Як встигати все і не з'їхати з глузду: Лайфхаки щодо оптимізації часу

Як би ми не намагалися, але встигнути все неможливо. Завжди будуть фактори, які заважатимуть виконати поставлені задачі. Тому важливо навчитися правильно розставляти пріоритети

Як встигати все і не з'їхати з глузду: Л…
Фото: Рixabay

Універсальних рецептів, як встигати зробити всі справи, нема, проте є рекомендації, дотримуючись яких можна правильно використовувати час і приділяти увагу дійсно важливим речам.

Depo.ua розповість, як встигати все робити вчасно і правильно розпоряджатися своїми ресурсами.

Обмежені можливості: чому ми не можемо все встигати

Чтобы успевать выполнить все дела, нужно правильно распределить время

Насправді ми й не повинні встигати все. З віком накопичується втома, хочеться більше відпочивати, і це цілком нормально — важливо прислухатися до себе. Сучасний ритм вимотує, особливо це стосується життя в мегаполісах.

Намагаючись встигнути все, ми витрачаємо час на завдання, які забирають у нас 80% сил і приносять 20% результатів, вичерпуючи внутрішні ресурси. Опісля нерідко настає вигоряння, і воно може проявлятися не лише в професійній сфері, але й в побутових моментах, коли ми зриваємося на близьких за найменшої невдачі.

Реклама радить брати від життя все, жити моментом і витягувати максимум з можливостей. У кожній окремо взятій ідеї є сенс, але в цілому закривати очі на обмеження не є вірним. Ми обмежені генетикою, фізіологічними потребами, економічними і політичними умовами і, врешті решт, — часом. Ігнорувати це все і намагатися дізнатися, як все встигати і не втомлюватися, — нерозумно і навіть небезпечно, адже зворотна сторона постійної напруги — психологічний дискомфорт.

Жити на максимумі — здорово, але у всіх свої можливості, тому і максимум індивідуальний. Людині, яка хоче знайти відповідь на питання, як встигнути все і зберегти свої внутрішні ресурси, важливо розібратися, що для неї є дійсно важливим тут і зараз, а що можна відкласти на потім.

Простіше простого: рекомендації, як встигати все і не зійти з глузду

Чтобы все успевать, нужно игнорировать отвлекающие факторы

Перш ніж визначитися, що нам заважає дізнатися, як встигати зробити всі справи за день, розглянемо найпоширеніші рекомендації по збереженню внутрішньої сили й енергії.

Більше активності

Люди проводять багато часу в офісах, а сидяча робота негативно впливає не тільки на фізичну форму, а й організм у цілому. При зручній нагоді (рано вранці або ввечері) потрібно влаштовувати тілу струс — це може бути пробіжка, катання на роликах/велосипеді, заняття в тренажерному залі, які будуть наповнювати клітини киснем, що відмінно відіб'ється на працездатності.

Лягати спати вчасно

Як же хочеться після завершення трудового дня подивитися улюблений серіал або зіграти в комп'ютерну гру ... Але як часто зранку ми розуміємо, що це було зайвим? Хронічне недосипання може обернутись дратівливістю і постійною втомою, а вони вже точно не помічники у виконанні важливих справ.

Прогулянки на свіжому повітрі

Важливо кілька разів на тиждень влаштовувати собі вечори (або ранки) спокою: виходити на природу, займатися духовними практиками або просто насолоджуватися красою навколишнього світу.

Як все встигати на роботі та вдома: 5 лайфхаків щодо оптимізації часу

Чтобы все успевать по дому и на работе, важно правильно определить цели

Правильно розставивши пріоритети та організувавши свій час, можна не лише знайти відповідь на питання, як все встигнути, але й стати більш щасливим.

Прямуйте до мети

Займайтеся тільки тими справами, які приведуть до результату. Безглузді речі забирають наш час і внутрішні ресурси. Важливо розставити пріоритети і виконувати спочатку ті завдання, які несуть користь.

Не бійтеся говорити "ні"

У спробі сподобатися всім ми часто боїмося відмовляти. Насправді це добре лише для тих, кому ми допомагаємо, але аж ніяк не для нас. Від безвідмовності часто страждає продуктивність, настає вигоряння. Ми в будь-якому випадку будемо змушені сказати "ні" — самим собі чи іншим. Адже відриватися на нецікаві проекти — витрачати сили даремно. Тим більше, що люди, які цінують час, вас зрозуміють.

Чтобы понять, как все успевать на работе и не задерживаться за выполнением дел допоздна, нужно избавиться от отвлекающих факторов

Боріться з факторами, що відволікають

Постійні перерви на телефонні розмови або повідомлення крадуть час. Щоб зрозуміти, як все встигати на роботі і не затримуватися за виконанням справ допізна, потрібно позбутися чинників, що відволікають. Досить відключити телефон, закрити двері і не оновлювати кожні кілька хвилин свою сторінку в соцмережах.

Розумно використовуйте вільний час

Якщо провести аналіз того, як ми витрачаємо свій час протягом тижня, можна прийти до висновку, що багато його йде в нікуди. Ми нічого не робимо, коли їдемо на роботу, коли стоїмо у пробці або черзі, але ж цей час також можна використовувати розумно. Наприклад, читати книгу або слухати підкасти, записувати свої думки ... Навіть 10 хвилин вільного часу потрібно використовувати з розумом!

Плануйте свій розклад

Колись давньоримський філософ Сенека говорив: "Якщо не знаєш, куди плисти, ніякий вітер не буде попутним" ... Цей вислів є актуальним і сьогодні. Якщо ми не маємо чіткого усвідомлення того, що потрібно зробити сьогодні/завтра/на вихідних, час буде розтрачено даремно.

Склавши розклад і вказавши на важливість виконання певних завдань, питання - як саме все встигати вдома чи на роботі – не спровокує головного болю. Можна зробити кілька списків, головне — щоб вони дійсно приносили користь і спрощували життя.

Намагаючись дізнатися, як все встигати по дому після роботи, ми часто не приділяємо уваги дійсно важливим справам. Щоб розпоряджатися своїм часом і не впадати в паніку, коли щось не виходить зробити швидко, потрібно просто зосередитися на виконанні тих справ, які будуть приносити користь. Уміння виставляти пріоритети і не братися за те, що краде наші ресурси — важлива риса тих, хто цінує свій час.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme