Як обрати пологовий будинок і не з'їхати з глузду

Один із найважливіших та найвідповідальніших кроків для батьків - це знайти пологовий будинок, де народиться ваша дитина

Як обрати пологовий будинок і не з'їхати…

У житті кожної жінки та чоловіка настає той момент, коли на фінішній прямій бажаної та довгоочікуваної вагітності слід обрати пологовий будинок, де на світ з'явиться маленьке диво.

Майже півтора роки я збиралася із думками, щоб нарешті розповісти про свою епопею з вибором пологового задля того, щоб допомогти іншим майбутнім батькам хоча б порадою.

Перш за все,  якщо ставитися до обрання місця, де ви збираєтеся народжувати, надто серйозно, то можна збожеволіти ще на етапі прочитання відгуків у інтернеті. Тому, крапля гумору та тверезого глузду (скептичні чоловіки почали сміятися, згадуючи гормональну нестабільність вагітних жінок) допоможуть вам у цій справі якнайкраще. 

НАВІЩО ОБИРАТИ ПОЛОГОВИЙ

Звісно, дехто взагалі здивується, що можна присвятити вибори пологового купу часу, адже якщо стаєш на облік до районної жіночої консультації, то логічно, що і народжувати будеш у районному пологовому. Але сьогодні породілля може обирати як заклад, де будуть спостерігати її вагітність, так і місце, де дитина з'явиться на світ.

Я знаю багато історій вагітності, які закінчилися нормально, попри те, що за пологи не платили, вони проходили у районному пологовому без жодної домовленості. Але так вийшло, що навіть при тому, що дитина народилася здоровою, такий досвід частіше за все матусям не сподобався, а у деяких навіть викликав страх народжувати знову.

На жаль, чула я і про випадки, коли через фінансову незацікавленість медперсоналу припускалися жахливі помилки, які фатально позначалися на житті дитини, а інколи й породіллі. У цій справі не можна застрахуватися, але хоч якась невелика впевненість у лікарі, у закладі може полегшити пологи.

Тому ця стаття може зацікавити лише тих, хто після декількох місяців роздумів впевнився, що не можна покладатися на щасливий випадок, а усе слід продумати заздалегідь. 

КОЛИ

Поспішати з вибором пологового будинку не слід. Є безліч питань, якими майбутній мамі доведеться займатися у період вагітності, наприклад, стати на облік вагітності, здати тисячу непотрібних аналізів, оформити декрет. Тому краще за все подбати про питання обрання пологового після 7 місяця, звісно, якщо нема ознак передчасних пологів.

За законом, підписувати направлення до пологового треба десь на 36 тижні вагітності і не раніше. Звісно, йдеться про нормальну вагітність без ускладнень, через те, що там вже діють зовсім інші правила та поради.

Як обрати пологовий будинок і не з'їхати з глузду  - фото 1

ОБИРАЙ ЛІКАРЯ, А НЕ ПОЛОГОВИЙ БУДИНОК

Моя порада заснована на особистому досвіді. Пологовий будинок може бути сучасним, з євроремонтом, усміхненим персоналом і смачною їжею, але пологи у вас буде приймати лікар, а не сучасні технології та гарний фасад лікарні.

Тому, перш за все, запитайте родичок, подруг і знайомих про їхній досвід і оберіть саме лікаря, а не пологовий будинок. Прочитавши відгуки і впевнившись, що подруги мають рацію, обов'язково не пошкодуйте години і зустрінетеся з лікарем. За 10 хвилин ви зрозумієте, чи зможете довірити цій людині найважливішу мить вашого життя. 

Повірте, людина, яка проведе з вами декілька найважливіших годин у вашому житті, має якщо не подобатися вам, то хоча б викликати довіру та не лякати.

Як обрати пологовий будинок і не з'їхати з глузду  - фото 2

Коли ми вперше побачилися із лікарем престижного пологового будинку у центрі Києва, то мені здалося, що я ніколи не зустрічала людини гірше. По-перше, цей лікар розмовляв жаргоном, постійно шепотів "Нєєє, ви меня не потянєте!". По-друге, на моє перевірочне питання про кесарів розтин, який я хотіла, він одразу відповів - "За ваши дєньгі - любой капріз!". Відзначу, що він глянув у мою обмінну карту, запевнився, що вагітність нормальна, і одразу перейшов до суми, яку ми маємо йому заплатити. 

"Рєбята, 1200 долларов. Дєньгі вперьод. Ну, єто всьо ваш Майдан. Вопросі не ко мне", - мовив він.

Як обрати пологовий будинок і не з'їхати з глузду  - фото 3

Після цього речення мені вже захотілося вийти із закладу. В голові почали роїтися думки про те, як раніше народжували в полі, у ванні чи ще зна-де. Головне, - без таких от спеціалістів. 

Як можна брати гроші наперед? Тут справа навіть не у забобонах, а взагалі у етиці, професійності такої людини.

У підсумку, диво-лікар знизив вартість до 1 тис. доларів, щоправда у цій розмові ми з чоловіком не промовили ані слова. 

Друга спроба виявилася вдалою. Ми знайшли лікаря, якого мені порекомендувала мій гінеколог. З перших хвилин зустрічі мені чомусь стало спокійно, і я навіть подумала, що вже треба подбати про "тривожну" сумку і підготуватися морально до початку пологів, хоча до дня Х залишався місяць.

Лікар присвятив нам годину! При цьому він коротко і докладно розповів, яка стандартна процедура пологів, коли треба зателефонувати йому. 10 хвилин він читав історію вагітності, переглядав аналізи, радив, що треба ще здати, які дослідження зробити.

Він вмовляв чоловіка бути присутнім на пологах, хоча я була проти. Коли чоловік заїкнувся про кесарів розтин - лікар раптово перестав бути веселим (до цього він встиг розповісти нам декілька анекдотів) і сказав, що лише при серйозних показаннях до такої операції, він зважить усі за і проти і буде вирішувати. Звісно, у критичному випадку, якщо мамі чи дитині буде загрожувати небезпека, він зробить кесарів розтин, але просто так через бажання породіллі він не стане порушувати медичних законів.

Як обрати пологовий будинок і не з'їхати з глузду  - фото 4

Ми домовлялися про знеболювання. Найкумеднішим було наше з чоловіком замовлення пупа для дитини. Ми йому показали свої, дуже серйозно запевнили, що це важливо для людини мати естетичного пупа, запитали його, як він буде його зав'язувати та скільки технік (наче ми говорили про макраме чи інший вид плетіння) він знає. Лікар довго сміявся та не міг заспокоїтися, але запевнив, що пуп вийде першокласним, а згодом взагалі пояснив нам наші оманливі думки щодо в'язання пупів.

Про гроші взагалі не йшлося. Він попередив нас про благочинний внесок, пояснивши, що держава виділяє на харчування породіллі 3.5 грн на день,а про ліки та інше забезпечення взагалі копійки. І попросив, якщо ми маємо змогу, то офіційно внести пожертву і допомогти таким чином малозабезпеченим верствам населення. При цьому нам не потрібно купувати необхідні речі, якісь ліки, шприці та інші важливі речі для пологів.

Також лікар розповів про ціну на палати, їхні види. Зазначив, коли слід підписувати обмінну карту та прояснив безліч деталей аж до годин прийому гостей у палаті та іншого.

Лише наприкінці розмови мій чоловік сам запитав, як йому можна буде віддячити. Лікар зніяковів і сказав, що не називає жодних сум, тобто, на наш розсуд і звісно усі подяки лише після пологів. 

Після цієї розмови він не забув про нас. Щотижня я звітувала йому про свій стан, а він щоразу беручи слухавку казав: "Головне - не їж багато, щоб не було важко на пологах".

При зустрічі із лікарем, якого ви обрали, обговоріть усе, що вас цікавить, жахає, викликає сумніви. Не слід ніяковіти через величезний список питань, який ви витягнете із кишені і почнете своє опитування. Не забудьте домовитися про присутність чоловіка, про знеболення, навіть про музику, яка буде присутня чи відсутня на пологах. Це ваш день, який подарує вам незабутнє щастя, тому ви маєте право на будь-яку примху, а головне - бути впевненою у тому, що все буде чудово.

ЯК ОБРАТИ ПАЛАТУ

Звісно, я не заперечую, що у будь-якому разі дуже важливо, де ви з новонародженою дитиною будете перебувати, мається на увазі палата та умови. Ідеально, коли лікаря знайшли і палату подивилися, і вона навіть вам сподобалася. У моєму випадку досить тісна палата (але окрема) так вплинула на мене, що ми показали рекордні показники по стану здоров'я і вже на третій день були вдома. Дуже важливо подбати про умови перебування у пологовому, такі як душ та туалет. Досить важко блукати коридорами у пошуку санвузла, тому раджу не економити на палаті з "благами". Щодо їжі, то у державному пологовому не варто розраховувати ані на делікатеси, ані на просту їжу. У моєму пологовому зранку давали кашу на воді, в обід іншу кашу, а о 18 - чай, майже як в Британії. 

Як обрати пологовий будинок і не з'їхати з глузду  - фото 5

Також дуже важливий момент під час перебування у пологовому - можливість прийому гостей та знаходження батька з новонародженою дитиною. В моєму випадку можна було заплатити досить прийнятні гроші за велику палату для перебування із чоловіком. Але мені це вважалося зайвим. 

Важливо заздалегідь дізнатися про часи відвідувань. Тому що ризикуєте залишитися без їжі (хоча її завжди можна передати) і без допомоги наодинці з дитиною. Якщо це для вас перша дитина - то це може шокувати. Звісно, домовитися із "сестричками" у пологовому щодо допомоги можна завжди, аби мати чим віддячити. 

Також сюрпризом для нас став той факт, що заходити до пологового можна було лише за перепустками, що викликає довіру і свідчить на користь закладу. Але згодом з'ясувалося, що за весь період до породіллі може приходити лише дві людини, тому тим родичам, яким кортіло одразу побачити дитинку, це не вдасться. Але для мене це був плюс. 

Також заздалегідь треба подбати й про того, хто буде присутнім на пологах. Цій людині також роблять перепустку і перевіряють наявність спецодягу.

Як обрати пологовий будинок і не з'їхати з глузду  - фото 6

ПРИВАТНА ЛІКАРНЯ VS ДЕРЖАВНА ЛІКАРНЯ

Неостаннє місце, а скоріш перше, у виборі закладу, де ви народите дитину, посідають гроші. Більшість людей, які серйозно ставляться до такого кроку у житті, роками заощаджують гроші і готуються до зустрічі із малюком, тому можуть обирати з найкращих варіантів. 

Насправді, якщо у вас є можливість, то, на мою думку, краще за все обрати приватний заклад, де до вашої вагітності поставляться професійно та уважно. Звісно, я не буду заперечувати, що можна і безкоштовно, так мовити, досліджувати вагітність у держзакладі. Мені ось пощастило, і знов таки, за порадою я знайшла свого гінеколога, яка слідкувала за моєю вагітністю з 4 місяця і до останніх днів. Але, як не прикро визнавати, це сталося, як кажуть в народі "по-знайомству" та і місце було зручним, поряд з роботою. Щоправда численні черги, на які витрачалася космічна кількість годин, відбили у мене будь-яке бажання знову повторити цей досвід у жіночій консультації.

Тому, якщо ви цінуєте свій час, маєте гроші і збираєтеся народжувати у приватному пологовому, де до речі є знижки для тих, хто стає на облік вагітності, йдіть одразу до спеціалізованих закладів, яких останнім часом побільшало.

У тих, у кого не такі шикарні фінансові можливості, можу порадити страхування. Ви обираєте бюджетний варіант, середній чи luxury, одразу сплачуєте і можете насолоджуватися вагітністю, забуваючи про черги та гроші, які потрібно давати лікарям у кишеню, платити за аналізи та УЗД.

Якщо ж ви не встигли підготуватися до народження дитини як слід, тоді ваш шлях пролягатиме через звичайний пологовий будинок. Навіть якщо так сталося, не втрачайте надії та віри у прекрасне, адже психічний настрій породіллі - дуже важлива річ. Тому подбайте про все самостійно. Навіть, якщо вам не вдасться обрати лікаря, ви можете дізнатися заздалегідь про свій пологовий, про необхідні речі для пологів, про наявність харчування. 

А що і як відбувається у пологовому будинку, читайте у наступному матеріалі.

Далі буде ....

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme