Як годують військових в НАТО і Україні (ІНФОГРАФІКА)

Наразі в двох військових частинах проходить експеримент із запровадження нової схеми харчування бійців
Depo.Життя
17 грудня 2015 17:47
ФОТО: depo.ua

Про це на своїй сторінці написав голова проектного офісу реформ Міноборони Андрій Загороднюк, повідомляє depo.ua.

Загороднюк розповів, що нещодавно  був присутній на прес-конференції співробітників НАТО, під час якої Бюлент Тюдешу, представнику Агентства з матеріально-технічного забезпечення та закупівель НАТО (NSPA), поставили питання: "Як харчуються військовослужбовці країн Альянсу?". Після чого пішла його відповідь про практику використання аутсорсингу в країнах НАТО.

Як годуть військових в НАТО і Україні (ІНФОГРАФІКА) - фото 1

Голова проектного офісу наголосив, що з відповіді представника НАТО зробив кілька висновків:

Перше: в НАТО немає єдиного стандарту організації харчування військовослужбовців. Представник Агентства з матеріально-технічного забезпечення та закупівель НАТО (NSPA) Бюлент Тюдеш так і відповів на це питання: в певних випадках годують з аутсорсингу, а в інших - готують кухарі, які служать в штаті військових частин. Як приклад другого підходу була приведена Італія, де приготуванням їжі займаються військові кухарі.

"Нещодавно я був на величезній військовій базі армії США в Німеччині, і там працює точно така сама система, яку пропонує Проектний офіс реформ. У Військовій академії Великобританії організація харчування - точно така жсама. Військові кухарі займаються приготуванням їжі, а всі підготовчі роботи, прибирання, обслуговування обладнання здійснює штат цивільних фахівців", - зауважив Загороднюк. 

Наступне, що пояснив представник НАТО: при виборі системи харчування для армій країн Альянсу вирішальну роль відіграє якість їжі. А в цьому питанні український експеримент має свої переваги у порівнянні з існуючою системою. 

"Окрему увагу представник Альянсу приділив важливості залучення місцевих постачальників та недопущення монополії на постачання продуктів. Але в рамках аутсорсингу в Україні на всі військові частини країни працює всього лише чотири компанії! Це і є фактична монополізація ринку. Ми не проти аутсорсингу в принципі, але в рамках нашої країни в даний час він не приносить необхідний армії результат", - зазначив реформатор. 

За його словами, на даний момент експеримент успішно проходить у двох військових частинах, а всі бажаючі представники ЗМІ можуть поїхати туди і на місці дізнатися відгуки військовослужбовців. Експеримент з харчуванням у 2016 році обіцяють поширити на інші військові частини.

В коментарях користувач Грен Грант зауважив англійською, що вважає важливим підготовку армійських кухарів, готових готувати їжу в екстремальних обставинах. 

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя