Як Китай за допомогою штучного інтелекту робить революцію у медицині

Саме зараз у медицині відбувається свого роду технологічна революція. І очолює її... Китай

Журналіст відділу "Життя"
Як Китай за допомогою штучного інтелекту…

Компанії Amazon, Berkshire та JPMorgan нещодавно заявили, що збираються покращити рівень медичного обслуговування для сотень тисяч своїх робітників, пише Forbes.

Бізнес-зубри заявили про намір створили "незалежну компанію", яка забезпечить більш кваліфіковані послуги за нижчою ціною. Як саме виглядатиме схема, поки незрозуміло.

І поки американці завмерли в очікуванні, у китайців є привід ставитися зі скепсисом до таких експериментів. Адже країна вже давно стоїть в авангарді технологічної революції в медицині, пишуть Суй-Лі Ві та Пол Мозур для New York Times.

Китайські гіганти Alibaba та Tencent давно повернули голову в бік медичної галузі країни, яка вже пережила кілька новаторських експериментів.

Причому для країни це нагальна потреба. На відміну від клінік США, китайські лікарні завжди переповнені - на одного лікарі припадає близько 660 пацієнтів, у країні високий відсоток хворих на діабет та дітей з ожирінням.

Тож компанії взялися за створення інструментів, які зроблять працю лікарів легшою і продуктивнішою.

Ще у 2014-му Alibaba анонсувала "шпиталь майбутнього", в якому пацієнти отримуватимуть медичні консультації і замовлятимуть ліки по Інтернету. Втім, уряд країни заблокував продажі безрецептурних препаратів через сайт Alibaba Tmall.

Минулого року компанія Baidu відмовилася від заснованого на штучному інтелекті сервісу, який дозволяв пацієнтам отримувати рекомендації щодо лікування у мережі.

Втім, є і суттєві здобутки. Зокрема, департамент здоров'я Alibaba представив систему штучного інтелекту, яка допомагає трактувати результати сканів комп'ютерної томаграфії і медичну лабораторію, в якій машинний розум допомагає встановити діагноз.

У свою чергу Tencent представив Miying - програму, яка допомагає медикам розпізнавати рак на ранніх стадіях. Наразі її використовують у 100 китайських лікарнях.

Також компанія інвестувала у WeDoctor Group. Їхній продукт дозволяє пацієнтам чатитися з лікарями та робити призначення онлайн.

У шпиталі Пекінського медичного коледжу використовують програму, яка допомагає ставити діагноз пацієнтам офтальмологів. Те, що медики раніше аналізували кілька днів, машина робить за хвилину.

Програма вивчає медичні знімки. Зокрема, допомагає діагностувати діабетичну ретинопатію - хворобу, яка часто призводить до сліпоти. Минулого квітня влада країни анонсувала проведення тестів для очей, які зможуть пройти 110 млн хворих на діабет.

Рятівне забезпечення - дітище стартапу VoxelCloud, який підняв $28.5 мільйонів інвестицій. Наразі компанія чекає дозволу влади країни, аби запровадити п'ять діагностичних інструментів.

На думку експертів, для технологічного перевороту в медицині у Китаю є всі передумови. По-перше, населення у 1,4 мільярди забезпечить штучний інтелект великою кількістю знімків для аналізу. По-друге, Китай менше стурбований збереженням приватності, що полегшує збір даних.

Не дивно, що медичними проектами займаються понад 130 компаній, а не так давно ЗМІ усього світу написали про приголомшливу сенсацію - робота iFlyTek, який склав медичний іспит.

Стартапери активно намагаються вирішити нагальні проблеми країни. Так, у Китаї медичні ресурси розподілені вкрай нерівномірно, тож мешканці сільських регіонів інколи змушені їхати аж у адміністративний центр провінції, знімати там кімнату на добу, аби дізнатися, що в них грип.

Тож, наприклад, інвестиційний фонд Yunfeng вклав гроші у проект Yitu. Компанія разом з Народною лікарнею Чжедзяну працює над програмним забезпеченням, яке дозволить виявляти рак легенів на ранніх стадіях. Учасники програми сподіваються, що забезпечення стане доступним клінікам сільських регіонів.

Медики можливому нововведенню раді. Адже така програма могла б не лише зняти з них частину навантаження, але і значно зменшити ризик помилки, бо ж машина краще розбереться у чорно-білих знімках, де інформативна кожна ділянка.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme