Як Садовий за 6,5 млн перетворив Львів на "Нью Васюки"

Битва за шахову корону у Львові між Марією Музичук та Хоу Іфань стала справжнім піаром мера Садового
Depo.Життя
2 березня 2016 15:00
ФОТО: depo.ua
Як Садовий за 6,5 млн перетворив Львів на "Нью Васюки"
Як Садовий за 6,5 млн перетворив Львів на "Нью Васюки"

У Львові справжнє шахове свято. З 1-го по 18-е березня тут відбуватиметься дуель між кращими шахістками світу - українкою Марією Музичук та китаянкою Хоу Іфань. 

Ще восени 2015-го президент ФІДЕ, росіянин Кірсан Ілюмжинов, повідомив про проведення у Львові цієї події. Це було погоджено на вищому державному рівні. Тому Львів і мер Садовий навряд чи могли відкрутитися від шахів.

З тих пір тільки і обговорювалося, скільки грошей це коштуватиме і хто їх виділятиме. Була загроза, що матч взагалі перенесуть, але фінанси таки знайшли.

Міськрада Львову з бюджету виділила 6,5 млн гривень. За словами міністра молоді і спорту Жданова, даний матч обійдеться в 600 тис. євро. Більшість витрат планувалося покрити грошами спонсорів. Але вже зараз видно, що шахова подія перетворюється в особистий піар мера Садового.

Ще за кілька днів до церемонії відкриття Садовий розпочав свою кампанію. Він вітав з днем народження китаянку Хоу Іфань, хизувався тим, як дбає і фінансує розвиток шахів, За присутності Садового шахістки обирали собі крісла в Палаці Потоцьких, де відбуватиметься протистояння, а перший хід, звичайно ж, зробить саме мер.

Тим часом у Львові всі трамваї обвішані прапорцями з емблемою ЧС з шахів. За присутності Садового біля ратуші був піднятий прапор, а біля його кабінету поставили дошку із шахами. Крім цього, були зроблені великі дерев'яні шахові фігури, проведена шахова вистава і взагалі календар подій у місті на ці 18 днів переповнений різноманітними подіями, звичайно, які пов'язані з грою інтелектуалів. 

Все б нічого, але шахи в Україні, попри досягнення наших шахістів, далеко не спорт номер один, ба навіть у топ-5 не входить. І проводити таку подію цілком можна було б скромніше, економніше, особливо під час війни.

Зрозуміло, що закупка шахового інвентаря, а також дошок для сліпих - це прекрасно. А от витрачати кошти на прапорці, що майорять з трамваїв, а також дошку для шахів біля кабінету Садового, чи величезні шахові фігури  - виникає зрозуміле питання доцільності. 

Якщо додати до цього постійну присутність на всіх заходах Садового, роздавання ним інтерв'ю, стає зрозуміло, що мер піариться за бюджетні кошти. Тим більше, що особливою любов'ю до шахів він ніколи не славився. І саме цей піар псує атмосферу шахів, якою так хочуть прикрити користливі наміри. 

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя

Мітки: Спорт