Як правильно засмагати: Кращі рекомендації

З приходом літа багато хто задається питанням: як добре засмагнути, щоб бажаний відтінок шкіри радував цілий рік. Одні вважають, що необхідно годинами лежати на сонці, ігноруючи застереження лікарів, інші впевнені, що вітамін D потрібно отримувати поступово

Як правильно засмагати: Кращі рекомендац…
Фото: Рixabay

Depo.ua зібрав низку найважливіших і необхідних порад для кожного, хто хоче дізнатися, як правильно приймати сонячні ванни, щоб не отримати опіки і не завдати серйозної шкоди організму.

Правила безпечної засмаги

Ребенок загорает на пляже

Оскільки наша шкіра починає реагувати на ультрафіолет вже через 10 хвилин після перебування на сонці, потрібно вибирати правильний час для засмаги.

Краще приймати сонячні ванни в зручні години – зазвичай це ранок (з 9:00 до 11:00) і після обіду (з 16:00), коли сонячні промені не такі активні. Лікарі рекомендують уникати перебування на сонці в період з 12:00 до 15:00 – в цей час ризик сонячних опіків найвищий.

Не слід засмагати на голодний шлунок, оскільки під час засмаги організм втрачає енергію, і йому потрібні сили для підтримки життєдіяльності.

Що стосується води, то тут також потрібно дотримуватися певної норми. Наприклад, не рекомендується пити крижану воду, яка уповільнює відведення жовчі. Краще віддати перевагу чистій воді без газу кімнатної температури.

Заборонено вживати алкоголь під час засмаги, тому що зростає ризик теплового удару і зневоднення організму. Вчені довели, що під час вживання алкоголю на пляжі знижується концентрація бета-каротину та інших каротиноїдів, через що епідерміс стає чутливим до UV-променів.

Перед виходом на сонце, не зайвим буде випити зелений чай. За рахунок високого вмісту антиоксидантів він запобігає руйнуванню і мутації клітин.

Медики стверджують, що шкідливо спати або читати під час засмаги, оскільки в таких випадках людина не стежить за часом і може сильно обгоріти.

Дівчина на пляжі

Дозуйте засмагу. Знайомити шкіру з ультрафіолетом потрібно поступово. У перший день рекомендується засмагати 10-15 хвилин в першій половині дня і 15-20 – у другій. Кожен день потрібно додавати до зазначеного часу по 10-12 хвилин.

Приймаючи сонячні ванни, слід обов'язково наносити сонцезахисні засоби.

Як правильно вибрати засоби для засмаги

При виборі крему для засмаги є два шляхи: купити сонцезахисний крем будь-якої розрекламованої марки і нанести його щільним шаром, або ж розібратися, яке підходить саме нам. Другий шлях – набагато безпечніший.

На упаковках кремів, молочка та емульсій для засмаги завжди вказаний тип променів, від яких вони захищають – UVA і UVB. Обидва типи здатні викликати рак шкіри, однак відрізняються впливом на дерму.

Дівчата загоряють на пляжі

  • UVA проникають глибоко в шкіру і викликають зморшки,
  • UVB діють поверхнево і викликають опік.

Крім типу променів, виробники сонцезахисних кремів завжди пишуть індекс захисту від ультрафіолету – тобто Sun Protection Factor, або всім відомий SPF. Біля нього обов'язково вказується цифра, яка означає рівень захисту.

Приміром, креми з SPF 15 або 20 підходять для людей середземноморського фототипу – у них, зазвичай, карі очі, каштанове або темно-русяве волосся. Незважаючи на світлу шкіру, такі люди добре переносять ультрафіолетове випромінювання і відмінно засмагають.

Креми для засмаги SPF 30+ рекомендується використовувати людям європейського або нордичного фототипу (сині або зелені очі і русяве волосся). Їх світла шкіра найчастіше не засмагає, а згорає, тому перебувати на сонці довше 20 хвилин не можна.

Обгоріла жінка на пляжі

Людям кельтського типу (руде або біле волосся, блакитні і зелені очі), як нікому, потрібно знати правила безпечної засмаги, адже їх світла шкіра, часто вкрита веснянками, завжди обгоряє. Їм підходять тільки ті засоби для засмаги SPF яких 40 і вище, а краще і всі 50. На відкритому сонці таким людям не можна перебувати більше 10 хвилин.

Ще кілька корисних рекомендацій

  • Сонцезахисний крем потрібно наносити на шкіру за 15-20 хвилин до виходу на сонце. Особливу увагу потрібно приділяти обличчю, руках та спині – ці зони найбільш вразливі до ультрафіолетових променів.
  • Дерматологи рекомендують віддавати перевагу водостійким сонцезахисним кремам. Зазвичай виробники на упаковці вказують, чи є засіб водостійким. Але все ж не полінуйтеся після купання знову нанести на тіло крем або молочко.

Чоловік і жінка з обгорілою шкірою у воді

Як продовжити засмагу: ТОП-3 рекомендації

Розібравшись, як правильно засмагати, важливо знати, як продовжити результат своїх старань. Ось кілька порад, які допоможуть вам насолоджуватися красивим річним засмагою навіть у холодну пору року.

Швидкий душ

Щоб засмага зберігався на шкірі як можна довше, не варто захоплюватися тривалими залеганиями у гарячій ванні. Розпарювання тіла призводить до швидкого змивання засмаги, а ось контрастний душ допоможе зберегти її протягом року.

Жінка в капелюсі загоряє на пляжі

Забудьте про скраби і пілінги

Відлущування шкіри і пілінги – головні вороги гарної засмаги. Багато хто віддає перевагу оновлюванню епідермісу в зимовий час, а потім дивуються, чому до весни шкіра знову світла. Щоб якомога довше побути "шоколадкою", не захоплюйтеся такими процедурами.

Використовуйте олії та пролонгатори

Багато косметичні бренди випускають спеціальні засоби, які допомагають продовжити загар і стимулюють вироблення мелатоніну шкірою. Відмінно впливають на шкіру і натуральні олії в поєднанні з гіалуроновою кислотою і гліцерином.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme