Як Полторак хоче укомплектувати армію: Строковики, мобілізовані, контрактники (ІНФОГРАФІКА)

Коли почнеться 7 хвиля мобілізації, скільки потрібно призвати строковиків та чи вже достатньо в армії контрактників
Depo.Життя
29 березня 2016 12:00
ФОТО: depo.ua
Як Полторак хоче укомплектувати армію: Строковики, мобілізовані, контрактники (ІНФОГРАФІКА)
Як Полторак хоче укомплектувати армію: Строковики, мобілізовані, контрактники (ІНФОГРАФІКА)

Перед вихідними президент України підписав наказ про демобілізацію четвертої хвилі. Журналісти depo.ua дізналися в Генштабі, як після цього буде комплектуватися українська армія.

Як Полторак хоче укомплектувати армію: Строковики, мобілізовані, контрактники (ІНФОГРАФІКА) - фото 1

Клікніть, щоб розгорнути

СТРОКОВИКИ: стануть старше і служитимуть довше

Президент затвердив концепцію розвитку сектору безпеки і оборони, згідно якої до 2018 року будуть переглянуті призовний вік та строк проходження строкової військової служби.

Як повідомив depo.ua речник Генерального штабу Збройних сил України Владислав Селезньов, строковиків призиватимуть не з 18 до 25 років, як раніше, а з двадцяти до двадцяти семи, і не на 9 місяців і рік, а на рік і 18 місяців.

"Це рішення приймалося для забезпечення призову до ЗСУ більш мотивованих і більш професійно підготовлених людей. Молода людина в 18 років ще не має професійної підготовки, а в 20 вона вже має якійсь життєвий досвід, професійні навички", - пояснив речник.

Термін служби подовжено для того, щоб строковики встигалися хоча б чомусь в армії навчитися. Раніше "в солдати голили" на 9 місяців – з вищою освітою, і на рік – без неї. Зараз призовники, що встигли отримати вищу, служитимуть рік. Без вищої освіти – 18 місяців.

Служитимуть строковики в Збройних силах України, Держприкордонслужбі, підрозділах МВС та СБУ і в Державній спеціальній службі транспорту. Для ЗСУ потрібно буде набрати близько 4, 5 тисячі строковиків, прикордонники з квітня по травень також хочуть набрати близько 4 тисяч строковиків.

В будь якому разі, підкреслює Селезньов, солдатів строкової служби не відправлятимуть в АТО.

Як Полторак хоче укомплектувати армію: Строковики, мобілізовані, контрактники (ІНФОГРАФІКА) - фото 2

КОНТРАКТНИКИ: зароблятимуть як бійці АТО

За словами Селезньова, з початку року, коли стартувала кампанія з набору на службу за контрактом, було відібрано 16 тисяч військовослужбовців. Дві тисячі з них 29 березня направлять у навчальні пункти і через півтори місяці вони будуть готові розпочати службу.

Всього ж українській армії потрібно близько 150 тисяч військовослужбовців за контрактом. За даними Генштабу, наразі 250-тисячна українська армія складається з 40 тисяч цивільних працівників, і 210 - військовослужбовців різних категорій.

Співвідношення цих категорій 50% контрактників на 50% мобілізованих та строковиків. А в ідеалі має бути 30% мобілізованих та строковиків і 70% - контрактників.

Після підвищення грошового забезпечення військовослужбовець за контрактом отримуватиме зарплатню в 7 тисяч гривень плюс "атошні" – 4. 200 гривень, якщо служить на першій лінії і 1. 200, якщо в АТО, але не на передовій.

Як Полторак хоче укомплектувати армію: Строковики, мобілізовані, контрактники (ІНФОГРАФІКА) - фото 3

7 ХВИЛЯ: може бути однією з найменших

В Генштабі пояснюють: точних даних про те, коли почнеться, та чи почнеться 7 хвиля мобілізації й досі немає тому, що чекали на закінчення контрактної кампанії. Тож, на початку квітня стане зрозуміло, скільки треба буде мобілізувати людей. Поки що Селезньов називає цифру від 5 до 10 тисяч.

Мобілізуватимуть чоловіків віком від 20 до 50 років. 3 18 до 20 та з 50 до 60 років громадянин України мобілізації не підлягає, але може призиватися як доброволець.

Зарплатня в атошників наразі – 7 тисяч гривень, плюс 4. 200 чи 1. 200 грн доплати за службу в зоні АТО, плюс зарплата по місцю роботи.

Фото УНІАН

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя