Як кинути пити: Ефективні способи, які допоможуть позбутися тяги до алкоголю

Як кинути пити — питання актуальне для людей різного віку і соціальних прошарків. Сильна жага до спиртного, нездатність вчасно зупинитися, а також небажання визнавати, що існує проблема, з часом переходять у хронічний алкоголізм

Дар'я Самборська
Заступник шеф-редактора відділу новин, журналіст відділу «Життя»
Як кинути пити: Ефективні способи, які д…
Фото: Рixabay

Depo.ua розібрався, що провокує тягу до алкоголю, а також як кинути пити в домашніх умовах.

Чому виникає алкогольна залежність

Хлопець з дівчиною і алкоголь

Алкоголізм — це фізична і психологічна залежність від спиртного, для якої характерні порушення пам'яті, патології внутрішніх органів, поведінкові зміни. Алкогольна залежність може виникнути внаслідок різних причин, найчастіше це:

  • Психологічний фактор — слабкість волі, депресивні стани, відсутність впевненості у своїх силах, низька самооцінка, відсутність мети.

  • Соціальний фактор — вплив знайомих, які часто вживають алкоголь, відсутність роботи, невисокий дохід, негативний вплив реклами, сімейні традиції.

  • Труднощі на роботі або в особистому житті, коли алкоголь стає способом втекти від проблем і забутися.

  • Спадковість — нерідко трапляється, що якщо в родині батьки хворіли на алкоголізм, то діти в зрілому віці теж мають тягу до спиртного.

Перші ознаки алкоголізму

Хлопець, що страждає на алкогольну залежність

Зрозуміти, що тяга до міцних напоїв переростає в серйозну проблему, допоможуть вчасно розпізнані симптоми алкоголізму.

Бажання похмелитися

Якщо людина стверджує, що у неї немає алкогольної залежності, а їй просто подобається смак спиртних напоїв — таке може бути. Але якщо вранці, після вечірнього запою, з'являється бажання похмелитися алкоголем, а не огірковим розсолом — це перший тривожний дзвіночок. Людина, яка має алкогольну залежність, перебравши ввечері, вранці не захоче навіть дивитися на спиртне.

Втрата контролю над обсягом випитого

Бажання розслабитися за келихом хмільного напою в п'ятницю ввечері — ще не привід бити на сполох і шукати розв'язання проблеми, як кинути пити пиво. А ось якщо тяга до алкоголю, особливо міцного, щоденна, і контролювати її стає все складніше — це привід задуматися. Регулярне вживання алкоголю робить організм залежним, йому важко впоратися зі згубною звичкою.

Зміна кола спілкування

Алкоголізм не тільки відштовхує від себе, а й притягує людей з певним способом життя. Приятелі, які багато п'ють, ще більше затягують в алкогольну кабалу.

Часто той, хто хоче позбутися тяги до спиртного, стикається ще з однією проблемою — як кинути палити. Боротися з цими звичками краще комплексно.

Як перестати вживати алкоголь: що важливо знати про тягу до спиртного

Чоловік, який має алкогольну залежність

Алкоголізм — справжня хвороба, впоратися з якою не завжди просто. Якщо одні вже через кілька місяців бачать зміни, то іншим потрібен більш тривалий період. Існує 4 стадії алкоголізму:

І стадія — у людини постійне бажання випити. Вона шукає привід забутися в пляшці й для кожного випадку вживання спиртного знаходить виправдання.

ІІ стадія — у хворого сп'яніння супроводжується агресією, частковою втратою пам'яті. Людина втрачає контроль над кількістю випитого спиртного. З'являються абстинентний синдром і проблеми зі здоров'ям: дратівливість, тремор, порушення сну, головні болі.

ІІІ стадія — організм вимагає великої кількості алкоголю. Інші сфери життя відходять на другий план. У такі періоди люди нерідко втрачають роботу, сім'ю, від них відмовляються друзі.

ІV стадія — повна втрата контролю над своїми діями; все, що цікавить людину — це де можна знайти нову порцію алкоголю, як швидше похмелитися. Зазвичай на цій стадії починають гостро проявлятися проблеми зі здоров'ям, можуть почати розвиватися алкогольні психози та цироз печінки. Потрібне медичне втручання.

Як кинути пити самому: способи, які варто спробувати

Хлопець, який переміг алкогольну залежність

Сьогодні питання, як перестати пити, ставлять і чоловіки, і жінки. Якщо тяга до алкоголю перебуває на початковій стадії, можна спробувати побороти залежність самотужки. У важчих випадках — знадобиться консультація фахівця. Не варто думати, що все минеться саме собою, адже ігнорування проблеми може призвести до вкрай негативних наслідків.

Медикаментозне лікування

Існує безліч препаратів, які допомагають впоратися з алкогольною залежністю. У таких ситуаціях краще не лікуватися самотужки, а порадитися з фахівцем. Окрім пігулок, що знижують тягу до алкоголю, важливо також приймати препарати, які нормалізують сон і тиск.

Самостійна відмова

Стійкість духу часто допомагає зупинити розвиток залежності. Відмова від спиртних напоїв може супроводжуватися обіцянкою близьким не вживати алкоголь. Найбільш ефективним такий спосіб є на першій стадії алкоголізму, коли у хворого ще спостерігається ясність розуму та самоконтроль.

Корисні справи

Упоратися з залежністю допоможе нове або забуте старе джерело задоволення. Це може бути спорт (під час фізичних навантажень виділяється гормон щастя), хобі або улюблена робота. Багатьом допомагає спілкування з людьми, які не мають алкогольної залежності. Такий спосіб не для всіх стане розв'язанням проблеми, як кинути пити назавжди, але допоможе наблизитися до відмови від залежності.

Правильна їжа

На думку вчених, у самостійній боротьбі з тягою до алкоголю допомагає не тільки медикаментозне лікування і заняття хобі, а й правильна їжа. Серед звичних продуктів є ті, які значно зменшують тягу до алкоголю.

  • Куряче м'ясо і червона риба — білок, що міститься в цих продуктах, допомагає зарядитися енергією і поліпшити травлення. До того ж вони підвищують настрій, тому додаткова стимуляція алкоголем не потрібна.

  • Свинина і крупи зі злаків — ці продукти збагачені речовиною тіамін, яка знижує тягу до міцних напоїв. Часто в меню центрів, які допомагають вилікувати алкогольну залежність, можна зустріти страви з цими інгредієнтами.

  • Хліб і рис — оскільки такі продукти є джерелами складних вуглеводів, вони дають відчуття ситості й поповнюють запаси енергії.

У боротьбі з тягою до спиртного варто мінімізувати, а краще й зовсім виключити коливання глюкози. Особливо це є важливим у розв'язанні проблеми, як кинути пити алкоголь жінці, адже вони більше полюбляють солодощі, ніж чоловіки. Щоб стабілізувати рівень глюкози, потрібно цукерки й тістечка замінити фруктами або медом.

Зміни

Нерідко людям впоратися з залежністю від алкоголю допомагають серйозні зміни. Це свого роду теж гартування сили духу, адже не кожен може взяти себе в руки й кардинально змінити життя. Це може бути зміна місця проживання, роботи або тривала подорож. Також можна почати освоювати нове ремесло — це допоможе відвернутися від спиртного і сконцентруватися на корисних речах. Часом ті, хто обирають такий спосіб боротьби з алкоголем, настільки відволікаються від згубної звички та позбуваються тяги до спиртного, що запитують: "Як я кинув пити?".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"