Як Недзельському не дали прикритися нардепами в суді

Суддя Шевченківського райсуду Києва відхилила клопотання представника гендиректора НПМ "Україна" Романа Недзельського залучити до справи народних депутатів в якості свідків

Як повідомив кореспондент Depo.ua, під час судового засідання адвокат Романа Недзельського Сергій Бригинець, попросив суддю залучити до справи нібито свідків. Чомусь, на думку представника Недзельського, до суду потрібно було покликати депутатів Андрія Шиньковича (БПП), Василя Яницького (БПП), Олександра Дехтярчука (БПП), Миколу Кучера (БПП) і Петра Юрчишина (БПП).

Наводимо розшифровку засідання:

"Суддя: А яку інформацію вони можуть підтвердити або спростувати, щодо тієї інформації, яку позивач просить спростувати?

Бригинець: Вони можуть підтвердити той факт, що ця стаття стала відома необмеженому колу осіб. Це по-перше. Два - вони можуть підтвердити, що вона мала наслідки. А саме, зашкодила діловій репутації. Оскільки збиралися підписи, так би мовити, для відставки позивача з посади генерального директора Національного палацу мистецтв Україна, в зв'язку з виходом інформації в статті.

Суддя: А письмові підтвердження того, що збиралися підписи у вас є? Усні пояснення - це добре, але краще, коли вони підтверджуються письмовими.

Бригинець: Я не можу говорити в даний момент, є у них письмові копії цих підписів, чи ні ...

Суддя: Хто збирав ці підписи?

Бригинець: Це можуть пояснити свідки, яких я викликаю. Наразі мені відома інформація, що підписи збирались, що ходив цей аркушик з якимось текстом.

Суддя: Ну от дивіться, представник позивача. В контексті цієї інформації, яку ви просите спростувати: "Палац "Україна" - це державне підприємство на балансі ДУСі". Тут взагалі є щось недостовірне, в першому реченні?

Бригинець: В першому реченні інформація достовірна. 

Суддя: Мені цікаво, що вона робить у поданій заяві.

"Йому потрібен просто нормальний гендиректор, який мав би концепцію розвитку головного концертного залу країни. Роман Недзельський вижав до неможливого українських виконавців, заплатив їм крихти (окрім, звісна річ, своїх друзів), що відбило в них бажання робити щось нове.  До того ж, Недзельський продовжує старі корупційні схеми по несплаті авторського роялті в український ДААСП і наразі є одним з тих топ-людей в українському шоу-бізі, який робить усе, щоб розсварити суспільство, зірок і продюсерів, прикриваючись "господарською площиною" (суддя цитує текст статті). 

Мені здається, тут про народних депутатів не йдеться, і що вони можуть тут пояснити... Ну добре, ваше право - заявити клопотання, а ми зараз його обговоримо. 

Суддя надає слово стороні відповідача. Представник Олександра Ягольника заперечує проти клопотання. По-перше, через те, що інформація розповсюджувалась у мережі Інтернет, і тому вважається доступною необмеженій кількості осіб, а значить, допит свідків недоцільний. А по-друге, будь-які колективні звернення не є підставою для звільнення, і тому клопотання не має відношення до предмету судового розгляду. 

Суддя: А скажіть, були якісь спроби відсторонити Недзельського? По суті, це державне підприємство. Має бути якесь подання про його звільнення. Чи можливо, він звільнений станом на сьогодні?

Бригінець: Ні, працює. У зв'язку з тим, що не набралася достатня кількість підписів, ця тема далі не пішла. 

Суддя: А діючим законодавством передбачено як підстава для звільнення споживача саме збір підписів народних депутатів? Законодавством передбачено з саме таких підстав звільнювати позивача? У нього, напевно, контракт є, правильно? На основі якого він працює... 

Бригінець: Як непряма підстава - так, а пряма - ні. 

Суддя: Він же працює на підставі контракту. Ви ж розумієте, що якщо не передбачено контрактом - ну, вибачте... Законом також не передбачено. Правда?

Бригінець: Так.

Суддя: Добре. Тоді, вислухавши думки учасників процесу, враховуючи належність та допустимість доказів, суд не вбачає підстав для задоволення клопотання сторони позивача про допит свідків". 

Тобто, долучити до справи народних депутатів Роману Недзельському не вдалося. 

Нагадаємо, генеральний директор НПМ "Україна" Роман Недзельський позивається до Depo.ua через інтерв'ю Олександра Ягольника. Керівник держустанови вимагає відшкодування за порушення закону про честь, гідність та ділову репутацію. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #суд