Як позбутися живота: Що можна їсти, а що під забороною

Жир на животі, який має назву вісцеральний, псує життя багатьом, проте комплексний підхід, головною умовою якого є правильне харчування, здатен побороти неестетичні жирові відкладення в районі талії

Як позбутися живота: Що можна їсти, а що…

Depo.ua продовжує цикл публікацій, присвячених проблемі зайвого жиру в районі живота. До цього ми розказали про комплексний підхід для позбавлення від жирових відкладень у цій зоні й назвали основні складові запоруки плаского живота. 

У цій статті докладно поговоримо про основний напрямок боротьби із зайвими кілограмами в районі живота – правильне харчування.

Зазначимо, що перш, ніж розпочати боротьбу із жиром, варто впевнитися, що живіт – дійсно проблемна зона. Адже прагнення бути схожим на худих моделей може підштовхнути до хибних висновків. Краще за все визначити проблемність може лікар, який має відповідне обладнання та знає медичні формули з розрахунку зайвих кілограмів. 

Несподівані чинники: від чого товстіє живіт

Сантиметр на талії

Про вісцеральний жир ми докладно говорили у минулій статті: про причини його появи і методи боротьби. У цій публікації пропонуємо нестандартний погляд на можливі причини появи зайвого в області живота.

Якщо ви вже знайомі з азами здорового образу життя і правильного харчування, проте живіт все одно не йде, варто дізнатися, що ще можна змінити у схемі харчування.

Жіночий організм, більше, ніж чоловічий, схильний до надмірного газоутворення. Перш ніж боротися з зайвими сантиметрами, варто переконатися, що живіт – це саме жирові відкладення, а не здуття. Часто ми харчуємося неправильно, що викликає проблеми із травленням. А буває, що навпаки, їмо забагато овочів і фруктів, які багаті на клітковину. Тому краще впевнитись, що із травленням все гаразд. Для цього на деякий час виключіть продукти з великим вмістом клітковини: овочі, фрукти, корисні злаки та усі продукти, багаті на вуглеводи. Якщо стане легше, а живіт зменшиться, значить уся проблема у процесі травлення і здутті живота. 

Також важливою проблемою при зайвих кілограмах в області живота є набряки. Коли наші органи працюють не так, як треба, вода не виводиться і утворюється набряк. Саме тому важливо дотримуватися правильного водного балансу в організмі. Проте важливо не перестаратися: у деяких людей проблемні набряки – це наслідок надмірного вживання води, особливо у нічні години, солоних продуктів та копченостей, а у інших такий стан викликаний недостатнім прийомом води. 

Продукти, від яких росте живіт та які не можна їсти

Газований напій

Боротьба з жиром на животі буде не швидкою, і кінцевий результат залежитиме від витримки та цілеспрямованості. Легше за все почати з тих продуктів, які потрібно виключити зі свого раціону.

Під забороною такі продукти:

  • алкоголь
  • газовані напої, солодкі напої та соки
  • копчені продукти
  • маргарин та спред
  • солодощі та борошняні вироби
  • смажена їжа
  • цукор
  • фастфуд і напівфабрикати
  • каші швидкого приготування
  • готові соуси: кетчуп, майонез, гірчиця та інші

Отже, ці продукти, більшість з яких є "харчовим сміттям" і джерелом трансжирів, потрібно виключити зі свого меню. Таке рішення може датися нелегко, проте ці продукти не приносять тілу жодної користі, тому, якщо мрієте мати не тільки стрункий живіт, а й гарний імунітет і прекрасне здоров'я, варто викинути ці продукти з раціону.

А тепер поговоримо про продукти, які більшість сприймає як дозволені і не розуміє, що ж може бути не так.

Поварена сіль не є корисною. Звісно, якщо ви споживаєте її у невеликих кількостях і слідкуєте за цим, тоді все добре. Але краще за все замінити звичайну сіль на рожеву гімалайську, яка містить багато корисних речовин і не діє так згубно, як її сестра – поварена сіль. 

Також варто забути про деякі дієтичні продукти: йдеться про протеїнові коктейлі, замінник цукру – фруктозу, що має таку ж калорійність як і звичайний цукор і не меншу доведену шкоду для тих, у кого нема діабету і хто не є спортсменом. Також не варто вживати знежирені продукти – кисломолочний сир, кефір чи йогурт, які мають 0% жирів зазвичай оброблені хімічно та мають більшу кількість вуглеводів, які і є причиною накопичення жиру організмом. 

Що можна їсти: Дозволені продукти

Асаї боул

Тепер перейдемо до найприємнішого – дозволених продуктів та схеми їхнього споживання. Чому важливо здати необхідні аналізи і проконсультуватися з лікарем перед початком дієти? Тому що у випадку, коли у вас все у нормі, мається на увазі показники метаболізму, такі як індекс HOMA, тоді ви сміливо можете перейти на дрібне харчування. А от якщо ваші інсулін і цукор не в нормі, вам треба відмовитися від харчування з перекусами. Саме неправильний вид харчування і може зумовлювати набір маси тіла, особливо в районі живота.

Отже, оптимальний варіант – їсти тричі на день і не перекушувати. Саме при такій схемі метаболізм працює найкраще. Якщо до такого харчування ви ще приєднаєте інтервальне голодування, то результат вас приголомшить.

Не забувайте про правильний питний режим. Споживайте достатню кількість води і стежте за тим, аби ви не відчували спраги. 

Що можна їсти:

  • цільнозернові крупи та каші
  • фрукти (щоправда, слідкуйте, аби фрукти ви з'їдали у першій половині дня у якості десерту до сніданку і краще надати перевагу ягодам. Банани, диню, виноград краще виключити, бо ці фрукти багаті на цукор)
  • овочі мають бути основою вашого меню, щоправда, не крохмальні (доведеться забути про картоплю, моркву і буряк). 
  • м'ясо, риба, птиця
  • молочні продукти
  • бобові
  • горіхи
  • твердий сир у невеликих кількостях

Тобто, харчування має бути багатим на білок, але не позбавленим ані жиру, ані вуглеводів. Снідати можна, наприклад, асаї-боулом, гранолою власного виробництва без цукру, але з ложкою меду. Варто додати йогурт чи кефір. Також це може бути сир зі сметаною та ягодами. 

В обід можеш дозволити собі дикий рис з тушкованим м'ясом, салатом зі свіжих овочів, а на десерт – персик чи трохи кавуна.

На вечерю краще з'їсти рибу на грилі з тушкованими овочами і дозволити собі шматок сиру. Також можна з'їсти невелику кількість горіхів. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme