ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Як Росія перетворює Євробачення на "гібридну війну"

Скандал за участі російського члена журі Анастасії Стоцької доводить, що Росія має намір виграти конкурс будь-якою ціною
Depo.Життя
11 травня 2016 11:30
ФОТО: depo.ua
Як Росія перетворює Євробачення на "гібридну війну"
Як Росія перетворює Євробачення на "гібридну війну"

Показовий скандал напередодні фіналу "Євробачення-2016" красномовно свідчить про те, що росіяни, як і завжди, готові на все заради перемоги, повідомляє depo.ua.

За всю історію конкурсу росіяни перемагали лише одного разу у 2008 році. Відтоді усі спроби перемогти та довести "вєлічіє" Росії ніяк не вдавалося. Багато років поспіль Філіп Кіркоров, відомий прихильник Путіна та усіх його дій, витрачав багато грошей та часу на нацьковування конкурсантів від Росії на перемогу.

Останні два роки Кіркоров добре розумів, що через анексію Криму та війну на Донбасі Росії конкурс ніяк не виграти, адже не треба забувати про суто політичне голосування країн-учасниць. Тому національні відбори на "Євробачення" не проводилися, а конкурсанти визначали тихо та без яскравих шоу. У 2014 році після анексії Криму учасниці від Росії піддалися нищівній критиці та були освистані, а минулого року виступ Поліни Гагаріної з піснею про мир так і не приніс Росії першого місця.

У цьому році у Росії є ніби усі підстави для перемоги - Путін вкотре заявив, що на Донбасі російських військових нема. У Сирії Росія також відзначилася - повоювала ніби з ІДІЛ, влаштувала декілька концертів та закінчила на цьому свою "миротворчу" місію. Але, так сталося, що чимала увага світових ЗМІ дісталася не Сергію Лазарєву, який свого часу один з небагатьох виступив проти анексії Криму, тим самим підтримавши Україну, а українській конкурсантці Джамалі.

Зрештою навіть російська преса від початку участі Джамали у нацвідборі на "Євробачення" та до сьогодні активно слідкує за українською співачкою та присвячує їй перші шпальти (від критики пісні до подробиць про особисте життя, чи то оцінюють модність вбрання співачки). Спочатку росіяни вгледіли у пісні "1944" політику та вчинили гвалт, але згодом зрозуміли, що саме Джамала стає однією із претенденток на перемогу.

Звісно, що змиритися з такою ситуацією у Кремлі не можуть. Адже амбітним "путінолюбам" будь-якою ціною потрібно демонтрувати "плебсу" неперевершність росіян. Тобто наступне Євробачення провести у Москві. Мовляв, ось тоді-то росіяни розкажуть про себе і свою культуру світові і доведуть свою непершеність.

І, очевидно, що Кіркоров зрозумів, що без чорного піару Росії аж ніяк не перемогти, тому треба терміново діяти і обов'язково напередодні півфіналу, в якому виступить Лазарєв. По-перше, треба привернути увагу на конкурсанта з Росії, а, по-друге, якось приглушити всезагальний захват Джамалою, яка привезла до Європи не черговий танцювальний хіт, а баладу "1944", в якій на прикладі історії родини Джамали відображена уся трагедія кримських татар. 

Кіркоров розіграв голосний скандал за допомогою своєї давньої протеже та підопічної Анастасії Стоцької, з якою в нього колись були романтичні стосунки, та і не дарма син співачки - копія поп-короля російської естради.

Як Росія перетворює "Євробачення" на гібридну війну  - фото 1

Стоцька, ніби випадково, зробила пряму трансляцію з закритого голосування у соцмережі і завдяки декільком коментарям щодо учасників стала найобговорюванішою особою. Західна преса майоріла заголовками про Росію, про майбутню долю країни на конкурсі, про можливу дискваліфікацію. Кіркоров, який добре знається на правилах конкурсу, прекрасно розумів, що Росію не виключать з "Євробачення", але розголосу цей скандал набуде великих масштабів (кому як не Кіркорову знати про величну силу чорного піару: згадайте, скільки жінок у рожевих кофтинках та не тільки, побив Філя. Як він лягав у психічну лікарню та плакав на Першому каналі у прайм таймі на плечі в Андрія Малахова...). 

Як Росія перетворює "Євробачення" на гібридну війну  - фото 2

Цікаво, що до вчинку Стоцької всі російські ЗМІ обсмоктували коментар російського критика Артура Гаспаряна, який завжди не приховував свої проросійські погляди та підтримував на конкурсі лише росіян, а цього разу заявив, що перемогу отримає українська конкурсантка Джамала. Кіркоров зрозумів, що потрібно діяти і вирішив пожертвувати свою подругою Стоцькою, завдяки багатьом рокам гри у мюзиклах запросто зіграла дурну жінку чи може не зіграла... Співачка ніби і знала, що робити трансляцій у соцмережі з засідання журі не можна, але зробила і дуже "пожалкувала" про це, назвавши свій вчинок дурістю. Ціна для російської команди на "Євробаченні" за такий піар невелика - жодних штрафів, лише дискваліфікація Стоцької та величезний резонанс у пресі.

А з іншої сторони на членів українського журі "Євробачення" розпочалася брудна атака пранкерів, які, як відомо, є дуже популярними на Росії і не приховують своєї підривної діяльності саме по відношенню до України. За вказівкою російської влади хлопці, які імітують голос українських політиків, розігрували адвоката Надії Савченко, а тепер і стали у пригоді російській команді на "Євробаченні". Як кажуть, у піарі будь-які методи є добрими, а чорний піар взагалі є найдієвішим.

Пропаганда, скандали, провокації залишаються головними методами боротьби Росії за першість в усьому, від розв'язаних війн, які вони називають конфліктами, до пісенних конкурсів. Але, насамперед, стає прикро за людей, в цьому випадку за артиста Сергія Лазарєва. Гарний вокал, роки тренувань, непогана пісня, але банальна для такого конкурсу, брудна гра його команди та несподівана Джамала з піснею про велику трагедію кримськотатарського народу (а не українського, прошу зауважити), яку обрали українці - поглинули Лазарєва і зробили майже непомітним.

Може, коли на Росії проведуть справжній відбір на "Євробачення", а не показове шоу на кремлівському каналі, росіяни оберуть співака чи співачку, який, наприклад, заспіває про чеченську війну чи про конфлікт у Грузії без жодних зазіхань на перше місце та без піар-технологів Кремля, саме тоді Європа почує Росію, але доти будемо змушені кожного року дивитися на війну Росії за першість на "Євробаченні". 

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя