Як почати день із фантастичним самопочуттям: ТОП-10 порад

Чим глибше осінь, тим важче деяким прокидатися на роботу. Втім, вчені знають щонайменше 10 способів подолати осінню дрімоту

Як почати день із фантастичним самопочут…

У 2017-му у Британії продажі будильників впали на 16%, втім, звичка прокидатися за бажанням організму поки не прищепилася. Просто замість звичайних годинників люди використовують програми на смартфонах. Втім, це не завжди гарна ідея.

Лінда Геддес зібрала лайфхаки для гарного сну і, як наслідок гарного ранку. Підбірка опублікована на The Guardian, передає Depo.ua.

1. Використовуйте смартфони обережно

Кілька досліджень показало, що повальне захоплення смартфонами в якості будильників, згубно впливає на якість сну. Хоча у тому, щоб замінити сигнал будильника на звуки смартфону немає нічого поганого, відпочинок погіршує, наприклад, світло екрану, який може спалахувати при отриманні повідомлень. Таке мерехтіння збиває внутрішній годинник людини - ділянку у головному мозку, яка відповідає за відчуття часу.

Якщо вже користуєтеся смартфоном, переводьте його у режим "не турбувати", вимикати варто навіть вібросигнали.

2. Натренуйте внутрішній будильник

Якщо лягати спати і прокидатися в один і той самий час, скоро буде можна відмовитися від будильника.

"Ваш внутрішній годинник зміцніє, і ви будете прокидатися у потрібний час", - каже експерт зі сну Ліза Артіс.

Втім, додає, що тривожним людям, які надто бояться проспати, цим способом краще не користуватися. Адже сон буде погіршуватися через побоювання.

3. Подбайте про правильний рінгтон

Згідно з результатами експериментів, діти легше прокидаються від маминого голосу, ніж від протипожежної сигналізації.

"Люди налаштовані чути голоси, а не гудки", - стверджує науковиця шотландського Університету Дунді Ніам Нік Деід.

Її роботи показують, що від сирени прокидається лише 20% дітей, натомість від жіночого голосу - 80-90%. Ті ж самі результати підтвердилися в результаті експериментів з дорослими.

4. Не заводьте будильник на раніше, щоб трохи подрімати

Популярна звичка - ставити будильник на 15-20 хвилин раніше, вимикати його і потім вставати вже за повторним сигналом. Втім, такий переривчастий сон на користь не йде, лише створює додаткове навантаження на серце. Вчені радять поставити будильник на час, коли справді треба вставати і встати зразу ж після сигналу.

5. Симулятори світанку працюють

Останнім часом в моду входять гаджети, які стимулюють світанок - себто світильники, які нарощують вмикаються автоматично і поступово нарощують інтенсивність світла, імітуючи природні процеси.

Ряд досліджень показують, що розбуджені таким чином люди і справді швидше позбуваються сонливості, ніж ті, кого розбудили звичайним вмиканням світла.

6. Не завжди потрібно досипати після того, як самі прокинулися

Якщо ви поспали принаймні сім годин і прокинулися самі, не варто знову лягати і чекати на сигнал будильника. Вірогідно, що організм прокинувся після завершеного циклу сну. Якщо ж знову задрімати, будильник може розбудити вас посеред циклу, що гірше для здоров'я і самопочуття.

7. Прокинулися серед ночі? Не вмикайте світло

Яскраве світло працює як стимулятор, тому шансів заснути після того, як ввімкнули його бодай на хвилинку, вже менше. Крім того, ви збиваєте власні циркадні ритми, що може позначитися на якості сну наступної ночі.

Також намагайтеся не дивитися на годинник. Якщо ж мозок починають заповнювати думки і плани, спробуйте розслабитися завдяки дихальним практикам.

8. Піжама не має значення

Хоча маркетологи всіляко запевняють, що красивий нічний одяг - запорука гарного відпочинку, вчені їхньої думки не поділяють. Єдине правило - непотрібно, щоб було надто жарко чи надто холодно.

9. Сон у шкарпетках - хороша ідея

Ідеальною для сну температурою медики вважають 16 - 17 градусів Цельсія. А шкарпетки чи грілка під ноги і справді поліпшують якість сну.

Справа в тому, що під час засинання температура тіла має дещо знизитися, а зігріваючий елемент розширює судини і відповідно сприяє "скиданню" зайвого тепла.

Відповідно, є припущення, що допомогти організму прокинутися і відчути себе бадьорим можна, ставши на щось холодне.

10. Потреба у каві - тривожний знак

Звичайно ж, медики радять підходити до сну свідомо і фіксувати очевидні сигнали про порушення. Зокрема, якщо ви любите ранкову каву, нічого поганого в цьому немає. Але якщо ви просто не можете нормально функціонувати без чашки підбадьорливого напою з 10 до 11 ранку, дуже ймовірно, що організму гостро не вистачає сну.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme