Навіщо робити з Олега Сенцова героя світської хроніки?

Чому родинні стосунки Олега Сенцова та його дружини наразі краще не обговорювати
Depo.Життя
1 серпня 2016 15:00
ФОТО: depo.ua
Навіщо робити з Олега Сенцова героя світської хроніки?
Навіщо робити з Олега Сенцова героя світської хроніки?

В ці вихідні дружина Олега Сенцова дала інтерв'ю, в якому розповіла, що після арешту чоловіка залишилася сам на сам із усіма проблемами, сама виховує двох дітей та піклується про стареньку маму та свекруху. Що допомоги на дітей вона від держави не отримує і взагалі без Олега дуже важко. І якщо раніше вони збиралися розлучитися, то тепер вона вже і не знає. Може знову помиряться.

Після цього колишній політв'язень Генадій Афанасьєв, якого судили із Сенцовим,  повідомив, що дружина Сенцова шантажує Олега та його родину.

"За наявною у мене інформацією, у Алли Сенцової є проблеми з алкоголем, вже тривалий час вона проживає з іншим чоловіком. Алла шантажує сім'ю Олега, що дасть інформацію журналістам, що ганьбить Олега, якщо ті не будуть переводити їй гроші. Кошти не передаються особисто їй за розпорядженням Олега Сенцова. Він переживав, що гроші не будуть доходити до його дітей", - сказав він.

Немає сумнівів, що цілком чисті помисли наштовхнули на це Геннадія. Мабуть, він хотів заступитися за Олега, його родину та людей, які допомагали їм. Врешті, може ми чогось про родинну ситуацію не знаємо. 

Але… добрими намірами вимощено шлях самі знаєте куди. Один коментар, другий і найвідоміший політв'язень України стає героєм світської хроніки.

До цього більшість взагалі не знала, хто така Алла Сенцова і що подружжя замислювалося про розлучення. Відомо було, що в Олега є дружина, є 14-річна дочка і 11-річний син, який страждає на аутизм. Що діти мешкають в Криму, держава Україна надавала допомогу, небайдужі збирають ніби якісь кошти, щоб підтримати малих Олега, поки він в тюрмі.

І все. Аллу Сенцову Росія в терористки не записала і фігуранткою справи вона не є. А особисті стосунки політв'язня з дружиною нікого не стосуються.

Ну, так, дійсно, із Аллою Сенцовою все не так добре як деяким родичам хотілося б. В оточенні Олега підозрюють, що і інтерв'ю вона дала з метою привернути до себе увагу і, як наслідок, якусь частку матеріальної допомоги, що її збирають небайдужі на підтримку Олегової родини. Разом із тим, на фінансову підтримку Алла Сенцова претендувати не має, бо діти з нею майже не мешкають. Так пояснили журналісту depo.ua в оточенні Сенцова.

Чим Алла може Олега шантажувати, в близькому оточенні не знають. Не заявляють. Геннадій Афанасьєв коментувати це також відмовився.

А раз не заявляють, значить участь суспільства не потрібна. Нема чого обговорювати. Олегу як чоловіку зі своєю жінкою це розібратися не допоможе. І врешті, треба мати якусь повагу. Неетично копирсатися в білизні людини, коли вона в робі політв'язня. Він не Антін Мухарський, який розлучається на очах всього чесного люду зі Сніжаною Єгоровою. Давайте Сенцов спочатку вийде на волю, а там вже побачимо, чи захоче він приєднатися до когорти скандальних селебрітіз.

Олегу як політв'язню балачки про його приватні стосунки тільки зашкодять.

І навіть в першу чергу не йому, а іншим українцям, бо зараз ми можемо наступити на граблі, від яких ще попередній синець на лобі не загоївся. Він Сенцов Олег, а не Святий Олег. Український режисер, політичний в'язень, якого росіяни кинули за грати через те, що він насмілився у Криму чинити опір окупації. Він український герой, але це не робить з нього святого. В нього можуть бути свої приватні справи, і свої неоднозначні вчинки, і скелети у шафі. І стосунки з дружиною не обов'язково мають бути ідеальними. Але це його стосунки, якось вже розберуться.

Не треба людину призначати черговим українським месією, встановлювати на п'єдестал, потім копирсатися в її білизні, чи очікувати магічного перетворення лейтенанта на президента, чи якось ще швидко розчаровуватися і з ображеним гиканням з цього  п'єдесталу зкидувати. Не треба робити з Олега Сенцова Надію Савченко-2. 

Дайте людині бути людиною. І тоді Герой залишиться Героєм.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя