Як доглядати за взуттям: Найдієвіші поради

Правильний догляд за взуттям може не тільки покращити його вигляд, а й подовжити його життя

Як доглядати за взуттям: Найдієвіші пора…

Depo.ua розкаже про головні правила по догляду за взуттям та поділиться корисними лайфхаками, які покращать стан ваших улюблених черевиків або кросівок. 

Звісно, існують деякі спільні поради для всіх видів взуття – наприклад, зберігати чоботи чи босоніжки краще за все у просторих коробках у приміщеннях з гарною вентиляцією. Не нехтуйте засобами гігієни – антисептиками та дезодорантами, якими потрібно обробляти внутрішню частину взуття. Приділіть увагу підошві або підборам. Щоразу, приходячи з вулиці, протирайте взуття, підошву та підбори від бруду та пилюки. 

Догляд за шкіряним взуттям

шкіряні черевики

Шкіряне взуття довго служить, у ньому зручно, і воно гарно захищає від коливань температури. Шкіряне взуття захищає від дощу і є оптимальним варіантом у сніг та спеку. Доглядати за таким видом взуття потрібно ретельно.

Головні поради:

  1. Не лінуйтесь щоразу, як приходите додому з вулиці, протирати взуття зі шкіри мокрою ганчіркою. Можна це робити спеціальною пінкою.
  2. Якщо взуття зі шкіри та устілки промокли, ніколи не сушіть їх на батареї чи феном, це погіршує стан шкіри. Використовуйте папір чи газету, якою можна набити взуття зсередини або використовуйте пакетики із силікагелем. А от сонячні промені для мокрого шкіряного взуття шкідливі. 
  3. Перед кожним виходом на вулиці буде не зайвим нанести на шкіряне взуття крем, аерозоль чи пінку. Зачекайте хвилин 30. Згодом зніміть залишки засобу з догляду оксамитовою ганчіркою чи губкою. Після цього відполіруйте взуття щіткою до блиску. Якщо шкіряне взуття має перфоровану структуру, пункт з щіткою потрібно пропустити. 
  4. Раз на місяць використовуйте дезодорант, який позбавить від неприємного запаху та подовжить життя вашій парі взуття.

Догляд за замшевим взуттям

замшеве взуття

Спочатку розберемося, чим нубук відрізняється від замші. Насправді це шкіра, яка має різну вичинку. Нубук має непомітну ворсистість, яка відчувається лише на дотик, адже на вигляд вона майже непомітна. А ось замша має високий і густий ворс з обох сторін, який помітний неозброєним оком. Саме тому ці два види шкіри потребують різного догляду.

Головні поради:

  1. Придбайте спеціальні засоби і косметику по догляду за замшею. А саме: спрей-поліроль, пінку, водовідштовхувальний аерозоль, засіб для виведення плям, відновник кольору, щітки різної жорсткості, ластик для чищення замші або нубука, серветки та дезодорант для внутрішньої сторони взуття.
  2. Перш ніж вдягнути взуття, радимо обробити його двічі-тричі спеціальним водовідштовхувальним косметичним засобом, який подовжить життя вироба. Потрібно почекати, аби взуття висохло. Проте забудьте про фен чи батарею, або сонце.
  3. Якщо бачите, що замшеве взуття чисте, але має на поверхні трохи пилу, вистачить обробки щіткою спеціальної щільності для замші. 
  4. Раптом побачили пляму на замші, не спішіть обробляти її бензином, краще придбайте спеціальний засіб, який виводить плями із замшевого взуття.
  5. Раз на місяць використовуйте дезодорант, який позбавить від неприємного запаху, та подовжить життя вашій парі взуття.

Догляд за взуттям з нубуком

черевики з нубука

Догляд за нубуком досить схожий на догляд за взуттям із замші. Проте існують деякі відмінності.

  1. Придбайте спеціальні засоби і косметику з догляду за замшею або нубуком. А саме: спрей-поліроль, пінку, водовідштовхувальний аерозоль, засіб для виведення плям, відновник кольору, щітки різної жорсткості, ластик для чищення замші або нубука, серветки та дезодорант для внутрішньої сторони взуття.
  2. Перш ніж розпочати носіння пари такого взуття, радимо обробити його двічі-тричі спеціальним водовідштовхувальним косметичним засобом, який подовжить життя вашої пари взуття. Кожного разу потрібно почекати, аби взуття висохло. Проте забудьте про фен чи батарею, або сонце.
  3. Використовуйте спеціальний ластик, якщо побачили пляму або забруднення. 
  4. Використовуйте металеву щітку як виключення, коли забруднення дуже сильне, проте не можна використовувати таку щітку щоденно.
  5. В жодному разі не використовуйте такі засоби як оцет чи розчин нашатирю, адже це може назавжди зіпсувати ваше взуття. У складних випадках краще звертатися до спеціалістів.
  6. Раз на місяць використовуйте дезодорант, який позбавить від неприємного запаху, та подовжить життя вашій парі взуття.

Догляд за лаковим взуттям

лакові босоніжки

Лакове взуття завжди виглядає ефектно та ошатно, проте надзвичайно приваблива поверхня не приховує подряпин, маленьких тріщин чи інших пошкоджень. Саме тому доглядати за таким взуттям потрібно більш ретельно, не шкодуючи грошей на засоби з догляду. Завдяки цьому життя ваших улюблених черевиків або ботильйонів може бути подовжено.

Головні поради:

  1. Протирайте поверхню лакового взуття м'якою губкою, спонжем або ганчіркою, змоченими у молоці.
  2. Лак не любить температуру нижчу за -10 градусів та понад 25 градусів. Не взувайте таке взуття під час дощу, бо лак може потріскатися.
  3. Раз на декілька тижнів та перед першим носінням лакового взуття рекомендуємо змастити поверхню рициновою олією, гліцерином або вазеліном. Залиште виріб на ніч. Зранку, якщо є необхідність, промокніть залишки олії оксамитовою ганчіркою.
  4. Косметика з догляду за лакованим взуттям має бути лише на водній або силіконовій основі. Жодних виключень, інакше ризикуєте отримати тріщини. 
  5. Щітки та лакована поверхня взуття – це непоєднувані речі. Забудьте про такий засіб по догляду за взуттям раз і назавжди. 
  6. Раз на місяць використовуйте дезодорант, який позбавить від неприємного запаху, та подовжить життя вашій парі взуття.

Догляд за білими кросівками або кедами

білі кеди

Звісно, головне – розрізняти біле взуття на тканинній основі і шкіряне. Якщо тканинні кеди чи кросівки спокійно можна прати у пральній машинці, то зі шкіряним взуттям так не вчиниш. Тому розповімо про догляд за шкіряним взуттям білого кольору. 

Головні поради:

  1. Придбайте спеціальні спреї та пінки для білого взуття. Ці засоби можна наносити лише на забруднені ділянки. Після всмоктування біле шкіряне взуття можна почистити щіткою. 
  2. Якщо біле взуття має незначні подряпини, то ситуацію допоможе врятувати білий крем-фарба. Якщо випадок складніший, не ризикуйте і йдіть одразу до професіоналів.
  3. Придбайте для білого взуття прозорий крем-поліроль, бажано захисного спрямування, який подовжить життя білого взуття.
  4. Що стосується білої підошви, то краще за все з брудом впораються сода з водою (1:1) та зубна паста. Соду з водою змішуємо до пастоподібного стану і наносимо губкою або зубною щіткою. Трохи чекаємо і ретельно тремо, згодом змиваємо водою. Так само можна вчинити і з зубною пастою.
  5. Раз на місяць використовуйте дезодорант, який позбавить від неприємного запаху, та подовжить життя вашій парі взуття.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme