Як карантинять українці за кордоном: Угорщина, де закрився китайський бізнес, а австрійці скуповували дешеві харчі

Угорщина має спільний з Україною кордон, а ще – величезну китайську діаспору і приймає тисячі туристів з Китаю. За цих обставин справжнім добрим дивом є те, що в країні порівняно не багато захворілих на коронавірус. Особливо враховуючи те, що карантин в угорців – не дуже жорсткий

Як карантинять українці за кордоном: Уго…

Depo.ua продовжує цикл інтерв’ю з українцями, які живуть за кордоном і є свідками того, як переживають пандемію коронавірусу сусідні з Україною держави чи ті, що знаходяться за сотні тисяч кілометрів, на інших континентах, в інших кліматичних і часових поясах.

Читайте також в рубриці "Як карантинять українці за кордоном": 

В’єтнам, де закриті міста і заборонено саморобні маски

Мальта, де віряни таки змогли не піти до церкви на Великдень

Туреччина, де демонтували лавки, щоб старенькі чаювали вдома

Швеція, де не заборонили нічого, крім відвідування старих

Український піццайола в Римі: Про штрафи за прогулянку, собак в оренду і те, чому в Італії так багато загиблих

Сьогодні мова про Угорщину, де не стали вводити локдаун, працює громадський транспорт, на вулиці можна ходити без маски, а для пенсіонерів є окремі години, коли тільки вони мають право заходити в магазин.

Станом на 13 квітня в Угорщині 1458 підтверджених випадків захворення на коронавірус і 109 померлих.

Про те, як зараз живуть угорці і українські мігранти в Угорщині Depo.ua розповів ветеран АТО Тарас Кузик. Він з Гайворона, мешкає зараз в місті Мошонмад’яровар і працює на заводі, що збирає і пакує дитячі товари.

- Наскільки у вас жорсткий карантин? Чи можна виходити на вулицю і чи и обов’язково ходити в масках?

- Розважальні заклади тут, як і всюди закриті, масові заходи заборонені. Ми працюємо які і раніше на своєму заводі. Видали довідку, що ми маємо право пересуватися містами, тому що ми - працюючі люди. Громадський транспорт працює і автобуси перевозять зараз людей безкоштовно. Місце водія і перші місця біля нього огороджені, щоб до водія ніхто не міг наблизитися. Запуск пасажирів - через середні і задні двері.

В масках можна не ходити, це за особистим бажанням. В магазинах всі працівники в масках, а решта – хто як. Головне тут – зберігати дистанцію і люди скрізь цього суворо дотримуються.

Є обмеження по віковій групі, з 8 до 12 по магазинах і аптеках ходять тільки ті, кому 65 років і більше. А з 12 і до 15 – всі решта. Я якось був забув подивитися на годинник і зайшов в 11.45, так попросили вийти і почекати ще 15 хвилин. Хоча в магазині нікого з покупців не було.

- Кафе і салони краси працюють чи теж закрилися? В Угорщині, особливо в Будапешті – дуже багато китайських кафе. Цікаво, що з ними зараз?

- Китайські заклади всі закрилися миттєво і до кінця карантину. Всі як один. А решта – працюють. Перукарні працюють, звісно - в рукавичках і масках. Ресторанам дозволили працювати тільки на виніс.

- А китайці погромів злякалися?

- На мою думку, вони просто боялися за свою репутацію. Вони спілкувалися з родичами зі своєї Батьківщини і знають, наскільки вірус небезпечний. Тому закрилося абсолютно все що було китайського.

Серед не китайських підприємств закрилися на час карантину кілька великих заводів. При цьому багатьох наших заробітчан не звільнили, а попросили на невизначений термін "зачекати", ну тобто якось посидіти без роботи. Багато хто повернувся додому, але я впевнений, що при поверненні їх радо приймуть назад, коли все нормалізується.

- У вашому оточенні багатьох звільнили?

- Ми для німецької фірми збираємо дитячі пляшечки, соски, я працюю пакувальником. Товар приходить з Німеччини - там виробляють, а тут ми збираємо. В нас нікого не звільнили. А в інших, де дуже велике виробництво, від тисячі людей і дуже важко відслідкувати стан здоров’я, там скоротили деякі цеха. Хоча не всюди, є й таке що наших українців залишили працювати, а мадярів відправили.

- Як настрої в суспільстві щодо заборон, чи була паніка на початку карантину? Чи багато порушників?

- Загалом всі дуже дотримуються правил, дисципліна і самосвідомість на дуже високому рівні. Люди ставляться до всього здебільшого лояльно, флегматичні такі, наче нічого і не сталося. Нема такої паніки як у нас в Україні. Трошки тільки був ажіотаж саме на харчі. Я живу близько до Австрії і до Словаччини і дуже багато приїжджали звідти сюди скуповуватися. Вони порозмітали геть усе, тому що тут ходять форинти, а в них -  євро, і тут їм дешевше. Зараз вже все стабільно і спокійно.

- І теж змітали з полиць макарони і туалетний папір?

- В Угорщині розкуповували макарони, квашену капусту – в звичайні спокійні часи її рідко розбирали, могли взяти собі трохи на вечерю. А тут цю капусту взагалі всю розмели, інші соління, напівфабрикати – все, що швидко готується. Зараз все вже спокійно знову.

- Тобто особливо життя і не змінилося

- Так. Ціни тепер я бачу, що трошки підскочили, бо форинт трохи здешевів. Загалом можу сказати, що країна живе нормально. Я зараз більше переживаю за Україну, бо так, треба вживати якісь заходи, але, може усе ж таки не настільки жорсткі. Треба ж на щось жити людям.

Читайте також в рубриці "Як карантинять українці за кордоном": Швеція, де не заборонили нічого, крім відвідування старих

Український піццайола в Римі: Про штрафи за прогулянку, собак в оренду і те, чому в Італії так багато загиблих

Безкоштовні маски і стриманий оптимізм: "Коронавірусна" Барселона очима філологині з Харкова

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme