Як назбирати грошей на велику покупку: Ефективні способи

Питання, як економити гроші, актуальне для людей з різним рівнем доходів. Адже витратити навіть значну суму на побут і приємні дрібниці — не проблема. А ось вже на придбання гаджетів, побутової техніки або меблів доводиться брати кредит, а то й зовсім відкладати покупку на місяці й роки

Як назбирати грошей на велику покупку: Е…
Фото: Рixabay

Depo.ua розбирався, як правильно економити гроші, щоб назбирати на велику покупку, не відмовляючись від маленьких радощів.

Як економити гроші та відкладати: 9 кроків до отримання бажаного

Грамотне планування бюджету допоможе через час назбирати бажану суму

Щоб купити те, про що давно мрієш, не обов'язково заганяти себе в рамки тотальної економії. Грамотне планування бюджету допоможе згодом потрібну бажану суму.

1. Відкладайте фіксовану суму з доходу

Фінансовий резерв — результат грамотного підходу до розпорядження доходами та розуміння, як економити без шкоди для себе.

Існує поширена порада відкладати 10-15% від загальної суми грошових надходжень щомісяця. Але можна почати й з меншого, головне — сформувати звичку. Відкладати кошти можна як вдома в окремий конверт, так і переводити на банківську карту. Поступово суму можна збільшувати.

2. Проведіть ревізію витрат

Ті, хто не один рік відкладав на велику покупку і таки придбав бажане, зізнаються, що зрозуміти, як саме економити гроші, їм допомогла таблиця витрат. Вести облік витрат за категоріями можна як в електронному форматі, так і в блокноті. Записи допоможуть зрозуміти, на що витрачається найбільше, а від чого можна було б відмовитися. Для тих, хто бажає зменшити свої витрати на комунальні послуги, ми написали цілу статтю про те, як оформити субсидію.

3. Навчіться витрачати менше

Щоб відкласти гроші на щось велике, важливо зрозуміти, як навчитися економити на дрібницях. Наприклад, відмовившись від великого американо дорогою на роботу, можна заощадити в день близько 30 гривень, за місяць — 630 гривень, а за рік це вже — понад 7 500 гривень. Чимало, правда? Особливо, якщо враховувати те, що зазвичай одного американо недостатньо, і протягом дня ми частенько балуємо себе ще чимось "смачненьким".

При поході в магазин важливо складати список покупок

Такий самий принцип працює при відвідуванні магазину. Щоб зрозуміти, як економити на продуктах, потрібно стати більш організованим: складати списки перед походом за покупками, заздалегідь знати, що плануєте приготувати й купувати лише ті товари, які дійсно потрібні. Багато людей кидаються у вир з головою, коли бачать акційні пропозиції й набирають до кошика безліч непотрібних продуктів.

4. Майте чітку мету, а не відкладайте на "чорний день"

Щоб назбирати певну суму грошей, потрібно чітко усвідомлювати мету. Багато хто віддає перевагу відкладанню "на чорний день", але таке формулювання занадто розмите. Нам необхідно розуміти, для чого конкретно ми економимо. При цьому мета може бути як глобальною (придбання машини чи квартири), так і невеликою (відпочинок, покупка телефону або комп'ютера).

5. Відкладайте на великі сезонні покупки заздалегідь

Багато хто не розуміє, як економити гроші в сім'ї, якщо дітям, наприклад, потрібно постійно оновлювати сезонний одяг, а це – солідна стаття витрат. Щоб не довелося тотально перекроювати бюджет, краще продумати витрати заздалегідь і почати збирати за кілька місяців до покупки.

6. Не робіть спонтанних покупок

Піддавшись настрою або ефектній рекламі, люди часто витрачають гроші на непотрібні речі та послуги. Проте, маючи за мету економити, спонтанних придбань краще уникати — принаймні, дати собі час обміркувати, чи так необхідна ця витрата. Якщо через кілька годин бажання вже не таке сильне, заощаджену на покупці суму можна покласти до скарбнички.

7. Знайдіть додаткові способи економії

Ще один не менш корисний спосіб, як економити сімейний бюджет — правильне використання послуг і банківських додатків. Наприклад, можна шукати спеціальні дисконтні купони. Також популярні кредитні карти з кешбеком на залишок або на окремі категорії покупок.

Зараз популярно оформлення кредитних карт з кешбеком на залишок або на окремі категорії покупок

8. Збирайте гроші 365 днів на рік

Якщо потрібно накопичити на велику покупку, можна спробувати відкладати гроші щодня. Це може бути або фіксована сума, або постійно різна, але не менша, ніж у попередні дні. Наприклад, якщо щодня відкладати по 50 гривень, то вже за рік можна накопичити 18 250 гривень, а за три роки сума виросте до 54 750 гривень!

9. Знайдіть додаткове джерело доходу

Щоб більше відкладати грошей, можна знайти підробіток на фрілансі або монетизувати своє хобі. Також хороша ідея — продати речі, якими ви не користуєтеся. Наприклад, побутову техніку чи предмети інтер'єру. Серед мам існує поширена практика продажу дитячих речей або іграшок.

Як швидко назбирати гроші на велику покупку

Щоб накопичити гроші на велику покупку, потрібно грамотно економити

Накопичити гроші за мінімальний термін теж реально. Однак тут потрібно діяти за іншим алгоритмом і таки затягнути пояси тугіше.

  1. Визначте, яка сума потрібна і скільки на її накопичення є часу.

  2. Розрахуйте, скільки потрібно відкладати на місяць і яку частину витрат можна скоротити (заощадити на розвагах або відмовитися від певних покупок).

  3. Якщо стоїть мета — придбання автомобіля, можна зупинитися на виборі моделі, що була у використанні. У випадку з покупкою нерухомості економніше буде вкластися в будівництво дому або віддати перевагу житлу на вторинному ринку.

Припустімо, що потрібно за рік накопичити на автомобіль вартістю 170 тисяч гривень. Тоді потрібно вартість машини розділити на кількість місяців у році — і вийде сума, яку необхідно відкладати протягом 365 днів: 170 тис. грн/12 місяців = 14 167 грн. Якщо вже є додаткові заощадження — це буде перевагою. Накопичувати з нуля буде трохи складніше, але терпіння й самоорганізація допоможуть діяти впевненіше.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme