Як Прип'ять вітали із днем народження музикою і казкою під снігом

4 лютого 2020 року виповнилося 50 років від створення нині покинутого міста Прип’ять у Чорнобильській зоні

Як Прип'ять вітали із днем народження му…

З нагоди 50-річчя від створення Прип'яті напередодні ввечері на центральній площі покинутого міста наживо зіграли піаністи Лесик Якимчук та Поль Солонар, виконавши імпровізації з використанням віртуального "звукового музею" PRIPYAT Pianos.

PRIPYAT Pianos — це віртуальний "звуковий музей", створений композитором Володимиром Савіним, у якому зібрано звучання 20 піаніно з Прип'яті, що залишилися у місті після аварії. Робота над проектом тривала 7 років. Його мета — розповісти про Чорнобильську трагедію шляхом мистецтва, повернути покинутим музичним інструментам "голос".

Крім того проект ARTEFACT представив медіа-барельєф "Прометей" на музику медіа-артиста Валерія Коршунова. 25-метрова проекція на готель Полісся відображалася синхронно з музикою, що написана зі Звуків Чорнобиля. На зразок радянських соцреалістичних барельєфів проекція презентувала міф про Прометея як одного з символів міста Прип'ять.

Коли почали транслювати медіа-барельєф "Прометей", у місті пішов сніг, надаючи картинам, які відображалися на стіні готелю "Полісся" додаткового забарвлення.

Ця акція — спільний проект  "Центр ПРИП’ЯТЬ.ком", Державного підприємства "ЦОТІЗ", Національного музею "Чорнобиль", арт-проекту ARTEFACT, продюсерського центру ARTCOMB Ірини Ніколаєнко та Strix Instruments, LLC, за підтримки Державного агентства України з управління зоною відчуження, Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника та ГО прип'ятчан  чорнобильцiв "Земляки".

Проект ARTEFACT є найбільш масштабним культурним національним проектом з переосмислення інформаційної складової катастрофи Чорнобиля. За допомогою сучасних технологій медіа-арту автори хочуть привернути увагу аудиторії до чорнобильської тематики та акцентувати на важливості особистої інформаційної грамотності кожного.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"