Як Кейт Міддлтон косить під принцесу Діану

19 років тому, 31 серпня 1997 року, принцеса Діана загинула у страшній ДТП в Парижі
Depo.Життя
31 серпня 2016 11:00
ФОТО: depo.ua
Як Кейт Міддлтон косить під принцесу Діану
Як Кейт Міддлтон косить під принцесу Діану

Леді Ді загинула у віці 36 років. У принцеси Діани не було доньки, але у Британії є жінка, яку вважають наступницею загиблої королівської особи. Це - Кейт Міддлтон, герцогиня Кембриджська - дружина старшого сина Леді Ді принца Вільяма.

Depo.ua вирішив порівняти загиблу принцесу Діану та герцогиню Кембриджську - Кейт усім серцем віддана свекрусі, яка покинула цей світ ще до того, як вона стала дружиною принца Вільяма. 

БЛАГОДІЙНІСТЬ

Діана активно займалася благодійною та миротворчою діяльністю (зокрема, була активістом руху за припинення виробництва протипіхотних мін і боротьби зі СНІДом).

Діана особисто брала участь у передачі пожертвувань до Фонду допомоги хворим на СНІД, Королівський Фонд Мардсена, місію по проказі, дитячу лікарню "Грейт Ормоннд Стріт Хоспитал", "Сентропойнт", Англійський Національний Балет.

Її останньою місією стала робота щодо позбавлення світу від протипіхотних мін. Діана об'їздила безліч країн, від Анголи до Боснії, щоб самій на власні очі побачити жахливі наслідки застосування цієї безжалісної зброї.

Як Кейт Міддлтон косить під принцесу Діану - фото 1

Як Кейт Міддлтон косить під принцесу Діану - фото 2

Кейт постійно займається благодійністю. Герцогиня Кембриджська влаштовує благодійні заходи, мета яких - збір коштів для двох фондів, які знаходяться під патронатом Міддлтон - SportsAid і Place2Be. Перший фонд - це організація, створена в 1796 році, покликана допомагати молодим спортсменам, оплачуючи витрати на їх поїздки, навчання, проживання, збори і амуніцію. Фонд Place2Be опікується психічним здоров'ям дітей.

Герцогиня Кембриджська також постійно відвідує дитячі будинки, лікарні та школи, опікуючись знедоленими дітьми.

Як Кейт Міддлтон косить під принцесу Діану - фото 3

Як Кейт Міддлтон косить під принцесу Діану - фото 4

ЛЮБОВ ПРОСТОГО ЛЮДУ

Під час своїх появ на публіці Діана, коли це було можливо, зупинялася, щоб поговорити з людьми і вислухати їх. Вона абсолютно вільно могла розмовляти з представниками різних суспільних верств, партій, релігійних напрямків. З безпомилковим інстинктом вона завжди помічала саме тих, хто найбільше потребував її уваги.

Була однією з найпопулярніших у світі жінок свого часу. У Британії завжди вважалася найпопулярнішим членом королівської сім'ї, її називали "чирвовою королевою" (англ. Queen of Hearts), буквально, "королева сердець". У період її шлюборозлучного процесу з принцом Чарльзом симпатії громадської думки були переважно на її боці.

Як Кейт Міддлтон косить під принцесу Діану - фото 5

Як Кейт Міддлтон косить під принцесу Діану - фото 6

Як Кейт Міддлтон косить під принцесу Діану - фото 7

Кейт  зуміла посісти гідне місце серед улюбленців британців. Міддлтон люблять майже так, як і Діану, хоча вона завжди буде на першому місці. Чого тільки варте весілля Кейт та Вільяма, за яким споглядали тисячі британців, які вийшли на вулиці Лондона. 

Кожна поява Мідллтон на публіці викликає фурор серед жителів Британії. Двічі біля пологового будинку сотні фанатів цілодобово чергували під медичним закладом, щоб дізнатися бодай якусь інформацію про стан герцогині.

Як Кейт Міддлтон косить під принцесу Діану - фото 8

Як Кейт Міддлтон косить під принцесу Діану - фото 9

Як Кейт Міддлтон косить під принцесу Діану - фото 10

ДЕМОКРАТИЧНІСТЬ 

Не дивлячись на те, що у жилах Леді Ді текла королівська кров, вона поводила себе відкрито та демократично. Кажуть, що навіть королева Єлизавета ІІ дивувалася тому, як гармонійно Діана поєднувала королівський етикет із буденним життям, в якому знаходилося місце для спілкування із пересічними людьми та королівськими особами, з якими принцеса Уельська поводила себе так само, як і з простолюдинами. 

Принцеса Діана мала прекрасне почуття гумору, яке допомагало їй жити у королівській родині. Леді Ді товаришувала зі знаменитостями, зокрема із Елтоном Джоном, Майклом Джексоном.

Як Кейт Міддлтон косить під принцесу Діану - фото 11

Як Кейт Міддлтон косить під принцесу Діану - фото 12

Вона ніколи не використовувала своє положення у суспільстві на свою користь, іноді навіть соромилася свого походження та королівської манірної родини.

Діана дружила із слугами, по розповідям яких принцеса страждала від нещасливого шлюбу із принцом Чарльзом, виспівуючи хіти Вітні Хьюстон про нещасне кохання. Леді Ді полюбляла розмовляти із хранителем королівського срібла, лакеєм, поваром. Один із слуг навіть приносив Діані бігмаки з "Макдональдса".

Діана, яка колись працювала вихователькою в дитячому садочку, дуже любила дітей. Тому намагалася самостійно виховувати синів. Першим чином вона звільнила королівську няню і взяла ту няню, якій довіряла. Леді Ді сама зустрічала синів зі школи і намагалася весь вільний час присвячувати своїм дітям.

Демократичність поглядів також вплинула і на стиль одягу Діани, яка одягалася за етикетом, але у буденному житті надавала перевагу звичайному демократичному одягу.

Як Кейт Міддлтон косить під принцесу Діану - фото 13

Як Кейт Міддлтон косить під принцесу Діану - фото 14

Кейт Міддлтон, за словами наближеного оточення, як і Діана, надає перевагу більш демократичному способу життя. Герцогиня Кембриджська майже відмовилася від слуг і більшість хатніх обов'язків виконує самостійно. Виховувати дітей, як і Діана, дружина принца Вільяма взялася самостійно, запрошуючи нянь лише за нагальної потреби у разі її відсутності. 

Спілкується із зірками, відомим людьми та лідерами багатьох країн. За словами співрозмовників, поводить себе демократично та впевнено, без усіляких манірностей. 

Кейт із голлівудською акторкою Дрю Беррімор

Як Кейт Міддлтон косить під принцесу Діану - фото 15

Кейт та Вільям з Бейонсе та Джей Зі

Як Кейт Міддлтон косить під принцесу Діану - фото 16

Принц Джордж пішов у звичайний дитячий садок, а саму Кейт дуже часто можна побачити у Лондоні під час шопінгу. Коли Міддлтон йде до універмагу, то його не закривають для королівської особи, адже впізнати Кейт досить важко - вона, як і Діана, надає перевагу стилю casual у буденному житті. 

Як Кейт Міддлтон косить під принцесу Діану - фото 17

Як і Діана, Кейт у повсякденному спілкуванні дуже відкрита та проста. Любить самостійно робити шопінг, поратися по дому та доглядати дітей. Надає перевагу демократичним брендам, які доступні пересічному британцю. За цю рису отримала ще більше зізнання та любові від громадян Британії.

Як Кейт Міддлтон косить під принцесу Діану - фото 18

ОДЯГ

Модні критики постійно порівнюють Кейт із Діаною, адже дружина принца Вільяма постійно копіює вбрання свекрухи. Від весільної сукні до вбрання, в якому Кейт виходила із новонародженими дітьми з клініки. Від коштовностей до аксесуарів. 

Подейкують, що Кейт захоплювалася леді Ді ще до одруження із принцом Вільямом. Але після того, як принц подарував їй обручку мами, герцогиня Кембриджська почала виказувати захоплення Діаною у всьому - від стилю в одязі - до поводження у суспільстві.

Як і Діана, Кейт із року в рік отримає звання найстильнішої жінки не тільки у Британії, але й у світі.

Без коментарів...

Як Кейт Міддлтон косить під принцесу Діану - фото 19

Як Кейт Міддлтон косить під принцесу Діану - фото 20

Як Кейт Міддлтон косить під принцесу Діану - фото 21

Як Кейт Міддлтон косить під принцесу Діану - фото 22

Як Кейт Міддлтон косить під принцесу Діану - фото 23

Як Кейт Міддлтон косить під принцесу Діану - фото 24

Як Кейт Міддлтон косить під принцесу Діану - фото 25

Як Кейт Міддлтон косить під принцесу Діану - фото 26

Як Кейт Міддлтон косить під принцесу Діану - фото 27

Як Кейт Міддлтон косить під принцесу Діану - фото 28

Як Кейт Міддлтон косить під принцесу Діану - фото 29

СТАВЛЕННЯ ДО КАМІЛИ БОУЛЗ ТА КОРОЛЕВИ ЄЛИЗАВЕТИ

Єлизавета ІІ погодилася на шлюб між Чарльзом і Діаною, хоча завжди казала про те, що дружина її сина не підходить для життя у королівському палаці. Стосунки між королевою та принцесою була завжди напруженими. В остаточну немилість Діана потрапила тоді, коли стала найулюбленішим членом королівської родини у британців, а згодом й у всьому світі.

За життям Діани прискіпливо слідкувала преса та весь світ. У той час, як принц Чарльз марив коханням до Каміли Боулз, Діана ходила мінними полями, рятувала хворих дітей та збирала гроші для хворих на СНІД. Звісно, ці обставини кинули тінь на принца Чарльза і зробили Діану "королевою сердець". Через роман Чарльза під час шлюбу та інші вибрики принца, Єлизавета ІІ неофіційно прийняла рішення про те, що передасть престол онуку - принцу Вільяму, а не сину Чарльзу. Це остаточно поставило крапку у добрих стосунках Єлизавети ІІ та Діани, хоча принцеса ніколи й не шукала схвалення королеви.

За словами леді Ді, королева завжди пхала носа у їхні стосунки з Чарльзом, що остаточно спаплюжило їхній шлюб.

Усі знали про напружені стосунки Діани та Єлизавети, яка, до речі, попри королівські традиції, настояла на розлученні сина та принцеси. Після того, як Діана загинула, а простий люд вийшов на вулиці і завалив площу перед Букінгемським палацом квітами та іграшками, Єлизавета ІІ виступила зі скорботним спічем, який транслювали на телебаченні. Королева просто не могла проігнорувати смерть невістки, яку обожнювали тисячі її підданих. 

Каміла зіграла фатальну роль у шлюбі Діани та Чарльза. Звісно, принцеса ненавиділа коханку чоловіка і не приховуючи казала: "Коли у човні троє - це дуже незручно". Дізнавшись про таємничий потяг чоловіка до Каміли, Діана повечеряла із суперницею у ресторані із символічною назвою "Життя утрьох".

Якось підслуховуючи розмову Чарльза із Камілою, Діана почула, що принц сказав, що завжди буде кохати її. Після цієї розмови леді Ді зрозуміла, що боротися даремно і треба подумати про себе і про своє жіноче щастя.

Як Кейт Міддлтон косить під принцесу Діану - фото 30

Як Кейт Міддлтон косить під принцесу Діану - фото 31

Кейт Міддлтон, на відміну від Діани, яка прозустрічалася із Чарльзом чотири місяці, зустрічалася із Вільямом багато років, перед тим як стати дружиною принца. Не дивлячись на те, що Кейт не могла похизуватися аристократичною кров'ю, Єлизавета ІІ дала згоду на цей шлюб.

Після цього у пресі частенько з'являлися чутки про те, що герцогиня Кембриджська показує свій норов і робить усе всупереч королеві. Але насправді, Кейт вдалося те, чого не вдалося Діані з Чарльзом, вона посіла найважливіше місце в серці Вільяма, у чому переконалася королева і перестала чинити перепони Міддлтон.

Одним із найяскравіших фактів є те, що Єлизавета ІІ прийняла родину Кейт Міддлтон, не звертаючи уваги на некоролівське походження. Батьки та сестра Міддлтон є частими та бажаними гостями Букінгемського палацу. 

Звісно, бувають і сварки. Наприклад, коли Кейт чекала на другу дитину, вона із Вільямом хотіла назвати доньку Діаною, але Єлизавета виступила проти. Тоді герцогиня Кембриджська вирішила назвати дитину потрійним ім'ям Шарлотта Єлизавета Діана, догодивши одразу прабабці та не відмовляючись від свого наміру.

Звісно, Кейт багато чого робить так, як хоче, але все ж таки королева має чималий вплив на її життя. Наприклад, до народження онуків, Єлизавета заборонила Кейт носити короткі спідниці та займатися танцями на жердині. Проте Міддлтон завдяки прихильності бабусі свого чоловіка, незабаром, може стати королевою, коли Єлизавета передасть престол Вільяму. 

Камілу Кейт не любить не тільки через фатальну роль у шлюбі Діани та Чарльза. Як виявилося, саме Боулз зіграла важливу роль у стосунках Кейт і Вільяма. Вона натиснула на Чарльза, який після розлучення з Діаною жив з нею, а згодом навіть одружився, отримавши благословіння королеви. Принц Чарльз запевнив Вільяма, який на той момент дев'ять років зустрічався із Міддлтон, що Кейт не підходить йому. 

Що ж змусило Камілу так вчинити? Все просто. Жінка мала надію посісти місце Діани, яку так любили у всьому світі. Але Міддлтон могла стати справжньою завадою на шляху до всесвітньої слави. Але, все сталося так, як і гадалося. Вільям повернув Кейт, яка, на відміну від Боулз, змогла, якщо не зайняти місце загиблої Діани, але наблизитися до неї та посісти гідне місце в серцях британського народу.

Як Кейт Міддлтон косить під принцесу Діану - фото 32

Як Кейт Міддлтон косить під принцесу Діану - фото 33

Як Кейт Міддлтон косить під принцесу Діану - фото 34

Як Кейт Міддлтон косить під принцесу Діану - фото 35

КОРОЛЕВА ФОТОГРАФІЙ

Через велику любов британців до Діани, папараці постійно переслідували її. Саме це і стало причиною смерті принцеси, яка загинула у ДТП через переслідування її кортежу папараці. 

За життям Діани слідкував весь світ, тому ЗМІ та фотографи вважали улюбленицю мільйонів найважливішою особою королівського двору. Леді Ді завжди посміхалася, її емоції виглядали щирими, що і приваблювало народ.

Як Кейт Міддлтон косить під принцесу Діану - фото 36

Як Кейт Міддлтон косить під принцесу Діану - фото 37

Як Кейт Міддлтон косить під принцесу Діану - фото 38

Кейт Міддлтон також завжди посміхається, щоправда, деякі люди стверджують, що її емоції є нещирими і продиктовані лише протоколом. Але, на сьогодні герцогиня Кембриджська є одною із найпопулярніших особистостей Британії та світу, тому пресу із обкладинками, на яких є зображення Кейт розкуповують блискавично швидко. Як і Діану, Кейт називають "королевою фотографій". Завдяки популярності Кейт та Вільяма, у соцмережах з'явилися акаунти королівської родини, за якими слідкують мільйони користувачів Інстаграму та Твіттера.

Як Кейт Міддлтон косить під принцесу Діану - фото 39

Як Кейт Міддлтон косить під принцесу Діану - фото 40

Як Кейт Міддлтон косить під принцесу Діану - фото 41

СПОРТ ТА БУЛІМІЯ

До заміжжя із принцом Чарльзом Діана була дівчиною із пишними формами. Діана постійно хотіла схуднути, але лише перед весіллям це вдалося. Леді Ді схудла на 12 кілограмів, але це коштувало їй багато здоров'я та нервів. Саме після цього в неї стався нервовий розлад, і вона ще довго страждала від булімії. 

Але завдяки заняття спорту принцесі Діані вдавалося виглядати привабливо. Принцеса до останніх днів була стрункою та витонченою. Серед її улюблених видів спорту - лижі, біг та теніс.

Як Кейт Міддлтон косить під принцесу Діану - фото 30

Як Кейт Міддлтон косить під принцесу Діану - фото 31

Як Кейт Міддлтон косить під принцесу Діану - фото 32

Як Кейт Міддлтон косить під принцесу Діану - фото 33

Кейт, як і Діана, страждала від зайвої ваги у юності, але завдяки силі волі майбутня герцогиня сильно схудла та навіть так, що тепер не може набрати вагу. Через постійні обмеження та нервові розлади, Кейт захворіла на булімію. Але подейкують, що після того, як принц Вільям одружився із нею, булімія пройшла. 

Міддлтон обожнює спорт. Будучи студенткою, вона була капітаном жіночої збірної з хокею на траві. Зараз Кейт займається тенісом, катається на лижах.

Як Кейт Міддлтон косить під принцесу Діану - фото 40

Як Кейт Міддлтон косить під принцесу Діану - фото 41

Як Кейт Міддлтон косить під принцесу Діану - фото 42

ДОВІДКА

Діана - британська шляхтянка з родини Спенсер-Черчілль, до якої належали герцог Мальборо та Вінстон Черчілль, донька графа Джона Спенсера, віконта Елторпа, та Френсіс Рут Рош. Перша дружина принца Уельського Чарльза.

Принцеса Діана народилася 1 липня 1961 року. Незважаючи на формально "некоролівське" походження, в Діані текла королівська кров. Її предки по батьківській лінії були носіями королівської крові через незаконнонароджених синів короля Карла II і незаконнонароджених дочок короля Якова II. Представники роду Спенсер здавна проживали в самому центрі Лондона, в Спенсер-хауз.

Діана познайомилася з принцом взимку 1977 року, а згодом вийшла за нього заміж у 1981. До весілля була прикута велика увага публіки і ЗМІ: близько 600 тисяч людей вийшли на вулиці Лондона, аби привітати молодят, більш ніж 750 мільйонів глядачів в усьому світі подивилися телетрансляцію, тому преса охрестила одруження Діани "весіллям століття".

У 1982 та 1984 народилися сини Діани і Чарльза: принци Вільям та Гаррі (Генрі) Уельські, які є наступними у черзі успадкування британської корони після свого батька.

До середини 1980-х років відносини між подружжям погіршилися, зокрема, через тривалі стосунки Чарльза з Каміллою Паркер Боулз (яка згодом, після загибелі Діани, стала його другою дружиною). Сама Діана деякий час перебувала у близьких стосунках із своїм інструктором з верхової їзди Джеймсом Х'юїттом, у чому зізналася у 1995 році в телеінтерв'ю (роком раніше Чарльз зробив аналогічне визнання щодо зв'язку з Каміллою).

Шлюб розпався 1992-го. Після цього подружжя жило окремо. Офіційне розлучення відбулось у 1996 році з ініціативи королеви Єлизавети II.

Незадовго до загибелі, у червні 1997 року, Діана почала зустрічатися з кінопродюсером Доді аль-Файедом, сином єгипетського мільярдера Мохамеда аль-Файєда. Проте, окрім преси, цей факт не підтвердив ніхто з її друзів, також це заперечується у книзі дворецького Леді Діани — Пола Баррела, який був близьким другом принцеси.

Діана прославилася своєю добротою й тим, що могла спілкуватися з представниками різних верств суспільства.

ЗАГИБЕЛЬ

Діана загинула в Парижі в автомобільній катастрофі разом з Доді аль-Файєдом; аль-Файєд і водій Анрі Поль померли на місці, Діана, яку доставили з місця події (в тунелі перед мостом Альма на набережній Сени) в лікарню Сальпетрієр, померла через дві години. Причина аварії не цілком зрозуміла, існує ряд версій (алкогольне сп'яніння водія, необхідність йти на швидкості від переслідувань папараці, а також різні теорії змови). Єдиний пасажир "Мерседеса", якому вдалося вижити, охоронець Тревор Ріс-Джонс, отримав важкі травми (його обличчя довелося відновлювати хірургам), заявив, що не пам'ятає подій.

14 грудня 2007 була представлена доповідь екс-комісара Скотланд-Ярду лорда Джона Стівенса, в якій сказано:

"Британське розслідування підтвердило висновки, згідно з якими, в крові водія автомобіля Анрі Поля кількість алкоголю на момент його загибелі було перевищено майже в три рази, ніж це припустимо за французьким законодавством. Крім того, швидкість машини перевищувала допустиму в даному місці в два рази. Лорд Стівенс також зазначив, що пасажири, включаючи Діану, не були пристебнуті ременями безпеки, що також зіграло свою роль в їх загибелі".

Похована принцеса Діана в сімейному маєтку Спенсерів Елторп в Нортгемптонширі, на відокремленому острові посеред озера.

Принц Вільям та Кейт Міддлтон назвали свою дочку (її онуку) Шарлотту Єлизавету Діану на честь неї.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя