Як виглядають наслідки зіткнення супутника з космічною частинкою

Європейське космічне агентство (ESA) показало наслідки зіткнення супутника Sentinel-1A з космічною частинкою міліметрового розміру, повідомляє N+1 з посиланням на сайт відомства
Depo.Життя
1 вересня 2016 18:40
ФОТО: depo.ua

23 серпня наземні служби помітили невелике падіння потужності, що генерується сонячними батареями супутника Sentinel-1A та зміну апаратом орбіти і орієнтації, пердає depo.ua.

З'ясувати причину вдалося за допомогою камер для перевірки розкриття сонячних батарей супутника.

Так, знімки показали, що на одній із секцій батарей виникла вм'ятина діаметром 40 сантиметрів - це означає, що розмір частинки, з якою зіткнувся апарат, не перевищував п'яти міліметрів.

Незважаючи на великий розмір вм'ятини, падіння ефективності сонячних батарей виявилося невеликим. Зараз супутник функціонує нормально, вчені сподіваються з'ясувати, чи це була частка штучного походження, чи це був мікрометеороїд природного походження.

Зазначимо, що Sentinel-1 знаходиться на сонячно-синхронній орбіті на відстані 693 км над поверхнею Землі і робить 175 обертів за 12 днів. Швидкість його обертання становить 7,5 кілометра в секунду, а значить зіткнення навіть з нерухомим об'єктом може призвести до дуже серйозних пошкоджень.

Щоб уникнути подібних інцидентів, наземні служби регулярно стежать за космічним сміттям і в разі небезпеки апарат проводить маневр ухилення. Однак зіткнення з більш дрібними частинками неминучі.

collage_photocat

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя