ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Як роспропаганда "вмовляє" українців бити малюків

Флешмоб #Неможнабитидітей, який кілька днів проходить у Facebook, підняв гостру для українського суспільства проблему
Depo.Життя
15 вересня 2016 17:00
ФОТО: depo.ua
Як роспропаганда "вмовляє" українців бити малюків
Як роспропаганда "вмовляє" українців бити малюків

Акція почалася з того, що користувачка Natalia Bida перепостила статтю depo.ua "Від побиття до агресивної нації: Чому ніколи не можна бити дітей". Актуальну тему почали коментувати, потім з'явилися інші тематичні пости. 

У соцмережі люди діляться власними життєвими історіями та пояснюють іншим, чому батьки не мають жодного права застосовувати до дітей фізичні покарання. 

Як роспропаганда "вмовляє" українців бити малюків - фото 1

Як роспропаганда "вмовляє" українців бити малюків - фото 2

Як роспропаганда "вмовляє" українців бити малюків - фото 3

Як роспропаганда "вмовляє" українців бити малюків - фото 4

Хоча серед коментаторів постів у "Фейсбуці" більшість погоджуються з авторами і таки сходяться на думці, що фізичне покарання - не вихід, - голос з іншого боку теж чутно. 

Зокрема у коментарі під публікацією на одному з сайтів дівчина висловлює думку, що акцію замовили. І замовили, мовляв, прихильники ювенальної юстиції - системи з захисту прав неповнолітніх, навколо якої у багатьох країнах пострадянського простору створений ледь не демонічний імідж. 

Як роспропаганда "вмовляє" українців бити малюків - фото 5

Головна страшилка - варто впровадити систему, і дітей відбиратимуть у батьків без усіляких причин. 

Страшилка з усіх сил розганяється російськими кліриками. 

"Церкви разом з певними суспільними силами зараз вдалося переконати, зокрема, дуже багатьох депутатів в тому, що в жодному разі не слід переносити в російське законодавство деякі норми ювенальної юстиції, що містяться в західному праві, тому що застосування цих норм - як в інших країнах , так і у нас - обертається людськими трагедіями і, що найголовніше, руйнується саме поняття святості та недоторканності сімейного життя", - розоряється патріарх Кирило. 

"Скрєпи" розповзаються Інтернетом - зокрема, такі постери можна зустріти на одному з харківських форумів. 

Як роспропаганда "вмовляє" українців бити малюків - фото 6

Як роспропаганда "вмовляє" українців бити малюків - фото 7

Таке ж ставлення нав'язується "прихожанам" сект "русского міра", які безперешкодно здійснюють діяльність в Україні. 

"Знаєте, що таке ювенальна юстиція? Це коли приходить комісія, забирає у тебе дитину, а потім її використовують (масони - ред.) у власних цілях. У Європі так відбирають дітей, а Путін цього не допустив", - зазначає у приватній розмові з кореспондентом depo.ua чоловік, який ходить на зустрічі організації "Аллатра". 

Активно створюючи фронт проти ювенальної юстиції, російські пропагандисти водночас здійснюють черговий "хрестовий похід" проти західних цінностей, нав'язуючи цінності варварські. "Дитина - лише твоя, хочеш - кричи, хочеш - бий, але виховай з нею достойну людину", - через залякування нав'язується злочинна думка. 

Як народ з доволі агресивним менталітетом, росіяни радо сприймають себе в ролі опозиції "розпусному захисту", розпускаючи руки у сім'ї. Таким чином насильство виправдовується. 

На цю невеселу тему навіть створюють веселі картинки.

Як роспропаганда "вмовляє" українців бити малюків - фото 8

Як роспропаганда "вмовляє" українців бити малюків - фото 9

За минулорічною статистикою "Левада-центр", 41% росіян вважає, що має право бити власну дитину. В Україні відсоток нижчий і становить 11%, хоча у нас дослідження ЮНІСЕФ проводилося на кілька років раніше. 

Між тим, ситуація у Швеції, де у 1979-му році вперше у світі була введена кримінальна відповідальність за фізичне покарання дітей, руйнує нав'язувані росіянами жахи. В країні діє ювенальна юстиція, батьки спілкуються ввічливо, а діти зростають гармонійними особистостями. 

Про особливості шведського виховання у пості розповіла Катерина Бойко, яка вже три роки живе в Стокгольмі. 

"Уява малює апокаліптичну картину перемоги бездуховного лібералізму: маленькі тирани влаштовують криваві розбірки на майданчиках, пачками вибігають на дорогу і засовують пальці в розетку. А на додачу вони загнали батьків у напівпідпільне становище, погрожуючи настукати на них у "ювенальну юстицію", якщо ті зроблять зауваження своєму малюку", - пише Бойко.

Додає, що реальність набагато нудніша.

"Діти на майданчиках не б’ються і не відбирають одне в одного іграшки. Ніколи! Вони чекають своєї черги на гірку чи гойдалку. Вони знають, що до найменших потрібно ставитися дуже обережно. І чесно, за три роки перебування тут, я ніколи не бачила, щоб хтось накричав на свою дитину, не те що вдарив", - ділиться враженнями дівчина.

Підсумовує: секрет - в суспільному консенсусі щодо того, що бити дітей - ганебно. 

Як роспропаганда "вмовляє" українців бити малюків - фото 10

Наразі флешмоб і став спробою зруйнувати російські стереотипи, але ворожій пропаганді вочевидь потрібно протидіяти більш потужно. Та от чи стане флешмоб початком більш масштабної суспільної кампанії, під питанням. 

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя