Як суд ганьбить Україну, виправдовуючи зґвалтування участю в АТО

Резонансна історія у селищі Іванків: ґвалтівнику два роки умовно через те, що він... служив в АТО
Depo.Життя
11 липня 2016 17:00
ФОТО: depo.ua
Як суд ганьбить Україну, виправдовуючи зґвалтування участю в АТО
Як суд ганьбить Україну, виправдовуючи зґвалтування участю в АТО

Як зазначає depo.ua, відповідне рішення суду оприлюднене у Єдиному реєстрі судових справ.

"09 липня 2015 року о 2:00 годині, ОСОБА_1 перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, йдучи по вулиці, разом з неповнолітньою ОСОБА_3 вирішив задовольнити свою статеву пристрасть неприроднім способом. В подальшому знаючи, що ОСОБА_3 є неповнолітньою, ОСОБА_1 напав на неї і силою затягнув її до господарства. Застосовуючи насильство, яке виразилось в утриманні, шарпанні, обмеженні волі, а також застосовуючи психологічне насильство, подолав опір, повалив на землю, поставив на коліна, при цьому насильно утримуючи за тулуб підійшов ззаду і всупереч її волі задовольнив свою статеву пристрасть неприродним способом. Неповнолітня намагалась чинити опір і двічі зубами вкусила його за плече та за тулуб. Внаслідок протиправних дій ОСОБА_1 спричинив потерпілій тілесні ушкодження у вигляді ран шкіри в області анального отвору, які кровоточили та садни на правому колінному суглобі", - йдеться у вироку суду.

Після зґвалтування чоловік повернувся до військової частини і рухнув спати прямо в одязі.

Замість тюремного терміну від трьох до семи років, передбаченого статею 153 кримінального кодексу України, ґвалтівник отримав... два роки умовно.

Як зазначається, від в'язниці чоловіка врятували двоє малолітніх дітей, наявність дружини і постійного місця роботи. Як пом'якшуюча обставина вказується... служба в АТО.

Наразі історія потроху стає топовою темою в українських ЗМІ. На мовчання ватних ресурсів при цьому сподіватися теж не варто. Пропагандистська теза напрошується сама собою.

Слова "Повернувшись з війни, бійці будуть безкарно ґвалтувати жінок" вже готові злетіти з вуст прокремлівських журналістів.

Біда в тому, що дана історія практично не залишає шансів для контраргументів.

Звісно ж, в АТО служать не ангели, а склад ЗСУ, з незначними ремарками являє собою пропорційний зріз українського суспільства. Більше того, проблема посттравматичних розладів і розхитаної психіки учасників бойових дій відома тисячоліттями. Так, про неврівноважених американських солдат, які спершу брали участь у війні в Іраку, а потім підвищували рівень злочинності вже у США, написано стоси статей.

Втім, звичка впадати в крайності і робити з бійців ледь не святих, зіграла з українським суспільством злий жарт.

Тепер частина населення у розпачі хапається за голову, а частина - починає наживатися з ореолу безгрішності української армії. На тезі "Він служив в АТО, а значить, він недоторканий" можна непогано розбагатіти.

Наприклад, по знайомству чи то за гроші звільнити злочинця від тюремного терміну.

Хоча, власне, ніде у законодавстві не зазначається, що тяжкі злочини можна виправдовувати службою у ЗСУ.

Тим паче, що обвинувачений навряд чи врятував пів батальйону, прикривши собою гранату. Та й іншими діяннями навряд чи відзначився - ночував собі у частині на Київщині, можливо, мів підлогу, чистив зброю чи готував їжу.

І що б там не було, одне діло - справа Валентина "Баті" Лихоліта в політичному підтексті якої треба добряче розбиратися, і зовсім інше - зґвалтування неповнолітньої у неприродній спосіб. Тут йдеться про "чистий" кримінал, і жодні регалії не виправдовують. 

Наразі йдеться про некваліфікованість чи то продажність суддів, тож, безсумнівно, історія повинна мати продовження. Адже сумнівним вироком судді  не просто випускають на свободу злочинця, але і завдає серйозного удару по іміджу країни. 

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя