Як вимирають українські села

Фото українського села на межі вимирання, які зробила канадська фотограф українського походження Вікторія Сорочинська, вражають реалістичністю
Як вимирають українські села
Як вимирають українські села

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на vidia.org.

Вікторія Сорочинська — канадський фотограф, яка народилася в Україні, а нині живе у Берліні — приїхала в українське село, яке пам’ятала з дитинства, і поспішила зняти те, що від нього лишилося.

"Ідея проекту народилася, коли після довгих років еміграції я вперше приїхала на рідну землю — у маленьке українське село, де жили мої дід і прабабуся. Спогади про те, як ми усією сім’єю приїжджали до них на літо, завжди були сповнені світлом і радістю", — розповіла фотограф виданню Bird In Flight.

Як вимирають українські села - фото 1

Як вимирають українські села - фото 2

"Однак побачена картина була далека від тієї, яку я пам’ятаю з дитинства. Молодь роз’їхалася по містах, залишилися в основному старі люди, котрі доживають останні дні в злиднях — сил обробляти городи вже не вистачає", — зауважила Вікторія.

За останні десять років дівчина кілька разів приїжджала в Україну і їздила по селах, що навколо столиці.

Як вимирають українські села - фото 3

Як вимирають українські села - фото 4

"Спочатку було складно знайти потрібний ракурс, і перші спроби виходили занадто сентиментальними. Я ніби намагалася зіставити дитячі спогади із реальністю. Лише через кілька років зрозуміла, що хочу показати: чесні портрети людей, які доживають старість в українських селах, і їхні будинки, що з ними вони злилися воєдино. Адже багато хто з тих людей не хоче переїжджати, навіть коли діти кличуть до себе. Вони не готові залишити звичне життя. На їхніх обличчях можна прочитати багато про минуле та сьогодення. Я повинна була лише привернути до них увагу, аби глядач міг хоча б на мить замислитися", — пояснила свій задум фотограф.

Як вимирають українські села - фото 5

Як вимирають українські села - фото 6

Як вимирають українські села - фото 7

Як вимирають українські села - фото 8

Як вимирають українські села - фото 9

Як вимирають українські села - фото 10

ФОТО: vidia.org

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя