Як "Тигрюля" допомагає "Няші" садити "кримського монстра"

Все, що потрібно знати про найгучніший з початку окупації кримський судовий процес
Depo.Життя
20 грудня 2015 10:00
ФОТО: depo.ua
Як "Тигрюля" допомагає "Няші" садити "кримського монстра"
Як "Тигрюля" допомагає "Няші" садити "кримського монстра"

Думки українців, що дізналися про конфлікт кримської "прокуратури" із відомим кримським бізнесменом, власником зоопарку "Сказка" та сафарі-парку "Тайган" Олегом Зубковим розділились.

Журналісти depo.ua розбиралися у подробицях конфлікту.

Нагадаємо, кримська прокуратура висунула проти Зубкова звинувачення у смерті тигреня, побитті співробітника зоопарку та у тому, що під час відвідування зоопарку покалічилася дитина, на яку впала ваза та якій врешті ампутували палець.

Одні казали, мовляв, так Зубкову і треба, радо підтримав окупантів, автобуси їм давав, якихось бойових левів обіцяв, отепер нехай вони його і "мочать".

Щоправда, багато хто Зубкову співчував. Він хоч і безумовно зрадник і політичний флюгер, проте, куди йому було подітися?

Справа в тому, казали його захисники, що на пострадянському просторі майже неможливо вести великий бізнес не будучи пов'язаним з якоюсь політичною силою. Зубков починав без політики, з 95 року підняв ялтинський зоопарк "Сказка" (тоді ще зоокуток) з руїн, а потім вступив у БЮТ.

Весною 2009 року в "Сказке" почали загадково гинути тварини: собака, пара пум, пара гималайських ведмедів та волк, шипанзе Чарлік, якого Зубков забрав з ресторану, де тварину перетворили на алкоголіка і влаштував йому сухий закон. До останнього дня Чарлі тягнув лапи до кожної людини із пляшкою в руках… Зубков стверджував, що тварин отруїли через конфлікт навколо використання стоянки біля зоопарку "Сказка".

Потім Юлія Тимошенко подарувала Зубкову білу бенгальську тигрицю на ім'я Тігрюля. Життя ніби налагодилося.

Як "Няша" воює з "кримським монстром" і для кого це закінчиться гірше - фото 1

Коли через рік прийшли регіонали, в нього вже був "Тайган". Раптово виявилося, що Зубков використовує землю незаконно, була ще купа претензій. Але після того як вступив в "Партію регіонів", різко став чесною людиною. Пішли нові проекти, бізнесмен грівся в промінях слави, приймав у "Тайгані" делегації від влади та подумував відкрити в Криму ще чотири зоопарки.

Коли прийшли окупанти, виявилося, що Зубков всі ці роки був патріотом Росії. Так, зрада нічим не виправдовується. Україна стала країною, де він побудував свій бізнес, а він її зрадив. Але скажіть, куди йому з двома звіринцями було бігти?

"Виступати" також сенсу не було, бо просто відібрали б бізнес і залишився би бідний як церковна миша, ще й може в тюрмі. Тож, став підлаштовуватися під нову "владу", рахував, що як він їх добре підтримає, дадуть спокійно працювати. Підігнав автобуси "ополчєнію", обіцяв БТРи, бойових левів та закликав встановити пам'ятник Путіну.

Як "Няша" воює з "кримським монстром" і для кого це закінчиться гірше - фото 2

Але прорахувався, апетити у цих крадіїв виявилися ще крутішими ніж у попередніх. Зубков навіть став критикувати свою нову владу у себе в блозі, обережно, проте доволі відверто, враховуючи, в якій місцині живе.

Події енергетичної блокади і смерть трьох тигренят відкрили для Зубкова скриньку Пандори. Тільки він встиг "подати голос", заявивши, що тварини загинули через відсутність електрики, яй його звинуватили і в загибелі тигрів, і в каліцтві дитини і в нападі на працівника. І якщо за другим пунктом претензії логічніше виставити до батьків, а за третім невідомо, чи то правда чи наклеп, то звинувачувати Зубкова у недбалості до тварин це вже якийсь сатанинський цинізм.

Кожен, хто хоча б раз бачив, як цей кримський доктор Дулітл поводиться із своїми вихованцями знає, що Зубков дійсно скоріше навмисно залишить помирати на холоді людину ніж свою тварину. Якби було інакше, Зубков би вже перетворився на одноразову підкормку для своїх левів, зайшовши у вольєри, де живе прайд.

Як "Няша" воює з "кримським монстром" і для кого це закінчиться гірше - фото 3

Кримська влада сама була винна в тому, що півострів залишився без електрики – це вони за майже два роки не потурбувалися про перебудову енергетичної системи. Але ж диктатори винними не бувають…

Конфлікт між Зубковим та кримською владою виглядав, як бійка між левом та гієнами. Він виступав на прес-конференції, плакав та повідомив, що закриває зоопарки в знак протесту. Закликав "прокурора" Криму піти у відставку. "Прокурор" відповіла, що він у знак протесту може ще сам залізти в клітку.

В результаті Зубкова оштрафували на півмільйона за "порушення правил утилізації біологічних відходів" – це вони так про загибле тигреня, та засудили на три роки умовно за побиття підлеглого.

Як "Няша" воює з "кримським монстром" і для кого це закінчиться гірше - фото 4

Незважаючи на це, більшість кримчан так і залишилися на боці Зубкова: його економічний геній, атмосфера зоопарків, їхня популярність далеко за межами Криму та поводження з тваринами людям подобаються більш за прокуроршу.

Проте несподівано виявилося, що Зубков сам може бути боярином Морозовим - в мережі з'явилися світлини із жорстоко побитим працівником.

Як "Няша" воює з "кримським монстром" і для кого це закінчиться гірше - фото 5

За версією суду, Зубков побив сторожа парку "Тайган" Еміралі Сарача ще 13 червня.

"Зубков, перебуваючи в службовому кабінеті і відчуваючи особисту неприязнь до Сарач через допущені порушення, а також усвідомлюючи, що той перебуває в матеріальній та службовій залежності від директора, умисно завдав хлопцеві не менше 18 ударів руками в область обличчя та голови, потім стягнув його з дивану, взяв електричний шнур від машинки для рахунку грошей і, використовуючи його як батіг, завдав вже лежачому сторожеві не менше 20 ударів. Потім Зубков, продовжуючи катування потерпілого з особистої неприязні за вказаних обставин, умисно завдав лежачому на підлозі Сарач не менше 8 ударів ногами в область спини і не менше 10 ударів руками в область обличчя та голови", - повідомляє "Криммедіа" з посиланням на КІА

Як "Няша" воює з "кримським монстром" і для кого це закінчиться гірше - фото 6

Зубков своє вини не визнає, проте в прокуратури є п'ять свідків і переконливі фото. Звичайно, якщо це чесні свідки і потерпілого побив саме звинувачений.

"Хлопець, що працював сторожем, напився вночі з таким самим алкашем, своїм  другом. Потім вони викрали автомобіль з території парку і поїхали в Судак, де були затримані співробітниками ДАІ. Їм грозив штраф за викрадення машини. Щоб піти від відповідальності, відбулася інсценізація з побиттям, яку прокуратура Білогірська, під особистим контролем Поклонської, звела в ступінь і довела до суду", - прокоментував  Зубков журналісту depo.ua.

Крім того, Олег Зубков розповів, кому в Криму вигідно нищити його бізнес: за атаками так званого прокурора Криму Наталі Поклонської може стояти заступник голови ради міністрів Криму Микола Янакі.

"Поклонська у своїх нападках на зоопарк несамостійна, за нею стоїть її дуже близький друг Н. Янакі, а ось у нього є мотиви зі мною розібратися, - розповідає Зубков. - По-перше, його бізнес в театрі морських звірів "Акваторія", який розташований в 1,5 км від зоопарку "Казка" йде не дуже і він давно поклав око на мій зоопарк і його територію. По-друге, при знятті мене з виборної гонки в 2014 році, саме Янакі підробив документи про мій нібито прийом до лав партії "Єдина Росія" в ялтинській приймальні партії, про місцезнаходження якої я досі нічого навіть не знаю. По-третє, Янакі родом з Білогірська й тут у нього теж є свої великі інтереси".

Хоча деякі джерела в Криму запевняють, що в господаря зоопарків серед підлеглих є репутація тирана, особливо зараз, коли він понабирав у штат біженців з Донбасу майже за житло.

Проте виникає питання, чому ця моторошна справа з побиттям спливла не влітку, коли все сталося, а саме зараз, під соусом з загиблих тигренят? І чому принципово було заводити справу по факту смерті тварини – в дні блекауту загинуло немало тварин, і в Зубкова вони раніше гинули, але штрафувати за це нікого в голову нікому не приходило.

Мета – довести, що Зубков, який, в вочевидь, занадто скупо "ділився" та ще й насмілювався щось проти влади варнякати, не справляється із обов'язками директора зоопарків. Звідси і карна справа, і підписка про невиїзд – щоб бізнес евакуювати не почав і сам не чкурнув. Бо бізнес цей скоро можуть спробувати націоналізувати і наявність в Криму Зубкова потрібна, щоб надати цій справі легальності.

Але й тут є одне але. Із початком процесу "Няши" проти "кримського звіра" (а саме звіра з Зубкова й роблять) крісло почало розхитуватися й під "Няшою" й під її шефом "Гобліном". По-перше тому, що Зубкова всі люблять, жаліють , а цькування народного улюбленця – захід непопулярний.

А по-друге, тому що Зубков радо підтримував кримську владу, а тепер кримська влада влаштовує йому "газенваген". Тепер кожен кримський бізнесмен, що всидів на окупованому півострові, може задуматися: а чи не прийдуть завтра за мною ці хлопці, які вже два роки все жеруть, проте все ніяк не нажеруться. Чи варто було їх підтримувати і чи не настав час поставити на царювання нового голову Криму, в якого апетити будуть скромнішими.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя