Як шведська винахідниця намагалася розробити робота, що годував би її з ложечки

Винахідниця Симон Гиртц спробувала побудувати робота, який би сам готував сніданок і годував її

Як шведська винахідниця намагалася розро…

Про свій досвід Гиртц розповіла в журналі Motherboard, пише depo.ua.

План винахідниці полягав у тому, щоб взяти роботизовану руку і навчити її заливати пластівці молоком і годувати господиню ложкою.

Для початку Гиртц потрібно було купити роботизовану руку. Спочатку вона знайшла за 41 долар і вирішила, що це занадто дорого. Потім побачила руку за 339 доларів і закохалася в неї: "Сильна, витончена, сексуальна — як Джеймс Франко, зроблений з металу, стрижнів і сервомоторів".

Звичайно, вона купила роботизовану руку за 339 доларів. Після цього винахідниця відправилася в магазин за ложкою. Вона знайшла рожеву ложку і будівельну каску за сім доларів. Каска їй була не потрібна, але дівчина вирішила, що якщо витрачати гроші — так по повній. Тому купила і ложку, і каску.

Також для створення машини, яка годує сніданком, Гиртц підготувала коробку пластівців і порожню на дві третини пачку молока.

У роботизованої руки, яку купила Саймон Гиртц, було чотири сервомотора: один обертав основу, два — верхній і нижній шарніри, і ще один — "хваталку" на кінці механізму.

Щоб змусити робо-руку рухатися, треба вказати їй, як змінити становище кожного з сервомоторів. Наприклад, рядок коду uarm.setPosition(180, 150, 0, 0); змусить повернути верхній шарнір до 180 градусів, нижній — до 150 градусів, а основу і "хваталку" до нуля. Команда uarm.gripperCatch(); вкаже руці що-небудь схопити.

У теорії це звучить досить просто, але на практиці винахідниця зіткнулася з труднощами: потрібно було думати відразу в трьох вимірах і точно програмувати кожен крок робо-руки. Трохи Помучившись, Гиртц вирішила взяти перерву і почитати інструкцію до механізму.

Незабаром з'ясувалося, що у роботизованої руки є режим навчання: натискаєш кнопку і рухаєш її так, як треба, а вона запам'ятовує і повторює рухи. Так робота над машиною для сніданків пішла значно швидше.

Тепер Гиртц треба було придумати, як буде працювати її машина. Так як "хваталка" не може рухатися в різних напрямках, довелося штовхати пачку молока набік і піднімати її за бік. Саму робо-руку довелося поставити на коробку: "вона не могла піднятися вище моїх грудей, а я не їм цицьками".

Винахідниця зробила кілька пробних прогонів із закритими пачками молока і пластівців, після чого вирішила, що пора б дати роботу нагодувати її сніданком.

Ось що з цього вийшло: 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme