouTube і Facebook, то ваше тренування відбудеться. Наразі мільйони блогерів пропонують доступні вправи з гантелями, пляшками, мішками, гумовими стрічками і без обладнання. Достатньо лише бажання, килимка і води. До речі, не забувайте під час тренувань пити воду. 

Далі наші поради для тих, хто прагне розробити ефективну домашню програму тренувань.

Юлія Буртова, фітнес-тренер клубу UltraGym, підтвердила, що не всі тренажери з зали можна замінити, проте альтернатива є.

"В принципі, щоб займатися вдома, необхідно мати зовсім небагато вільного простору і трохи більше часу. Тренажери в повному обсязі замінити не вийде, але виконати повноцінне функціональне тренування цілком реально, оскільки для нього необхідне лише власне тіло", – зазначила тренерка.

Щодо занять йогою і пілатесу, то наразі ви маєте найкращу можливість розпочати знайомство з цими видами фізичної активності.

"Що стосується йоги, стретчинга або пілатесу, то часто навіть у фітнес клубах зі спортивного обладнання у цих напрямках використовується тільки килимок. В цілому, як і в будь-якій справі, важлива мотивація – без неї і в найкращому залі тренування не йдуть, а з нею – можна перевернути гори і на півтора квадратних метрах, в обмеженому просторі", – зазначає Юлія.

Тим, хто у спорті не новачок, можна працювати з петлями TRX, але важливо правильно їх закріпити, аби не травмувати себе, сусідів по квартирі чи навіть сусідів з поверху. Юлія підтвердила, що цей вид фітнесу є досить результативним.

"Так звичайно. І при наявності TRX, можна, в принципі, в зал не ходити Цей тренажер дозволяє повноцінно опрацювати всі м'язові групи", – зазначила спортсменка і показала приклад своїх тренувань.

Як займатися фітнесом вдома: Функціональне тренування на всі групи м'язів від Юлії Буртової

Юлія Буртова не тільки розписала тренування для читачів Depo.ua, а й зняла відео, яке допоможе і нам, і вам, тримати себе у формі.

1. Присідання з широкою постановкою ніг, з дотиком підлоги пальцями і виведенням рук над головою.

2. Віджимання з широкою постановкою рук і почерговим виведенням колін до грудей.

3. Гіперекстензія лежачи на животі (підйом корпусу зі зведенням лопаток).

4. Присідання у випаді. 15-20 на кожну ногу.

5. Вузькі віджимання/зворотні віджимання від стільця або від іншої твердої поверхні. 

6. Гіперекстензія лежачи на животі (підйом обох ніг і рук одночасно).

7. Прес: планка – 1 хвилина, куточок – 1 хвилина. Виконувати по 15-20 повторень. 

Кілька кіл, а краще чотири, і результат вам гарантований. 

Гарного тренування!

Читайте також: Як зняти гель-лак самостійно вдома

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme