Як карантинять українці за кордоном: В’єтнам, де закриті міста і заборонено саморобні маски

В’єтнам під час пандемії коронавірусу пішов шляхом доволі жорстких заборон, закрив населені пункти, ввів повну самоізоляцію на 14 днів, але не зупиняє торгівлю і будівництво

Валентина Емінова
Головний редактор
Як карантинять українці за кордоном: В’є…
Фото: Shutterstock

Depo.ua продовжує цикл інтерв’ю з українцями, які живуть за кордоном і є свідками того, як переживають пандемію коронавірусу сусідні з Україною держави чи ті, що знаходяться за сотні тисяч кілометрів, на інших континентах, в інших кліматичних і часових поясах.

Читайте також в рубриці "Як карантинять українці за кордоном": 

Мальта, де віряни таки змогли не піти до церкви на Великдень

Туреччина, де демонтували лавки, щоб старенькі чаювали вдома

Швеція, де не заборонили нічого, крім відвідування старих

Угорщина, де закрився китайський бізнес, а австрійці скуповували дешеві харчі

Український піццайола в Римі: Про штрафи за прогулянку, собак в оренду і те, чому в Італії так багато загиблих

Сьогодні мова про В’єтнам, де жителям заборонили їздити між містами, продають маски за грубі гроші, але мешканці не панікують і зберігають здоровий глузд.

Наразі у В’єтнамі близько 270 захворілих на коронавірус і жодного померлого.

Про те, як зараз живеться у В’єтнамі, Depo.ua розповіла луганчанка Аня. Останні два роки вона прожила в Китаї, але три останні місяці живе в Данангу і працює викладачем онлайн-школи.

- Карантин по-в’єтнамськи, який він? Що закрито і кому дозволили працювати, які обмеження для жителів?

- Кордони наразі закриті, міста, райони, селища, провінції відділені одне від одного, не можна поїхати в інший населений пункт навіть щоб провідати родину. На вулицю можна виходити тільки за серйозною потребою.

Спеціальним наказом влада звернулася до людей із закликом залишатись вдома і виходити на вулицю тільки в разі крайньої необхідності: купити продукти, ліки, для роботи на виробництві, підприємствах. Перепустка для виходу з дому не потрібна, але обов’язково треба дотримуватися дистанції 2 метри при спілкуванні, не збиратися в компанії більше 2 людей і бути в масці. Маски продаються, але дорогі - 160 000 донг (майже 7 доларів, - ред.) за 10 штук, при цьому в саморобних ходити не можна. Бачила, вдягають маски з матерії, які зазвичай захищають від забрудненого повітря, смогу, але не від вірусу, що передається повітряно-крапельним шляхом.

Не закриваються магазини з товарами першої необхідності та установи, робота яких направлена на вирішення надзвичайних ситуацій. Школи, офіси – все закрито, за можливістю всі навчаються і працюють онлайн. Більшість державних служб – міграційна, консульства, посольства наразі не працюють. Будівництво або відновлення деяких споруд продовжується, але з меншою інтенсивністю. Цехи та виробничі заводи, щоб працювати далі, повинні впевнитись, що працівники знаходяться на безпечній відстані один від одного, носять маски, дезінфікуть та стерилізують їх відповідно до регламенту.

- Чи були при цьому якісь прояви паніки або свідомого порушення правил?

- Карантину люди здебільшого дотримуються. У центрі міста, ближче до державних установ - майже ідеально. Днями проїхала по центру на велосипеді - вулиці пусті, відкрито 3 магазини, один супермаркет і декілька аптек. Кур’єри їздять містом досить вільно.

Подекуди на пляжі досі відбуваються прогулянки - там не дозволяється бути, але є ті, кому на дозвіл начхати. Хоча такі люди – в меншості і народу на вулицях майже нема.

Тема поширення COVID-19 активно обговорюється в ком'юніті серед іноземців і місцевих, в новинах повідомляють останні дані, статистику, симптоми, як захистити себе, куди звернутися за допомогою при підозрі і все це теж активно обговорюється. Але паніки немає, і продукти в Данангу не розгрібають.

- Як з роботою зараз?

- Хтось втрачає роботу, хтось продовжує працювати із низькою ставкою, хтось у безстроковій неоплачуваній відпустці, все дуже індивідуально.

Знайома, яка працює в готелі в Данангу розповідає, що зараз її компанія не працює, адже все було зав’язано на туристах, а зараз заборонено переміщення навіть в межах країни. Тож зараз і вона, і колеги сидять вдома в неоплачуваних відпустках. Минулого місяця вони отримали тільки 50% зарплати.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme