Як "Спадок нації" подорожує Європою

Покази документального фільму, присвяченого українській вишиванці, "Спадок нації" пройшли в кількох містах Бельгії, зокрема, в культурному центрі святої Софії у Льєжі
Depo.Життя
6 вересня 2016 17:53
ФОТО: depo.ua
Як "Спадок нації" подорожує Європою
Як "Спадок нації" подорожує Європою

Про це у "Фейсбуці" написав режисер фільму Олександр Ткачук, передає depo.ua.

Режисери Леся Воронюк і Олександр Ткачук розповідають про етнографічні особливості національної української вишиванки, традиції, і все це загалом, пов’язане з реальними історіями людей різних поколінь, для яких вони є оберегом та символом.

Як пояснюють творці фільму, особливий наголос ставиться на вишиванці, як символі нескореності та боротьби українців за свободу й незалежність, включно із нинішнім протистоянням російській агресії.

"Сучасна тенденція вишиванки є такою, що майстрині, які працюють ручною вишивкою, намагаються зберігати автентичність. Фабрики, які працюють масово – спрощують орнаменти", - розповіла Леся Воронюк.

А Олександр Ткачук відзначив, що феномен і унікальність вишиванки полягає в унікальності української жінки, кожна з яких намагається вишити свою сорочку якнайкраще.

Покази "Спадку нації" прошли у шести містах Німеччини та у Брюсселі. На черзі – Франція, Іспанія, Греція, а також Канада й інші держави, де мешкають великі українські спільноти.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя