Як вимирають українські села

Фото українського села на межі вимирання, які зробила канадська фотограф українського походження Вікторія Сорочинська, вражають реалістичністю
Depo.Життя
15 лютого 2016 15:56
ФОТО: depo.ua
Як вимирають українські села
Як вимирають українські села

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на vidia.org.

Вікторія Сорочинська — канадський фотограф, яка народилася в Україні, а нині живе у Берліні — приїхала в українське село, яке пам’ятала з дитинства, і поспішила зняти те, що від нього лишилося.

"Ідея проекту народилася, коли після довгих років еміграції я вперше приїхала на рідну землю — у маленьке українське село, де жили мої дід і прабабуся. Спогади про те, як ми усією сім’єю приїжджали до них на літо, завжди були сповнені світлом і радістю", — розповіла фотограф виданню Bird In Flight.

Як вимирають українські села - фото 1

Як вимирають українські села - фото 2

"Однак побачена картина була далека від тієї, яку я пам’ятаю з дитинства. Молодь роз’їхалася по містах, залишилися в основному старі люди, котрі доживають останні дні в злиднях — сил обробляти городи вже не вистачає", — зауважила Вікторія.

За останні десять років дівчина кілька разів приїжджала в Україну і їздила по селах, що навколо столиці.

Як вимирають українські села - фото 3

Як вимирають українські села - фото 4

"Спочатку було складно знайти потрібний ракурс, і перші спроби виходили занадто сентиментальними. Я ніби намагалася зіставити дитячі спогади із реальністю. Лише через кілька років зрозуміла, що хочу показати: чесні портрети людей, які доживають старість в українських селах, і їхні будинки, що з ними вони злилися воєдино. Адже багато хто з тих людей не хоче переїжджати, навіть коли діти кличуть до себе. Вони не готові залишити звичне життя. На їхніх обличчях можна прочитати багато про минуле та сьогодення. Я повинна була лише привернути до них увагу, аби глядач міг хоча б на мить замислитися", — пояснила свій задум фотограф.

Як вимирають українські села - фото 5

Як вимирають українські села - фото 6

Як вимирають українські села - фото 7

Як вимирають українські села - фото 8

Як вимирають українські села - фото 9

Як вимирають українські села - фото 10

ФОТО: vidia.org

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя