Як отримати найбільше інтернету за найменші гроші

Одним із драйверів зростання споживання мобільного інтернету в Україні стало запровадження в нашій країні стандарту зв'язку третього покоління — 3G. На відміну від голосового зв'язку 2G цей стандарт дозволяє досягти в декілька разів більшої швидкості передачі даних

Як отримати найбільше інтернету за найме…

Отже, користувачі можуть вільно спілкуватися в месенджерах та відеочатах, робити прямі трансляції в соцмережі, швидко пересилати та отримувати фотографії, дивитися відео або слухати музику онлайн, де б вони не перебували.

Мобільний інтернет починає витісняти голосові дзвінки. Дзвінки через популярні в Україні додатки, такі як Viber, WhatsAp та Skype, можливі там, де є Wi-Fi чи мобільний інтернет. Більше того, тепер мобільні оператори мають власні месенджери, які активно конкурують зі звичними і дають можливість здійснювати через них дзвінки на мобільні телефони.

Наприклад, дзвінок з месенджера BiP оператора lifecell на номер стаціонарного телефону або на номери "Київстар" чи Vodafone обійдеться абоненту не дорожче, ніж вартість дзвінка за його звичайним тарифним планом. До того ж за допомогою такого месенджера вигідно телефонувати з-за кордону. Увесь мобільний інтернет-трафік, який використовує месенджер BiP, lifecell не тарифікує.

Тому попит на потужний мобільний інтернет серед українських абонентів щороку подвоюється. "Велика трійка" мобільних операторів, бажаючи задовольнити зростаючий попит абонентів, в 2017 р. запустила тарифи, які дають можливість користуватися необмеженим або мало обмеженим інтернетом, незважаючи на кількість використаних гігабайтів.

Наприклад, компанія "Київстар" запустила три так званих безлімітних плани — "Безлім Соцмережі", "Безлім Відео" та "Максимальний безлім". Однак лише останній має безлімітний інтернет. У двох перших тарифах оператор надає абонентам лише 3 і 6 Гб на місяць відповідно. А вартість пропозиції по третьому тарифу кусається — 155 грн на місяць.

Дешевший варіант абонентам запропонував Vodafone. За 75 грн на місяць оператор обіцяє безлімітний інтернет в тарифі Unlim 3G plus. Щоправда, в додатку до нього прописано багато обмежень. Так, абонент не має права качати з торентів та використовувати свій смартфон як точку доступу (роздавати мобільний інтернет на інші пристрої). Крім того, швидкість доступу до інтернету суттєво знижується, якщо абонент перевищить обсяг даних в 3 ГБ на день. Отже, виходить, що в абонента є два варіанти — або платити багато, або мати ряд обмежень у користуванні своїми тарифами.

Золоту середину пропонує третій гравець ринку — оператор lifecell. Наприкінці 2017 р. він вивів на ринок тарифний план "Лайфхак". Особливість його полягає в тому, що абоненту не потрібно переплачувати за додаткові пакети послуг, як це відбувається в безлімітних тарифах. Тариф "Лайфхак" передбачає індивідуальний підхід до нарахування обсягу інтернет-трафіку кожного абонента, який визначається кількістю спожитих користувачем гігабайтів минулого місяця плюс "вагомий" бонус. Так, тариф передбачає щомісячне збільшення інтернет-трафіку на 20 Гб, крім тих, які були використані за попередній місяць.

Як це виглядає на практиці? Наприклад, абонент у грудні використав 20 ГБ мобільного інтернету. У січні lifecell не просто нарахує йому такий же самий обсяг даних, а й додасть 20 додаткових гігабайтів. І якщо абонент використає всі 40 ГБ трафіку, то в наступному пакеті отримає вже 60 ГБ. Але навіть якщо він використовує за місяць менше мобільного інтернету, все одно отримає 20 ГБ плюс ту кількість, яка була використана минулого місяця.

Така свобода ніяк не відображається на його абонентській платі. Вона складає лише 89 грн на місяць, а якщо абонент замовляє наступний 30-денний пакет послуг хоча б за годину до закінчення терміну дії попереднього, для нього вартість з урахуванням знижки становитиме 79 грн. Водночас невикористані гігабайти і хвилини розмов з попереднього пакета також зберігаються і як пріоритетні використовуватимуться до кінця терміну дії попереднього пакета.

Крім користування 3G + інтернетом, пакет також включає нетарифікований доступ до соцмереж, необмежену кількість дзвінків на номери lifecell, а також 150 хвилин на місяць на номери інших операторів і 150 SMS по Україні. При цьому як цифровий оператор lifecell в рамках пакета надає абоненту широкий вибір цифрових сервісів, трафік на користування якими не тарифікується. Зокрема, він може користуватися месенджером BiP. Крім того, меломанів може зацікавити музичний додаток fizy, а любителі зберігати на смартфонах великі архіви фото і відео зможуть скористатися зручним хмарним сховищем lifebox. Нещодавно оператор запустив новий додаток "lifecell Журнали", за допомогою якого абонент матиме доступ до онлайн-версій популярних глянцевих журналів.

Якщо ж новий пакет послуг абонент замовить після закінчення дії попереднього, все одно залишиться у виграші. Тому що йому в будь-якому разі буде нараховано 20 ГБ інтернету.

Таким чином, не важливо, з якою інтенсивністю абонент користується інтернетом — в тарифі "Лайфхак", який дає інтернет кожному за потребами, його завжди вистачатиме.

Ну і вишенькою на торті виглядає можливість вибору тарифу новими абонентами: перший місяць після активації номера користування тарифом "Лайфхак" вже включено в вартість пакета зі знижкою і становить лише 60 грн.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme