Як сирійський біженець вплав дістався з Туреччини до Греції

Відчайдушний сирійський біженець, незважаючи на масивні хвилі та смертельні потоки, плив сім годин з Туреччини до берегів Греції
Depo.Життя
23 грудня 2015 15:47
ФОТО: depo.ua

Амер Мехтр пояснив, що не мав достатньо грошей, аби заплатити контрабандистам, які б перевезли його до Європи. Його родина лишилися без грошей, коли втратила свій будинок у результаті війни, повідомляє depo.ua з посиланням на The Independent.

Амер, який у минулому тренувався з Сирійською національною збірною із плавання у Дамаску, зрозумів, що його єдиний шанс почати нове життя у ЄС - це перевірити свої шанси та пропливти чотири милі Егейським морем з Туреччини до грецького острова Самос.

Як сирійський біженець вплав дістався з Туреччини до Греції - фото 1

Чоловік кілька місяців готувався до складного запливу. Щодня він плавав з тренером біля узбережжя Бейрута, де він жив після втечі із Сирії.

Вночі він зайшов у воду поблизу турецького міста Гюзельчамли. Він розповідає, що майже годину тікав від турецьких офіцерів поліції, які охороняють берегову лінію від контрабандистів. Мехтр дуже ризикував, адже уже був виснаженим, після зустрічі із поліцією. Все, що він мав при собі, - це плавки, шапочку для купання, окуляри та затиск для носа.

Він також мав дрібку особистих речей, в тому числі телефон, кілька комп'ютерних чіпів, старі фотографії родини та батьківщини, прив'язані до талії. Він також мав кілька фініків, єдине джерело енергії та харчування на шляху.

"Кожну секунду свого шляху, я думав, що помру. Але я продовжував плисти. Я просто дивився на скелі переді мною і думав, що там моє майбутнє", - каже чоловік.
Незважаючи на всі труднощі, він все-таки дістався Самоса, де його і сфотографували. Він подолав 7 миль, перш ніж досяг порту, де його зможуть офіційно зареєструвати у ЄС як біженця.

Наразі він живе у європейському таборі для біженців. "Я далеко не єдиний, хто здійснив таку подорож. Є багато інших людей, які вчинили так само", - розповідає він.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя