Як Вірджинія Вулф, якій Google присвятив свій дудл, Вайнштейну насолила

Сьогодні виповнюється 136 років з дня народження британської письменниці Вірджинії Вулф

Як Вірджинія Вулф, якій Google присвятив…

На честь цієї дати Google присвятив письменниці дудл, а створила його лондонська ілюстраторка Луїза Померой.

Надихнули на таке візуальне оформлення спогади письменниці про дитинство.

"Чому я так неймовірно, невиліковно і романтично думаю про Корнуолл? Я думаю, я бачу дітей, що бігають в саду ... шум моря вночі ... майже сорок років життя, все побудовано на тому, чим там все просякнуте, але багато чого я ніколи не зможу пояснити", - ділилася письменниця.

Вірджинія Вулф народилася в Кенсінгтоні, з раннього дитинства дуже багато читала.

У 13 років дівчинку спробували згвалтувати власні кузени - моральна травма залишилася з Вулф на все життя. Письменниця стверджувала, що секс між чоловіком та жінкою викликає у неї відразу.

Після смерті матері Вірджинія вперше спробувала накласти на себе руки, але її вдалося врятувати. Депресія і головний біль стали постійними супутниками життя письменниці.

Вже в юності Вулф відчула на собі соціальну несправедливість. Тоді як брати вступили до Кембріджу, вона залишилася вдома з сестрою. Дівчата заприсяглися ніколи не виходити заміж.

Втім, сестра слова не дотримала. А в 30 років сама Вірджинія вийшла заміж за письменника Леонардо Вулфа, разом з яким заснувала власне видавництво.

Мисткиня активно писала і стала невід'ємним членом групи Bloomsbury, колективу сучасних інтелектуалів і митців.

Через 10 років після заміжжя познайомилася з письменницею Вітою Секвілл-Уест, в яку згодом закохалася. Стосунки між жінками були непростими. Постійні зради партнерки знайшли відображення у її романі "Орландо".

На початку Другої світової депресії Вірджинії посилилися. Додавався страх за чоловіка, який був євреєм. Після бомбардування її будинку, під час якого згоріла сімейна бібліотека, здоров'я письменниці ще більше похитнулося. Не витримавши страждань і напруження, мисткиня втопилася.

Вірджинія прославилася книжками "Подорож", "День та ніч", "Кімната Джейкоба", "Місіс Делловей", "Орландо", "Щоденник письменниці".

Втім, критики відзначають не лише літературний талант Вулф, яку вважають одних з найвизначніших фігур модернізму, але і її внесок у боротьбу за права жінок.

На думку дописувачки Vox Констанс Грейді, книжки Вулф у еру флешмобу #MeToo не можуть залишати спокійними. Адже головні постулати письменниці набули нового звучання.

У свій час Вірджинія акцентувала на відсутності елементарних свобод для жінок. Закликала: дайте жінкам можливість усамітнитися, заробити гроші собі на життя, і скоро людство відчує силу їхнього потужного генія.

У наш час у жінок з'явилися матеріальні можливості, але про ту, творчу свободу говорити зарано.

"#MeToo показав, що жінці все ще важко досягнути натхненного стану розуму, коли "немає з чим боротися, не треба розповідати про свої травми, доносити до суспільства своє горе", зате можна просто творити. Наразі ж жінці все ще необхідно доводити свою цінність", - наголошує пані Грейді.

Наведемо кілька найбільш знакових і промовистих цитат Вірджинії Вулф.

"Феміністка - це будь-яка жінка, яка розповідає правду про своє життя"

"Століттями жінки були такими собі магічними дзеркалами, які відображали фігуру чоловіка вдвічі більшою, ніж в реальності"

"Скарги однієї статі на іншу, проголошення зверхності нагадує перші класи людства, коли є "сторони" і одна сторона має обов'язково побити іншу"

"Мільйони років жінки сиділи під замком, тож зараз стіни в'язниці рушаться під їхньою творчою силою, яка настільки потужніша опору цеглин і цементу, що скоро неодмінно перетече у бізнес і політику, передасться перам і пензлям"

"Якщо хочете, закривайте свої бібліотеки. Але немає таких дверей, таких замків і таких шурупів, на які ви можете закрити мій вільний розум"

Також читайте: Ейзенштейн замість Дня Соборності: Чи варто українцям обурюватися дудлом Google

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme