Як перестати заздрити: 6 способів не отруювати собі життя

Людині властиво порівнювати себе з іншими. Переглядаючи фото успішних друзів у соціальних мережах, часом буває складно не піддаватися заздрощам. Згодом це почуття починає руйнувати особистість

Як перестати заздрити: 6 способів не отр…
Фото: Рixabay

Depo розповість, як перестати заздрити й отруювати життя негативними емоціями, а також до яких жахливих наслідків може призвести чорна заздрість.

Чому люди заздрять

Психологи стверджують, що заздрість — це не емоція в чистому вигляді, а комплекс думок і почуттів, які виникають через бажання отримати те, що є в інших. Заздрість пов'язана з самооцінкою та суперництвом. Навіть незначні порівняння себе з іншими призводять до тривожності, депресивних станів і апатії. Заздрячи, людина нерідко ідеалізує інших. Та при цьому не бере до уваги момент, що, наприклад, чийомусь успіху могла передувати багаторічна смуга невдач.

Існує думка, що є чорна й біла заздрість. І якщо остання — це конструктивне почуття, яке підштовхує до розвитку та здорової конкуренції, то чорна заздрість завжди руйнівна для того, хто її відчуває. Нерідко, перебуваючи в полоні чорної заздрості, людина вчиняє жахливе або радіє чужому горю. Чорна заздрість небезпечна й тому, що вона негативно впливає на здоров'я.

Як перетворити негатив у трамплін для росту: 6 способів позбутися заздрощів

Позбутися від поганих думок може кожен, головне - знати, як перестати заздрити

Якщо фото друзів з відпустки провокують тривожні думки про те, що хтось відпочиває краще, підвищення колеги по роботі вганяє в тугу або навіть агресію, а від думки про те, яку круту каблучку подарував подрузі хлопець хочеться ридати — це шлях до депресії. Адже позбутися поганих думок може кожен, головне — знати, як перестати заздрити й зосередитися на власних успіхах.

Не порівнюйте себе з іншими

У кожної людини є свої сильні сторони й життєвий досвід, і якщо комусь вдалося досягти великих успіхів у певній сфері — це не привід розчаровуватися та наповнюватися заздрістю. Завжди будуть ті, хто кращий, красивіший, багатший і розумніший за нас, і якщо при зустрічі з кожним таким людина вганятиме себе в тугу, то багато користі від цього точно не буде. Єдина людина, з якою можна себе порівнювати — це вчорашній ви. Такий підхід до самоаналізу дозволить позбутися від заздрощів і з кожним днем ставати краще.

Позбавтеся руйнівних стереотипів

Судити про інших, виходячи з власних переконань — легко. Набагато приємніше для самолюбства вважати, що якщо хтось багатий або в чомусь йому більше щастить, то він користувався "брудними" методами. Але в більшості випадків такі висновки помилкові. Не кожна успішна людина розповідатиме про труднощі. Роблячи висновки про когось, спершу пізнайте людину.

Перестаньте бути жертвою

Багатьом зручно вдавати з себе нещасних, щоб інші співчували. Так простіше засуджувати інших і заздрити їм, стверджуючи, що комусь пощастило більше. Однак безпорадність не покращує життя. Набагато цікавіше працювати та вдосконалюватися. Удача сприяє тим, хто робить їй кроки назустріч.

Удача супроводжує тих, хто робить їй кроки назустріч

Не закривайте очі на досягнення інших

Якщо хтось отримав хорошу освіту або підвищення по службі, це не завжди означає, що у них більше коштів або зв'язків. Такі переконання тільки підживлюють почуття заздрості й ще більше занурюють в тугу. Визнайте досягнення інших: колегу постійно заохочує керівництво? Можливо, це тому, що людина працює більше за інших. Не дає спокою думка, про те, як не заздрити подрузі, якщо вона щаслива в шлюбі, а ви проводите вечори на самоті? Може, причина криється в її особистих якостях й умінні робити своїх близьких щасливими? Засуджувати й критикувати — легко, набагато складніше розібратися, чому, як то кажуть, одним — все, іншим — нічого.

Навчіться радіти успіхам інших

Якщо людина ділиться новиною про черговий успіх, у нас завжди є два способи, як реагувати: щиро порадіти або почати перейматися та страждати. І якщо перший спосіб буде працювати на благо усіх, то другий — почне руйнувати того, хто відчуває негатив. Друг купив нову машину? Супер, молодець! Подруга їде з новим бойфрендом на відпочинок? Це ж чудово, адже вона так давно не була у відпустці!

Щоб зрозуміти, як не заздрити й застосовувати це на практиці, потрібно пам'ятати, що відчувати позитивні емоції, коли хтось досягає успіху, нескладно, якщо концентруватися на своїх досягненнях, а не порівнювати себе з іншими.

Майте особисте бачення успіху

Чітке розуміння, що для вас добре, а без чого можна обійтися — підґрунтя для особистісного зростання. Проаналізувавши почуття й цілі, а також сформувавши життєву позицію, людина впевненіше поводитиметься серед успішних людей. Цінності — це надто особисте, й порівнювати власні пріоритети з уподобаннями інших — марна трата часу. Концентруючись на думках про успіх інших людей, ми втрачаємо енергію й розтрачуємо сили замість того, аби підкорювати власні вершини.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme