Як смачно приготувати білі гриби: ТОП-3 рецепти

Білі гриби – це надзвичайно смачний делікатес, який потребує чимало часу та уваги, аби заграти найяскравішими барвами у вишуканих стравах 

Як смачно приготувати білі гриби: ТОП-3…

Depo.ua пропонує спробувати ці рецепти на основі білих грибів. А найкраще до грибних страв пасує хліб. Раніше ми пропонували рецепт домашнього хліба

Білі гриби можна знайти у лісі восени, проте завдяки дбайливим господарям, які сушать гриби, делікатес можна смакувати цілий рік. Особливо ним багаті Західні області України, де придбати сушені білі гриби можна майже на кожному базарі, ярмарку чи у магазині. Окрім сушених білих грибів, місцеві жителі пропонують консервовані білі гриби. На відміну від маринованих білих грибів, для зберігання цього делікатесу не використовують ані оцет, ані цукор, що дозволяє білому грибу максимально зберегти свої смакові якості. 

Проте такий вид грибів набагато дорожчий і не такий розповсюджений. Тому у статті поговоримо про способи приготування сушених білих грибів. 

Способи приготування сушених білих грибів

сушені білі гриби

Як обрати білі гриби

При виборі сушених білих грибів потрібно керуватися здоровим глуздом. Найдрібніша фракція білого гриба буде коштувати найдешевше. Продавці розповідають, що низька ціна зумовлена дрібним розміром шматочків грибів. Чим більші фрагменти білого гриба – тим він дорожчий. 

Підготовка до приготування сушених білих грибів

Перед тим, як підготувати білі гриби для варіння, сушіння чи тушкування, їх потрібно замочити. Хтось робить це впродовж ночі, комусь вистачає декількох годин. Мінмальний час – дві години. Згодом відкидаємо гриби на сито і ставимо їх варитися на вогонь. Для приготування грибів можна використовувати коріння селери, пастернака, петрушки, цибулю. Хтось додає чорний перець у горішках, а дехто – лавровий лист. Проте потрібно пам'ятати, що сам білий гриб має специфічний і яскравий аромат, який не потребує підсилення. 

Як смажити сушені гриби

Після того, як білі сушені гриби вимочені та зварені, можна розпочинати їх смаження. До білих грибів пасує цибуля, часник, а із соусів краще віддати перевагу сметані та вершкам. Гурмани люблять додавати до грибів сир. 

Як варити сушені гриби

Після вимочення та двогодинного варіння, гриби можна продовжувати готувати, як вам заманеться. Якщо плануєте варити суп або юшку, продовжуйте варити гриби з іншими компонентами страви. Зазвичай до юшки, де є білі гриби, додають свіжу зелень, трохи картоплі та домашню локшину. 

Гриби можна і тушкувати. Особливо вони пасують до печені – з картоплею, овочами чи м'ясом. 

ТОП-3 страви з білих грибів

Ці страви є традиційними українськими делікатесами, головна складова і окраса яких – білі гриби. Підійдуть як свіжі гриби, так і сушені чи консервовані, а ось мариновані не годяться для приготування. 

Юшка з білих грибів

юшка з білих грибів

Складові:

Сушені гриби – 100 грамів

Цибуля – 2 середні

Морква – 1 середня

Картопля – 4 штуки

Борошно – 1 столова ложка

Зубчик часнику

Сіль та перець до смаку

Сметана або жирні вершки

Приготування:

Замочуємо гриби на ніч чи хоча б на дві години, зливаємо рідину і заливаємо свіжою водою. Варимо протягом години-півтори разом з цибулиною, після закипання потрібно зняти білу піну. Згодом виймаємо цибулину. На пательні на соняшниковій олії підсмажуємо нарізану картоплю, цибулину і моркву. Під кінець додаємо борошно. Закидаємо овочі до супу: солимо та перчимо. Варимо протягом 25 хвилин. Наприкінці можна додати 1 зубчик часнику, натертого на терці.

Дати настоятися юшці годину. Подавати зі сметаною та зеленню.

Банош з білими грибами

Банош з білими грибами

Ця страва є окрасою багатьох колиб, кафе та ресторанів на Західній Україні. Якщо скучили за смаком справжнього баношу, спробуйте відтворити його власноруч.

Складові:

Кукурудзяна крупа – 1,5 склянки

Сушені білі гриби – 400 грамів

Сметана домашня – два стакани

Цибуля – 2 середні

Сіль та перець до смаку

Пшеничне борошно – 1 столова ложка

Молоко – пів склянки

Часник – два зубчики

Олія – 1 столова ложка

Зелень

Приготування:

Гриби потрібно замочити на декілька годин і відварити протягом години двох. Чим менший гриб, тим швидше він приготується. 

Смажимо цибулю на олії, згодом додаємо приготовані гриби, а наприкінці – борошно. Вливаємо молоко і додаємо 1 склянку жирної сметани. Змішуємо. Всипаємо часник та коли зняли з вогню підливу, вмішуємо гарно подрібнену зелень.

Тепер готуємо банош. Кукурудзяну крупу промийте два рази і варіть у воді протягом 5 хвилин, доки крупа не вбере усю воду. Солимо кашу і додаємо склянку сметани або вершків. Добре вимішуємо. Варимо 15 хвилин на маленькому вогні і мішаємо, аби не підгоріла. 

Викладаємо у глибоку тарілку кашу, а зверху щедро кладемо підливу з грибами.

Печеня з білими грибами у горщиках 

Печеня з білими грибами у горщиках 

Для приготування цієї страви нам потрібні глиняні горщики.

Складові:

яловичина – 1 кг

білі сушені гриби – 100 грамів

морква – 1 середня

картопля – 7 середніх

лавровий лист – 2 листки

цибулина – 1 середня

сметана – склянка

вершкове масло – 100 грамів

У якості кришечок можна використати звичайне листкове тісто, з якого потрібно вирізати кружечки, трохи більші за діаметр горщиків.

Приготування:

Готуємо гриби – замочуємо та варимо з лавровим листом. Тим часом потрібно підсмажити шматки яловичини протягом 10-15 хвилин. Окремо підсмажуємо гриби з цибулею, морквою. Під кінець додаємо сметану та вершкове масло до овочів.

Закладаємо у горщик на дно смажене м'ясо, а потім гриби та овочі. Зверху накриваємо тістом. 

 

 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme