Цвіль на стінах: Чому з'являється, в чому її небезпека та як позбутися

Пліснявий грибок — це не тільки не естетично, а й небезпечно, адже він може стати причиною багатьох захворювань. Від його появи ніхто не застрахований, але убезпечити житло від розмноження спор може кожен

Цвіль на стінах: Чому з'являється, в чом…
Фото: Рixabay

Грибок — це цвіль, в розмноженні якої беруть участь спори. Вони переміщуються у повітрі, а сприятливим середовищем для появи вважається підвищена вологість в приміщенні, тепло і погана вентиляція. Цвіль легко можна попередити, але позбутися її вкрай складно. Щоб вона зникла, потрібно не тільки знати, як правильно прибирати квартиру, але й застосовувати перевірені методи.

Depo.ua розповість, як позбутися грибка в домашніх умовах, чому він з'явився на стінах, а також до яких наслідків може призвести.

Види та шкода цвілі для організму

Цвіль може з'являтися не тільки на продуктах харчування, а й стінах і інших поверхнях

Цвіль, яка зустрічається в будинках, може бути декількох різновидів. Вона з'являється не лише на стінах або на харчових продуктах, а й в найнесподіваніших місцях.

Зелена цвіль найчастіше утворюється на харчових продуктах, після чого їх вживання може бути небезпечним для здоров'я.

Цвіль синяви можна зустріти на дерев'яних поверхнях — вона надає їм мутно-сірого відтінку і руйнує лакофарбове покриття.

Біла цвіль нерідко з'являється на горщиках квіткових вазонів внаслідок надмірного поливу ґрунту. Для рослин вона не є небезпечною, а ось у людини може викликати алергічну реакцію.

Чорна цвіль — найпоширеніший вид грибка в житлових приміщеннях. Вона може з'являтися на будь-яких поверхнях (найчастіше на стінах) і спричинити низку проблем зі здоров'ям, якщо з нею не боротися.

Чому в будинку з'явився грибок: найпоширеніші причини

Цвіль виникає в приміщеннях з підвищеною вологістю

Щоб зрозуміти, як позбутися цвілі на стінах або в інших місцях, потрібно для початку дізнатися причину її виникнення. Спори грибів розмножуються в таких сприятливих для них умовах, як:

  • промерзання зовнішніх стін, що пов'язано з порушенням технологій при зведенні будівлі;
  • протікають водопровідні труби або дах — поширена причина появи грибка на стінах і стелі;
  • висока вологість приміщення, погана вентиляційна система;
  • недостатнє опалення — що є особливо характерним для будинків, де ніхто не жив довгий час;
  • вогкість ґрунту — характерно для квартир на перших поверхах і приватних будинків.

Цвіль в будинку: в чому небезпека для здоров'я

Цвіль може стати причиною астми і шкірних захворювань

Плісняві гриби мають мікроскопічні розміри, але забруднюють все повітря в приміщенні своїми спорами. Багато людей, які зіштовхнулися з цією проблемою, але не намагаються дізнатися, як прибрати грибок зі стін, навіть не підозрюють, яку небезпеку він несе.

Цвіль — це не тільки неестетичні плями в будинку, але й причина багатьох захворювань, слабкості і поганого самопочуття. Особливо потрібно бити на сполох, якщо в будинку є маленькі діти. Якщо в будинку з'явився грибок, реакція організму не змусить себе чекати. Найчастіше цвіль призводить до:

  • головного болю;
  • хвороб дихальних шляхів — астма, бронхіт, ларингіт;
  • шкірних недуг — дерматит, екзема;
  • алергії — нежить, кашель;
  • зниження імунітету;
  • хвороб очей — кон'юнктивіт.

Причина погіршення самопочуття не завжди зрозуміла відразу. Грибок може з'явитися в малопомітних місцях — за кухонними меблями, під шпалерами, але від цього його шкідливий вплив анітрохи не меншає. Якщо домашні стали все частіше страждати на алергію, хворіти на бронхіти, а головний біль просто переслідує їх — це привід перевірити приміщення на наявність грибку та почати діяти.

Як прибрати цвіль зі стін: комплексні заходи

Кондиціонер робить повітря більш сухим, що допомагає боротися з цвіллю

Сьогодні у продажу є багато засобів, які допомагають очистити поверхні від грибка. Але звичайна обробка без серйозних дій дасть лише короткостроковий результат, а потім все повернеться знову. Якщо й боротися з цвіллю, то вибирати слід радикальні методи.

1. Для початку потрібно очистити уражену грибком поверхню (зняти шпалери, зчистити шар штукатурки) і висушити стіни.

2. Після цього слід антигрибковим засобом обробити поверхні і дати добре просохнути.

Щоб грибок більше не з'являвся, після його знищення важливо провести профілактику: позбутися від вогкості і усунути всі неполадки в будинку:

  • налагодити роботу вентиляційної системи;
  • утеплити житло — як зовні, так і зсередини;
  • встановити кондиціонер, який буде підсушувати повітря;
  • подбати про опалення — воно не повинне бути слабким;
  • перевірити сантехніку і стан даху (якщо є необхідність).

Щоб остаточно усунути грибок, слід подбати на кухні про встановлення гарної витяжки і забути про сушіння вологих речей всередині приміщення.

Як вивести цвіль народними методами

Оцет, сода і нашатирний спирт допомагають позбутися від грибка на стінах

Якщо грибок не сильно вразив стіни або інші поверхні, можна обійтися і без важкої артилерії. Є ряд народних методів, які допомагають швидко впоратися з цією проблемою.

Столовий оцет

За допомогою оцту можна легко видалити грибкові ураження в ванній кімнаті. Потрібно протерти ділянку водою і скропити її з пульверизатора оцтом. Після цього оцет повинен вивітритися, а цвіль — зникнути.

Перекис водню

Вивести шкідливі бактерії з різних поверхонь допоможе також звичайний перекис. Ділянки з грибковим нальотом потрібно обробити 3% розчином перекису водню і залишити на деякий час.

Сода

Грибок не любить соду, оскільки не може розмножуватися в лужному середовищі. Потрібно розчинити ложку соди в склянці води і обробити поверхню. Також можна нанести кашку з соди і води товстим шаром на стіни, аж поки цвіль не зникне повністю.

Нашатирний спирт

Ще один перевірений спосіб позбутися цвілі в будинку — нашатир. Його потрібно розвести з водою в пропорції 1: 1, за допомогою пульверизатора нанести на уражену грибком ділянку, а через кілька годин ретельно вимити поверхню і провітрити приміщення.

Відбілювач

За допомогою відбілювача цілком успішно можна позбутися грибка в приміщенні, адже він є гідною заміною спеціальних засобів. B його cкладі міститься гіпoxлopит нaтpію, кoтрий є діючою речовиною в багатьох cпeціaльниx засобах. Зазначимо, що відбілювачу властиво псувати шпалери і кольорові поверхні, тому потрібно бути обережним при його використанні. Також він неефективний для обробки пористих матеріалів, оскільки xлop, що є діючою речовиною, нездатний заглибитись всередину таких матеріалів.

Щоб приготувати спеціальну рідину, необхідно розчинити одну чacтину відбілювача в десяти чacтинах води та нанести його за допомогою пензля на поверхню з цвіллю.

Якщо в будинку з'явилась заражена пліснявою ділянка, не варто відкладати розв'язання цієї проблеми на безвік. Уже через рік грибок здатний пошкодити поверхню стін і проникнути в бетон або цеглу, де знищити його буде в рази складніше.

У разі, коли народні методи не принесли результат, можна звернутися за допомогою до фахівців — вони проведуть аналіз повітря в приміщенні і допоможуть позбутися цвілі.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme