Для мозку та емпатії: Як встигати більше читати

Читання надзвичайно корисне для нашого мозку, але знайти час на книжки вдається не всім

Журналіст відділу "Життя"
Для мозку та емпатії: Як встигати більше…

Зокрема, за даними опитування Ukrainian Reading Publishing Data 2018, 36% українців за минулий рік не прочитали жодної книжки. Між тим, читання не лише поліпшує когнітивні здібності, а й розвиває емоційний інтелект, передає Depo.ua із посиланням на Popular Science.

Зокрема, вчені довели, що читання - одна з головних запорук здорового мозку. Зокрема, дослідники Університету Каліфорнії у Берклі, вивчаючи особливості інтелектуального розвитку близнюків, з'ясували, що чим раніше дитина починає читати, тим більший у неї словниковий запас.

Але і мозок дорослих від книжок також розвивається. Зокрема, дослідники зі Стенфордського університету довели, що різні жанри книжок розвивають різні ділянки мозку. А з віком читання може не лише сповільнити згасання інтелекту, а й повністю його зупинити.

Книжки корисні і для тих, хто прагне краще розуміти інших людей. Так, читання художньої літератури розвиває емпатію і допомагає зрозуміти, думки, прагнення та емоції інших.

ЯК ЗНАХОДИТИ ЧАС НА КНИЖКИ

Втім, у деяких з нас настільки напружений графік, що здається, на книжки банально немає часу. Але цю проблему можна вирішити. Психологи радять починати з малого - наприклад, взяти собі за норму читати бодай п'ять сторінок на день. Коли звичка органічно впишеться у розклад, час на корисне заняття можна поступово збільшувати.

Головне - аби читання було справді цікавим для людини. Себто, необов'язково тягнутися за серйозним романом на кілька томів лише тому, що його визнали класикою. Користі від улюбленого фентезі може бути не менше. Адже тоді людина читатиме собі у задоволення, а заняття перетвориться із взятого на себе обов'язку на улюблений вид відпочинку.

Не варто робити із читання ще один привід для самокритики. Бо якщо лаяти себе за дні без книжки, мотивація до читання швидко знизиться. Пропущений день - не біда. Кожна людина може затриматися на роботі, захопитися телешоу чи зависнути з друзями у кав'ярні.

Книжку або ж пристрій для прослуховування аудіотворів краще мати під рукою. Чимало любителів проковтнути 100 книжок за рік використовують для читання будь-яку можливість, гортаючи томи в очікуванні бізнес-зустрічі чи то громадського транспорту.

Щодо формату - варто обрати найбільш комфортний. Хоча дослідники і твердять, що читання традиційних паперових книг корисніше, ніж електронних, різниця не настільки суттєва, щоб псувати собі задоволення.

Ще одна хитрість - мати список книжок про запас, пише Entereneur. Адже навіть у людей, що дуже люблять читати, трапляються паузи: усі книжки проковтнуті, а що далі - читач не знає. От списки і допомагають уникати таких перерв. Про них варто намагатися пам'ятати завжди - наприклад, зберігати рекомендації, які випадково впадають в око під час інтернет-серфінгу.

Аби читання не тягнуло на себе половину зорплати, варто трохи вивчити ринок. Зокрема, у книгарнях видавництв книжка може коштувати на 15% дешевше, ніж у мережевій крамниці. А том, придбаний у рядах на книжковому ринку "Петрівка" у Києві, може "заважити" на 100 грн менше, ніж у магазині, що у двох кроках від нього.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme