Як священики ПЦУ виготовляють антисептики для нужденних і медиків

Головна проблема,  за словами авторів ініціативи, - в сильно завищених цінах і дефіциті складників, з яких виробляються антисептики

Як священики ПЦУ виготовляють антисептик…
Фото: Олександр Хоменко / depo.ua

Священнослужителі з відділу соціального служіння Київської митрополії Православної церкви України почали виготовляти антисептики, аби забезпечити ними малозабезпечених і лікарів під час пандемії коронавірусної інфекції, яка захопила і Україну.

Ідея належить Роману Холодову, керівнику відділу, але її узгодили з митрополитом Єпіфанієм. Щодня для цього священослужителі збираються в недільній школі при Видубицькому монастирі.

"Взагалі це для нас не нова справа, тому що ми вже чотири роки займаємося роздачею їжі бідним людям. І ми просто зіткнулися з тим, що не знаємо де знайти антисептики. Ми їх не можемо придбати, а якщо і можемо, то по 150 гривень маленька баночка, якої просто не вистачає ні на що", - нарікає пан Роман. 

У виготовленні цього антисептику використовується рецептура, подана Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Згідно з нею, знезаражувальний розчин можна зробити зі спирту, гліцерину, пероксиду водню і води.

"На 10 літрів нам потрібно 750 грамів спирту, 140 грамів гліцерину і 420 грамів перекису водню. Все це зливаємо і решту додаємо водою. Але досить важливо розуміти, що треба постійно міряти, бо різна міцність спирту, а треба, щоб цей антисептик мав не менше як 70 градусів. Ми робимо 75, а сьогодні з лікарняних установ попросили, то ми їм зробили взагалі поза 80. Також у нас одна з головних умов - це все має настоятися 72 години", - розповідає Роман Холодов. 

Чоловік також закликав не боятися виготовляти антисептики самотужки, адже за рекомендацією все тієї ж Всесвітньої організації охорони здоров’я будь-який спиртовий розчин, який має міцність понад 70 градусів, придатний для того, щоб дезинфікувати руки. Це дозволить убезпечити рідних і близьких від загрози, яка насувається. 

Щоправда, навіть витратні матеріали, з яких виробляють антисептики, різко зросли в ціні після введення карантину.

"Деякі люди вирішили багато заробити не розуміючи, що насправді вони накликають біду на себе і на всю країну. Це те саме, що в голодомор вивозили продукти харчування за кордон", - обурюється Роман Холодов.

Перші порції священики розливали вручну і роздавали бідним людям. Але далі вони замислилися над тим, що потрібно це виробництво автоматизувати для того, щоб виготовляти більше рідини. Вони взялися шукати такий дозатор і виявилося, що їх також майже всі викупили. Один із останніх подібних пристроїв вони знайшли аж у Черкасах.


У день, коли кореспондент depo.ua знімав репортаж, священослужителі планували виготовити 1200 таких от пляшечок, але вони шукають способи, як виготовляти більше рідини. Головне, чого наразі не вистачає - складників, а ті, що є в продажу, різко зросли в ціні. Виготовлені антисептики уже відправляють поштою у Харків, Одесу та інші великі міста України, залишають для Києва, є запит серед військових.

"Просто ми як церква зробили крок. Ми подали ініціативу і ми дуже хочемо, щоб знайшлися люди, які змогли підтримати нашу ініціативу. Ми можемо переробляти до двох тонн сировини, просто її нереально купити. А якщо ми її купляємо, то купляємо за дуже завищеними цінами" - зізнається Роман Холодов. 

Чоловік також закликав вірян не порушувати карантину навіть задля того, щоб прийти до церкви.

"Це такий час, який треба провести з користю, але дотримуватися карантину, стовідсотково. Як показує досвід інших держав, які це проігнорували, ціна за недотримання карантину дуже висока" - впевнений пан Роман. 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme