Як виглядає ялинка, яка розповідає всю історію новорічних іграшок

У Києві в Національному музеї Тараса Шевченка презентували ялинку, по якій можна прослідити історію новорічних іграшок від 1890 року до сьогодні
Depo.Життя
25 грудня 2015 14:14
ФОТО: depo.ua
Як виглядає ялинка, яка розповідає всю історію новорічних іграшок
Як виглядає ялинка, яка розповідає всю історію новорічних іграшок

Про це повідомляє depo.ua.

Прикраси для триметрового новорічного дерева збирали по всій країні більше місяця. Все, що не змогли знайти, відтворили декоратори Patoka Studio.

"У пошуках старих іграшок ми об’їздили всі барахолки, звернулися до десятка колекціонерів, які надсилали нам посилки з усієї України, ― розповідає керівник студії Леся Патока. ― Простіше за все було знайти прикраси зразка 90-х і 2000-х років, а от іграшки початку століття ― наприклад, із вати і картону ― ми відтворювали по фотографіях".

Популярні наприкінці ХІХ століття ялинкові іграшки на біблейські мотиви ― саморобних паперових, дерев’яних або ватних немовлят і янголят ― допомагали відтворити фольклористи. Ці іграшки спеціально старили, щоб надати їм потрібного вигляду.

Як виглядає ялинка, яка розповідає всю історію новорічних іграшок - фото 1

Цікаво, що по ялинці, яка розповідає історію іграшок, можна прослідити і історію країни. Наприклад, після відновлення святкування Нового року в 1935 році ялинку починають наряджати "ідеологічно правильними" прикрасами: портретами вождів, червоними зірками, іграшками з зображенням собак-санітарів, полярників і дирижаблів.

Після польоту Гагаріна в космос з’являються іграшки космічної тематики: кульки з портретом Гагаріна, скляні ракети і космонавтики. Потім настає технологічний прогрес, і у продаж надходять електричні гірлянди і металізований дощик.

Як виглядає ялинка, яка розповідає всю історію новорічних іграшок - фото 2

У 2000-х новорічна мода американізується: на ялинках з’являються золоті дзвіночки, банти і Санта-Клауси. Ці та інші цікаві історії про новорічні іграшки можна прочитати на інформаційному стенді.

Проект було створено Академією Свят "Боржомі". Ялинка буде відкрита для відвідування до 15 січня. Вхід у хол Національного музею Шевченка безкоштовний.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя