Як позбутися ліні: Прості, але ефективні способи почати діяти

Кожна людина стикалася з ситуацією, коли терміни горять, потрібно здати важливий звіт або підготуватися до іспиту, але знаходяться інші справи, які, хоч і дрібні, але заважають зробити те, що дійсно потрібно

Як позбутися ліні: Прості, але ефективні…
Фото: Рixabay

Небажання виконувати щось, відмовки і постійна бездіяльність призводять до того, що людина не тільки сама зупиняється в розвитку, але і підводить інших. Таких людей називають ледачими. А потурання слабкостям викликає почуття провини і може призвести до депресії, адже людина звикає жити без мотивації.

Як позбутися ліні — одне з найпопулярніших питань. Адже часто людина не розуміє, навіщо підійматися на нову сходинку, якщо набагато комфортніше залишатися в статусі кво, де все звично і знайомо. Так лінь затягує у свої тенета.

Лінь гальмує наш розвиток і мотивацію

Але лінь можна перемогти. Від неї легко позбутися — досить знайти правильну мотивацію. Немає універсального рецепта, який би дозволив зарядитися енергією і виконати відразу все, що потрібно. Але просуваючись до мети невеликими кроками, цілком реально досягти бажаного результату.

Depo.ua розповість про прості, але ефективні способи, як побороти лінь, а також як відрізнити її від втоми і не впадати в зневіру, коли потрібно виконати масу важливих справ.

ТОП-5 способів, як позбутися ліні і втоми

Лінь викликає у нас депресію

Щоб перемогти неробство і нарешті почати діяти, важливо почати з малого. На перший погляд, може здатися, що такі методи не приведуть до колосальних результатів, але все велике починається з малого, а якщо лінь глибоко засіла, то її потрібно витісняти поступово.

Фізична активність

Як часто ми чуємо, що під лежачий камінь вода не тече, але продовжуємо активно ловити себе на думці, що завтра/з понеділка/з 1 числа наступного місяця почнемо займатися своїм тілом.

Гіподинамія — одна з причин апатії. До того ж малорухливий спосіб життя веде до зниження розумової активності і негативно впливає на роботу серця, суглобів і стан всього організму. Не потрібно починати відразу ж з виснажливих тренувань в спортивному залі, достатньо буде легкої пробіжки вранці або ввечері, зарядки після пробудження або катання на велосипеді вихідними. Варіантів не сидіти на місці безліч. Головне — пересилити себе і спробувати, адже добрий початок — половина справи.

Спілкування з успішними людьми

Людину формує її оточення. Щоб почати досягати поставлених цілей, потрібно просто заразитися прикладом тих, кому вже вдалося прийти до успіху. Адже мало кому сподобається весь час бути найнеуспішнішим в компанії.

Якою б лінивою людина не була, здорова конкуренція завжди породжує активність і бажання рухатися вперед. До того ж успішні люди заряджають інших позитивними емоціями, від яких розворушиться навіть найзапекліший ледар. Поступово бажання підкорювати нові вершини увійде у звичку, від якої навряд чи захочеться позбавлятися, а ось від ліні не залишиться і сліду.

Зміна місця перебування

Позбутися від ліні можна за допомогою зміни обстановки

Нерідко на нашу активність впливає обстановка, в якій ми живемо. Якщо вона діє на людину гнітюче і все, що йому хочеться робити — це тільки жаліти себе, необхідно якомога швидше змінити місце перебування.

Це може бути необов'язково переїзд. Невелика подорож, усамітнення з природою або зустріч з кимось на нейтральній території ... Часом, зміна обстановки наповнює людину енергією, яка потрібна для виконання щоденних завдань. Безумовно, втеча від проблем — не найкращі ліки, але якщо це потрібно для боротьби з лінню, можна спробувати.

Заохочення

Багато батьків стикаються з тим, що їхні діти втратили бажання і мотивацію вчитися/відвідувати гуртки, але завжди готові піти пограти з друзями або зависнути на кілька годин за грою на комп'ютері. Поки одні дорослі думають, як допомогти дитині позбутися від ліні, інші відпрацьовують метод заохочення.

Хвала — найкраща мотивація. Для дитини важливо підвищувати свою значущість в очах дорослих, їй необхідно відчувати, що її цінують і вже точно не змогли б обійтися без її допомоги.

Безумовно, одних слів при заохоченні дитини мало, тому її можна мотивувати тим, що при виконанні певного завдання вона отримає щось, що давно хотіла.

Читання літератури, що мотивує, і перегляд фільмів

Позбутися від ліні допоможуть мотивуючі фільми

Якщо людина розуміє, що лінь захопила її цілком, а в оточенні немає людей, які допомогли б їй вибратися з цих мереж або хоча б на власному прикладі спонукали до мотивації, завжди можна надихнутися історіями відомих успішних людей.

Інтернет повний нотатками, роликами бізнес-тренерів, які допомагають вибратися з рутини і спонукати до дій. Не обов'язково дивитися все, що пропонує всесвітня павутина, можна надихнутися ідеями однієї успішної людини і використовувати їх в досягненні мети.

Важливо поставити собі мету

Людина без мети схильна впадати в депресію і піддаватися апатії. Прагнення досягати більшого, ніж ми маємо зараз — нормальне і цілком виправдане бажання.

Щоб перемогти лінь, достатньо не просто мати мету, а жити нею. Зробити її важливіше за обставини, не піддаватися стресу, якщо з першого разу щось пішло не так. Важливо також працювати день у день на шляху до своєї мрії: маленькі кроки призводять до великих результатів, і якщо сьогодні просвіту не видно, то вже через деякий час він не змусить на себе чекати.

Побороти лінь і спонукати себе до дій — не так вже й складно, достатньо мати бажання і мотивацію досягати поставлених цілей. І "наполеонівські" плани, і маленькі задуми вимагають зусиль і терпіння. Важливо пам'ятати, що універсального рецепта, як позбутися від ліні швидко, не існує, особливо, якщо в такому стані людина перебуває тривалий час. Однак можна прийти до розв'язання цієї проблеми невеликими, але впевненими кроками.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme