Як стати щасливішим: Три практики подяки на шляху до оптимізму і добробуту

У США два психолога, Майкл Макколлоу з Південного методистського університету в Далласі, штат Техас, і Роберт Еммонс з Каліфорнійського університету в Девісі, написали статтю про експеримент про подяку і її вплив на добробут людини

Дослідження розділило кілька сотень людей на три різні групи, і всім учасникам було запропоновано вести щоденники, предає Depo.ua з посиланням на TheChangeBlog

Перша група людей вела щоденник про події, які сталися протягом дня, без особливої ​​вказівки писати про хороші чи погані речі; другій групі дали завдання записати їх неприємні переживання; і останній групі було доручено складати щоденний список речей, за які вони були вдячні.

Результати дослідження показали, що щоденні вправи з вдячністю призводять до більш високих рівнів пильності, ентузіазму, рішучості, оптимізму і енергії. 

Доктор Еммонс, який вивчав подяку майже десять років і, на думку багатьох, є провідним світовим авторитетом в області подяки, написав книгу "Спасибі! Як нова наука подяки може зробити вас щасливішими".

Інформація, представлена ​​в цій книзі, заснована на дослідженнях, в яких беруть участь тисячі людей, проведених різними дослідниками по всьому світу. Ці дослідження показують, що практика подяки може збільшити рівень щастя приблизно на 25%.

Це важливо, серед іншого, тому що існує певне значення, яке здається природним для вашого тіла і яке ваше тіло прагне підтримувати, ваш базовий рівень щастя встановлений на заздалегідь визначеній точці. Якщо з вами трапиться щось погане протягом дня, ваш рівень щастя може на мить впасти, але потім він повернеться до свого природного значення. Аналогічним чином, якщо з вами відбувається щось позитивне, ваш рівень щастя підвищується, а потім він знову повертається до вашого "заданого значення щастя".

Крім того, дослідження доктора Еммонса показують, що ті, хто практикує подяку, мають тенденцію бути більш креативними, швидше приходити до тями від нещасть, мати більш сильну імунну систему і більш міцні соціальні відносини, ніж ті, хто не практикує подяку. Далі він зазначає, що "говорити, що ми відчуваємо себе вдячними, не означає, що все в нашому житті обов'язково чудово. Це просто означає, що ми знаємо про наші надбання".

Зазначається, що є вправи на формування звички бути вдячним.

Перша з них: ви повинні уявити втрату деяких речей, які ви вважаєте само собою зрозумілими, таких як ваш будинок, ваша здатність бачити або чути, ваша здатність ходити або все, що в даний час дає вам розраду. Потім уявіть, що ви отримуєте всі ці речі назад, одне за іншим, і подумайте, наскільки ви були б вдячні за кожну річ, або за кожний хороший показник свого здоров'я.

Ще один спосіб, щоб більше цінувати своє життя – це використовувати подяку, щоб допомогти вам уявити речі в правильній перспективі. Коли справи йдуть не так, пам'ятайте, що кожні труднощі несуть в собі насіння рівної або більшої вигоди. Коли вам важко, запитайте себе: "Що хорошого в цьому?", "Чому я можу навчитися з цього?" і "Як я можу отримати з цього користь?"

Третій поширений метод розвитку практики подяки є ведення журналу подяк, концепція, яка стала відомою завдяки книзі Сари Пан Бреатнах "Простий журнал подяки і достатку". В основному це вправа полягає в тому, щоб кожен день записувати список з трьох-десяти речей, за які ви вдячні; ви можете зробити це насамперед вранці або перед сном вночі. Ще одна вправа, яке ви можете спробувати, - написати листа з подякою людині, яка справила позитивний вплив на ваше життя, але якій ви належним чином не подякували.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme