Як політтехнолог Тимошенко працюватиме з Собчак для Путіна

Рішення Ксенії Собчак взяти участь у президентських виборах в РФ не стало великою несподіванкою. Кремлю конче потрібна формальна опозиція. А наявність в команді світської левиці політтехнолога Олексія Ситникова лише підтверджує твердження, що Собчак – гра Кремля

Як політтехнолог Тимошенко працюватиме з…

Днями телеведуча Ксенія Собчак публічно оголосила про готовність йти на вибори президента Росії, які відбудуться в 2018 році. Себе вона назвала "кандидатом проти всіх". Щоправда, експерти вже назвали появу Собчак політтехнологією Кремля, яка має на меті вирішити дві проблеми. По-перше, забезпечити формальну наявність опозиційного кандидата під час президентських перегонів. Очевидно, що Собчак має зайняти нішу Олексія Навального, який не пройшов "фейс-контроль" в Кремлі. По-друге, Собчак має дещо активізувати сумну передвиборчу кампанію. У Кремлі побоюються низької явки, яка може завдати серйозного удару по легітимізації чергового переобрання Володимира Путіна. Авжеж, горезвісні 83% "ватників" у хазяїна Кремля в кишені, але якщо явка буде меншою за 50% - а це цілком ймовірно – виникне питання: так чи президент всеросійський, чи лише "тьмутараканський"…

Хоча прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков вже встиг заперечити підготовку в Кремлі президентської кампанії Собчак, остаточні сумніви зникли після того, як стало відомо, що одним з головних консультантів Ксенії Анатоліївни стане відомий російський політтехнолог Олексій Ситников. Варто більш детально зупинитися на його постаті, аби зрозуміти, з ким зв'язалася (чи зв'язали) Собчак. Тим більше, що цей дядечко встиг чимало наслідити в Україні. Деякі його політтехнологічні ходи занадто міфологізовані і є результатом любові Ситникова до самопіару. Та про все по порядку.

У Росії пана Олексія називають "батьком" нейролінгвістичного програмування на пост-радянському просторі. Він, будучи випускником факультету психології Новосибірського державного університету, ще в часи СРСР встиг злітати у Штати до одного із засновників НЛП Джона Гриндера, де пройшов відповідній курс навчань. Чим хизується багато років.

Коли вести мову про виборчі технології, то тут Ситников любить себе красиво подати: мовляв, за 25 років ним було реалізовано понад 400 виборчих кампаній різного рівня в РФ, країнах СНД і далекого зарубіжжя. Зокрема, його компанія "Імідж-контакт" брала участь у президентській кампанії Бориса Єльцина в 1996 році під гаслом "Голосуй або програєш". Також Ситников відпрацював парламентські кампанії в РФ у 1995 та 1999 роках. Щоправда, як відзначали експерти, ефективність технолога прямо залежала від наявності адмінресурсу. В іншому випадку його послуги завершувалися фіаско.

Встиг Ситников засвітитися у кампаніях в Грузії, де працював на тодішнього президента Едуарда Шеварднадзе. Щоправда, успішними його ходи можна назвати з великою натяжкою. Більше того, Ситникова звинувачували в тому, що у 2003 році він переметнувся до опонента Шеварднадзе Михайла Саакашвілі. Утім, цей союз протримався недовго.

Також Ситников активно брав участь в політичних процесах в Україні. Зокрема, неодноразово публічно хвалився тим, що саме він наприкінці 90-х вигадав Юлії Тимошенко її головний політичний атрибут – косу. Щоправда, деякі інші політтехнологи, які працювали в той час з Юлією Володимирівною, стверджують: Ситников просто набиває собі ціну. Тим паче, що вперше коса на її голові з'явилася пізніше – у листопаді 2001 року. Відомо, що контакти між українською політессою і Ситниковим час від часу поновлювалися, а його прізвище згадували в штабі БЮТ під час "помаранчевого" Майдану. Також росіянин устиг побути радником Тимошенко за часів її прем'єрства.

Але це абсолютно не заважало "забугорному" політтехнологу працювати з її опонентами. При Януковичу його послугами нібито користувався заступник генпрокурора Ренат Кузьмін. Також Ситников протягом певного періоду працював з "младореформаторами". Зокрема, його клієнтом називали тодішнього першого віце-прем'єра Сергія Арбузова. Того, який накивав п'ятами до Росії разом з усіма "сімейними".

Востаннє прізвище Ситникова згадувалося в контексті української політики у 2014 році. Одразу після Майдану його сватали на посаду головного політтехнолога Тимошенко на президентських виборах. Утім, щось не зрослось. А на парламентських виборах 2014 року у ЗМІ писали, що Ситникова завели працювати в "Опозиційний блок". Пізніше він "засвітився" в Криму, де у вересні 2017 році допомагав Дмитру Овсяннікову вигравати "вибори" губернатора Севастополя. Це викликало обурення серед української спільноти. Але чому обурюватися, чесно кажучи, абсолютно незрозуміло: слід російських спецслужб тягнеться за Ситниковим давно. Приміром, у 2006 році, під час роботи в Ізраїлі політичним консультантом Беньяміна Нетаніягу місцеві ЗМІ звинувачували росіянина у роботі на КДБ.

Поява Ситникова в команді Собчак означає лише те, що Кремлю справді дуже важлива видимість опозиції, якої насправді в Росії неіснує. Недарма в соцмережах гуляє жарт про те, що свого часу Путін тягав портфель Собчака-старшого, а тепер прийшла черга Собчак-молодшої тягнути виборчий "портфель" самого Путіна. За одну з ручок триматиме і Ситников: все ж, за чверть століття своєї профдіяльності він навчився красиво програвати…

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme