Як українці граються в повстанців та НКВДистів і чому їх це вчить

Українці створили гру "Криївка", адаптувавши всесвітньо відому "Мафію" під українські реалії

Як українці граються в повстанців та НКВ…

Журналісти depo.ua поспілкувалися з розробником цієї патріотичної забавки.

Як українці граються в повстанців та НКВДистів і чому їх це вчить - фото 1

Ви патріот, полюбляєте настільні ігри та трохи знаєтеся на історії України? Тоді ця гра точно для вас. За допомогою десяти карток можна перенестися в атмосферу України часів протистояння радянських НКВДистів, криївок та бійців УПА.

Цю гру було придумано як альтернативу всесвітньо відомій мафії, от тільки замість шерифа, мафії, лікаря та мирних містян є упівці, кум, голова СБ УПА та НКВДисти, які прагнуть вбити патріотів. Дійство відбувається в криївці, в якій дійові особи збираються після важкого робочого дня.

Одного з авторів "Криївки" звати Олексій Захарченко, він громадський діяч. Олексій із друзями придумав цю гру, коли їхав в автобусі.

Як українці граються в повстанців та НКВДистів і чому їх це вчить - фото 2

"Ми їхали з таборування і в мікроавтобусі, гралися в "Мафію" і дорогою почали обговорбвати: чому саме "Мафія", якщо в нас є купа своїх цікавих традицій, - розповідає Захарченко. - І ми під враженням від таборування, повстанського духу, що там панував, прямо на місці почали фантазувати. Говорили-говорили і придумали концепт, що замість мафії та мирних жителів мають бути упівці і НКВДисти, все це дійство відбуватиметься в криївці і така буде легенда, що НКВДисти потрапилися до упівців і хочуть їх підірвати".

Цікавий персонаж – кум. Він може відігравати вирішальну роль у грі, бо коли вбивають кума, він може забрати із собою в могилу одного НКВДиста. Якщо вгадає.

Як українці граються в повстанців та НКВДистів і чому їх це вчить - фото 3

"Грі три роки, але саме зараз вона набрала всеукраїнського масштабу, - розповідає Олексій. - Коли ми тільки її придумали, багато хто з молоді на питання, що таке криївка відповідали максимум що це ресторан у Львові. Але з розвитком гри знання про УПА розходилися в молодіжних патріотичних колах. Зараз ми влаштовуємо великі змагання з "Криївки", а ще постійно відправляємо комплекти гри в зону АТО – хлопцям вона дуже сподобалася.

Ще розробники "Криївки" замислили настільну гру "Хунта" – український варіант "Монополії", де фігурували б Україна, Росія, та країни ЄС.

"Німеччина, наприклад, постійно буде висловлювати стурбованість, - каже Олексій. – Гра буде весела, патріотична, але нажаль після Майдану руки не доходять її доробити.

ТОП-10 УКРАЇНСЬКИХ НАСТІЛЬНИХ ІГОР


ПЕРЕВИБОРИ

Як українці граються в повстанців та НКВДистів і чому їх це вчить - фото 4

Настільна економічна гра з політичним мотивом, що не має прямих аналогів, розроблена в Україні та цілком відповідає українським реаліям ведення бізнесу і політики. Сюжетна об'єднує бізнес середовище країни з усіма регіонами України.

Поле складається з двох взаємопов'язаних умовно розділених частин:
- Зовнішня частина поля "бізнес" (30 комерційних компаній, 12 державних органів, банк та інші допоміжні установи)
- Внутрішня частина поля "політика" (25 регіонів України, ЦВК, Контролююча комісія, рекламна агенція).

Шлях до своєї мети ви починаєте в ролі невеликого українського олігарха з бюджетом 35 000 000 грн. і невеликою, але вірною командою. До складу вашої команди на початку гри входять 6 фішок, які уособлюють наближених осіб - "кумів". Необхідно займатися бізнесом, щоб забезпечити собі надійний фінансовий потік для роботи з електоратом.

Ви можете купити тільки ту кількість підприємств, яке відповідає кількості членів вашої команди (фішок кумів), так як кожне підприємство повинно мати "свого" керівника. Тому команду у грі можна і необхідно розширювати за допомогою певних позицій на полі і правильного розподілу грошових ресурсів.

Вході гри можна додавати в свою команду фішки "рейдерів", але протистояти таким діям в певних випадках може прокуратура. В окремих випадках з боку держави може проводитися реприватизація підприємств з компенсацією вартості.

Паралельно з розвитком бізнесу, необхідно працювати з електоратом для забезпечення підтримки на виборах як позитивними, так і негативними, незовсім законними методами. При накопиченні певної кількості голосів надається можливість закріпити свого депутата в парламенті.Мета гри - перемога на президентських виборах.

РУТЕНІЯ

Як українці граються в повстанців та НКВДистів і чому їх це вчить - фото 5

Настільна гра на тему Київської Русі (Ruthenia - це Русь латиною). Гра охоплює кордони сучасної України та найближчі сусідні землі. Вона відтворює історію часів появи Русі та дозволяє керувати землями Київської Русі: Болгарією, Хазарією та північними провінціями Візантії в Криму.

Гравець керує однією з причорноморських держав епохи раннього середньовіччя - Болгарія, Київська Русь, Хазарський каганат і Візантія, віддаючи накази на політичній карті. У своїх провінціях фракція за рахунок будівництва може розвивати торгову, військову чи політичну інфраструктуру. Одночасно лідер фракції командує арміями і флотами, розширюючи володіння чи просто наживаючись на сусідах за рахунок набігів. Фракції ведуть політичні ігри, використовуючи спеціальні картки політичних дій.

Гравець управляє армією в ролі командувача під час зіткнення з армією іншого гравця. Жетон армії на політичній карті представлений у вигляді стопки карт різних загонів під час бою. Картки загонів разом з картками тактики і військових дій застосовуються в спеціальній механіці карткового бою, що імітує середньовічний бій.

ЯССА

Як українці граються в повстанців та НКВДистів і чому їх це вчить - фото 6
Українська версія популярної європейської гри Uno.

Мета гри полягає в тому, щоб позбавитись усіх своїх карт. Це відбувається не так швидко, як може здатися на перший погляд.Кравця залишається одна єдина карта, він вигукує “Ясса!” - бойовий клич українських козаків, що дав назву цій грі.

КАПІТАЛІСТ "КИЇВ"

Як українці граються в повстанців та НКВДистів і чому їх це вчить - фото 7

Гравці мають можливість познайомитися з основними історико-архітектурними пам'ятками Києва, стати успішними підприємцями в галузі нерухомості, туризму і транспорту Києва, заробивши максимально великий капітал, або стати єдиним гравцем, який не збанкрутував.

Переміщаючи фішки ігровим полем, можна купувати нерухомість, брати участь в аукціонах, будувати на своїх ділянках, брати кредит у банку під заставу майна, платити податки, штрафи і навіть опинитися в "тюрмі".

ЗАПОРІЗЬКА СІЧ

Як українці граються в повстанців та НКВДистів і чому їх це вчить - фото 8

Учасникам пропонується в ігровій формі зануритися в історію України XVI-XVII століть, познайомитися з географією того часу, Запорізьким козацтвом, їхніми походами. У комплекті є довідник по найбільш значущим битвам Запорізьких козаків та збірка оповідань про найзначніші битвах Запорізьких Козаків, які будуть цікаві юним гравцям, ігрове поле, 6 фішок та кубик.

КОЗАЦЬКІ ПОДОРОЖІ

Як українці граються в повстанців та НКВДистів і чому їх це вчить - фото 9


Козакам необхідно як можна швидше дістатися до своєї фортеці, щоб відіслати лист турецькому султану. На ігровому полі зображені козаки і різні предмети. Гравцеві належить побудувати доріжки з допомогою 9 деталей так, щоб прокласти маршрути між тими козаками і предметами, які з'єднані стрілочками в кожному конкретному завданні.

Перекреслені стрілки між зображеннями означають, що ці елементи не можна з'єднувати. Потрібно бути дуже уважним, щоб не опинитися в глухому куті.

ЗБЕРИ СВІЙ ЗАМОК

Як українці граються в повстанців та НКВДистів і чому їх це вчить - фото 10

Архітектор зі Славути В'ячеслав Соколовський запускає серію дитячих конструкторів, які дозволять збирати моделі основних замків України.

На фото – пробний набір "Луцький замок". Окремо будуть скомплектовані набори В'їзної вежі (Луцьк), башти Острога, набір Хотинського замку. І маючи, наприклад, комплекти "Луцьк" і "Хотин", можна буде побудувати і "Меджибіж", і "Камянець-Подільський".

СВІТ МИСТЕЦТВА

Як українці граються в повстанців та НКВДистів і чому їх це вчить - фото 11


Інтелектуальні настільні ігри для дітей та дорослих складаютсья з освітньо-ігрових "мистецьких альбомів" "Казковий світ Ольги Рапай-Маркіш" та "Художники українського авангарду".

Окрім карт з зображеннями картин художників, у коробці є інструкція з вказівками для кількох типів ігор. Ігри є варіаціями відомої у цілому світі гри "Меморі" на розвиток уваги та пам'яті. В комплект однієї гри входить 64 картки.

Для дітей до 4 років надруковані картки з творами художниці Рапай-Маркіш
"Симпатичні казкові персонажі легко апелюють до емоційного фантазійного світу малюків. Картки з роботами авангардистів стануть добрими помічниками в школі", - наголошують у видавництві.

БУДЬМО

Як українці граються в повстанців та НКВДистів і чому їх це вчить - фото 12
Гра для виключно дорослої компанії. Принцип простий: виконуєш завдання, або п’єш. Гра вироблена в Україні, українською мовою, з національним колоритом.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook