Як наркотики ведуть Путіна до президентства на Росії

Наразі рекламу заборонених психотропних речовин можна зустріти на найпопулярніших інтернет-майданчиках

Як наркотики ведуть Путіна до президентс…

Зокрема, на проблему звернув увагу користувач Facebook Іван Омельченко, передає Depo.ua.

"В YouTube пішло вже велике засилля реклами наркоти. Ось, ролик від 27 жовтня, а накрутили реклами більше 280 тис.", - написав користувач.

Додав посиланням на ролик.

"Сервіс моментальних покупок Hydra - купи стафф всього в два кліки. Різні сорти шишок високої якості у всіх містах", - йшлося у рекламі.

Щоправда, після популяризації ролик таки видалили, але не факт, що надовго.

Хоча публікація таких матеріалів на YouTube - грубе порушення законодавства більшості країн і, власне, правил відеосервера, - вони регулярно з'являються на сервері принаймні останній рік.

Більше того, крайня версія виглядає доволі скромною - минулого літа користувачі Інтернету обурилися масштабнішим пропагандистським відео, де розповідалася нібито історія відкриття деяких психотропних речовин. Тоді зусиллями користувачів відео заблокували, але на його місці з'явилося нове.

Тимчасово на YouTube наявне лише відео про відео, але попередній досвід показує, що це ненадовго.

ВІД СКАНУ ПАСПОРТУ ДО НАРКОТИ

Власне, купувати наркотики пропонують на майданчику Hydra, який існує у спеціальній зоні *onion, потрапити в яку можна, встановивши "браузер" Tor.

Спеціалізується ресурс на всьому забороненому - від фальшивих грошей до сканів документів.

Але головна фішка - торгівля забороненими речовинами.

"Магазини", які пропонують широкий спектр наркотиків, здебільшого знаходяться на Росії. Втім, обравши в рядку пошуковика Київ, отримуємо три сторінки пропозицій.

Розрахуватися за товар можна або рублями, або криптовалютою біткойнами.

TOR - СВОБОДА І АНАРХІЯ

Декларується, що влада майже безсила щось зробити, окрім як влаштовувати облави на нахабних наркодилерів. Адже діяльність Tor та подібних систем законодавством більшості демократичних країн не регламентується.

Tor - система проксі-серверів, що дозволяє встановлювати анонімне мережеве з'єднання. Дані передаються у зашифрованому вигляді. Вважається, що відстежити їх проблематично, а маршрутизацію у системі називають цибулевою.

Придумали систему наприкінці 1990-х в уряді США, працюючи над особливою технологією шифрування. Програміст міністерства оборони країни Роджер Дінглдайн наполіг на тому, щоб вихідний код програму виклали у мережу. Користувачі зацікавилися розробкою революційної системи.

Вважається, що саме засновники Tor стояли у витоків створення біткойна. Адже об'єднувала обидва концепти спільна філософія - свобода дій та інформації.

Наприклад, тут діє сервіс Strongbox, на який видання The New Yorker збирає компромат, або ж MafiaLeaks, де накопичується інформація про діяльність італійської мафії. Російський опозиційний політик Олексій Навальний рекомендує використовувати Tor для інформування про зловживання владою російських чиновників. Громадські активісти використовують систему для гарантування безпеки своїм людям.

Tor належить до так званого dark net (темний Інтернет - ред.), і, власне, темна сторона у нього також є.

Зокрема, ще на початку 2010-х у системі з'явилася торгова мережа Silk Road, яка запустила торгівлю психоактивними речовинами. Зрештою, нелегальна компанія виросла до обороту у $1,5 млн. Американська влада шайку розігнала, але її історія, на жаль, стала прикладом.

І наразі з роботою її послідовників ми боремося вже зараз.

Втім, живучість подібної реклами можна пояснити і тим, що її наявність у "світлому" інтернеті - на руку російській владі.

Фактично, активно з'являтися у YouTube реклама "наркотичних" майданчиків почала минулої весни, тоді ж у прокремлівській пресі застрочили тематичні публікації. Наприклад, Lenta.ru під розслідування навіть створила піддомен.

В Інтернеті з'явилася і нібито відповідь МВС країни на скаргу щодо діяльності названого ресурсу.

А у серпні, вже на підготовленому грунті Держдума Росії прийняла закон проти анонімайзерів, VPN-серверів і зокрема Tor.

Голосували за нього майже одноголосно, а вже наступного дня документ підписав президент країни Володимир Путін.

З 1 листопада мережі зобов'яжуть перекривати доступ до сторінок на вимогу Роскомнагляду. Якщо вимогу не виконають (а це найбільш вірогідно), заблокують сам анонімайзер чи аналогічну систему.

Тож ресурси на кшталт Hydra фактично підготували громадську думку: "Вільні майданчики - це наркотики, фальшиві документи і зброя".

Тож їхнє існування зіграло на руку Кремлю, який вже готується до президентських виборів 2018 року і намагається всіма способами перекривати дихання опозиціонерам, а людям Навального - особливо.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme