Як висипатися за 4 години: Прості і перевірені лайфхаки

Лікарі стверджують, що людина повинна спати не менше 7-8 годин на добу. Однак для деяких людей це недозволена розкіш, адже сучасний ритм життя змушує відпочинок залишити "на потім". У таких випадках у людей нерідко трапляються депресії й нервові зриви, адже постійні недосипання та бажання всюди встигнути знижують якість життя

Як висипатися за 4 години: Прості і пере…
Фото: Рixabay

При цьому, якщо правильно організувати свій відпочинок, іноді можна висипатися за 4 години і при цьому не відчувати втоми. Якщо раніше Depo.ua розповідав про те, як швидко заснути, то тепер поговоримо, як виспатися за короткий проміжок часу, що таке поліфазний сон і кому він дійсно корисний.

Як виспатися за 4 години: що таке цикли сну

Під час нічного відпочинку людина переживає кілька повноцінних циклів сну, кожен з яких містить повільну і швидку фазу. Повільна фаза — це глибокий сон, коли всі процеси в організмі сповільнюються, температура тіла знижується. Якщо людина прокинеться в цей час, вона відчуватиме себе втомленою протягом усього дня. Швидка фаза належить до поверхневого відпочинку – саме в цей період людина бачить сни. Такий же стан людина відчуває вдень, під час активності.

Поліфазний сон: особливості та кому потрібен

Сон - це важливий ресурс для людського організму

Питання, як виспатися за кілька годин, найбільш актуальне серед молодих мам, військових, моряків і людей, які працюють в нічний час. Однак ця тема нерідко цікава і тим, хто хоче витрачати більше часу на хобі, роботу, розваги, не завдаючи шкоди організму. Саме для таких людей і була винайдена методика поліфазного сну, що включає кілька режимів відпочинку. Поліфазний сон передбачає дроблення восьмигодинного відпочинку на кілька рівномірних періодів протягом дня, тоді як нічний сон скорочується до мінімуму.

Методика поліфазного сну також передбачає скорочення повільного сну вдвічі. Пробудження повинно відбуватися виключно у фазі швидкого сну, тому важливо зловити момент. Допоможуть мобільні додатки або фітнес-браслети: вони реєструють дані руху і сну та повільно будять людину, не створюючи додаткового стресу гучними звуками або вібрацією.

Найпоширеніші режими поліфазного сну

  1. Сон 4 рази по 60 хвилин кожні 6 годин (загальна тривалість відпочинку — 4 години).

  2. Сон по 6 раз по 40 хвилин кожні 4 години (загальна тривалість відпочинку — 4 години).

  3. Сон протягом 4-х годин один раз вночі й три рази по 20 хвилин вдень (загальна тривалість відпочинку — 3 години).

  4. Сон протягом 5 годин вночі та 1,5 години — вдень (загальна тривалість відпочинку — 6,5 години).

  5. Сон 2 години ночі й 1 раз 20 хвилин вдень (загальна тривалість відпочинку — 2,2 години).

5 хитрощів, які допоможуть виспатися за 4 години

Брак сну призводить до серйозних проблем зі здоров"ям

Сон — це важливий ресурс для нашого організму. Такий тип відпочинку не можна нічим компенсувати й замінити, а його нестача призводить до серйозних проблем зі здоров'ям.

Лягайте спати та прокидайтеся в один і той же час

Це залізне правило працює безвідмовно: якщо привчити організм засинати й прокидатися в один і той же час, мозок почне розуміти, що є чітка кількість годин, за які потрібно відновитися. Важливо дотримуватися цього правила не тільки в будні, а й у вихідні.

Контролюйте освітлення

Щоб швидше відправитися до царства Морфея, за годину до сну вимкніть світло в приміщенні. Користуйтеся у вечірній час жовтим світлом, а також намагайтеся якомога менше використовувати гаджети. Синє світло від екранів електронних пристроїв пригнічує вироблення мелатоніну.

Важливо тримати під контролем освітлення і відразу після пробудження. Швидше прокинутися допоможе велика кількість яскравого світла, від якого руйнується мелатонін.

Прийміть душ перед сном

Ще один відмінний спосіб заснути вдома швидко і вранці відчувати себе бадьоро — це теплий душ або ванна для ніг. Така процедура допоможе розслабитися і зняти м'язову втому.

Відмовтеся від деяких продуктів

Алкоголь, кава й енергетики — не найкращі напої перед сном. Куди корисніше приготувати напої, які допоможуть заснути, а також наситять організм вітамінами — це тепле молоко, чай з м'ятою або бананово-мигдальний смузі.

Не варто на ніч вживати борошняну і жирну їжу. Проста булочка може порушити фазу повільного сну, а страви зі свинини — спровокувати тяжкість в шлунку.

Приберіть подразники

Щоб виспатися за мінімальну кількість часу, потрібно подбати про відсутність зовнішніх подразників. Від галасливих сусідів або домочадців можна ізолюватися за допомогою беруш, а незручну подушку замінити на ортопедичну. Також важливо провітрити приміщення перед сном і сховатися під теплою ковдрою, щоб організм міг швидше розслабитися.

Чи варто на собі перевіряти, як виспатися за 4 години

Поліфазний сон не підходить підліткам

Намагаючись зрозуміти, як краще виспатися в шаленому ритмі, люди все частіше вдаються до поліфазного сну. Однак такий експрес-відпочинок підходить не всім. Він протипоказаний людям з хронічними хворобами, захворюваннями серцево-судинної системи, вагітним і підліткам.

Вчені стверджують, що наше тіло і мозок потребують щоденного міцного сну — від 7 годин. Перевіряти ж, як добре виспатися, використовуючи поліфазну методику, можна, але без фанатизму. Такий режим може бути нечастим помічником в ситуаціях, коли необхідно приділити багато часу справам, а на сон його не вистачає.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme