Як люди, яким більше 100 років, успішно одужують від коронавірусу

У світі є непоодинокі випадки, коли люди, яким більше 100 років одужали від коронавірусної інфекції

У Китаї в чоловіка на прізвище Ван був діагностований новий коронавірус незабаром після його 100-річчя, передає Depo.ua з посиланням на TheAlzheimerssite.

У нього були проблеми зі здоров'ям, у тому числі хвороба Альцгеймера, високий кров'яний тиск і серцева недостатність, що робило його хворим з високим ризиком. Проте, лікарі використовували кров від пацієнтів, що вже одужали, щоб допомогти його організму ефективніше боротися з хворобою. Плазма донорської крові забезпечувала імунні білки для посилення його імунної системи, і Ван зміг вилікуватися від хвороби приблизно через два тижні.

По суті, переливання дозволяє організму пацієнта використовувати готові антитіла для боротьби з хворобами, а не створювати свої власні антитіла. Цей тип лікування використовувався на місцевому рівні в Китаї, щоб допомогти вилікувати пацієнтів з високим ризиком, але вперше, такий старий чоловік був врятований цим методом.

"З огляду на, що пацієнт був дуже старий, і у нього була відносно слабка імунна система, ми вирішили використовувати відновлену плазму крові пацієнта з перенесеним коронавірусом в якості основного лікування", - сказав лікар Цай Чен.

"Той факт, що ми використовували антивірусну сироватку крові пацієнта, що одужав, для лікування довгожителя, підвищить довіру інших пацієнтів", - говорить Цзен Лі, директор інфекційного відділення лікарні. Однак, оскільки антитіла взяті у людей, які одужали від цієї хвороби, їх запас обмежений, і не кожен може лікуватися таким чином.

Незабаром після того, як це сталося, 103-річна жінка у Китаї також одужала від COVID-19, що зробило її найстарішою людиною, яка пережила хворобу. Чжан Гуанфень родом з Уханя - епіцентру спалаху вірусу, але вона провела в лікарні всього шість днів, перш ніж одужала.

Чжан Гуанфень не отримала плазму крові, але вона дивним чином вижила, і їй дозволили повернутися додому, не зважаючи на її похилий вік. Лікарі приписують її одужанню здоровий спосіб життя і факт, що у неї не було ніяких патологій, крім помірного хронічного бронхіту до зараження вірусом.

Це не єдині випадки, коли люди похилого віку переживають вірус. Як повідомляється, приблизно 101-річний чоловік Чжоу в Китаї видужав від COVID-19 приблизно в той же час.  Коли ми дізнаємося більше про вірус і про те, як його лікувати, інші люди похилого віку і люди з супутніми захворюваннями також обов'язково почнуть вириватися.

В найближчому майбутньому дослідники сподіваються розробити ліки, які працюють так само, як антивірусна сироватка крові, але можуть бути вироблені в масовому масштабі, щоб охопити всіх, хто їх потребує. Планується також розробка вакцини проти COVID-19.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"