Як доглядати за швейною машиною

Якщо ви вирішили зайнятися швейною справою або вже є власником нової швейної машинки, мало вміти нею користуватися. Важливо правильно доглядати за такою технікою, щоб вона прослужила довгий час

В першу чергу враховуйте, що кожна модель має свої технічні особливості. А значить, одразу після придбання потрібно вивчити інструкцію від виробника, де прописані всі рекомендації. Час, який витрачено на читання документації, не пройде даремно, а дозволить уникнути проблем під час експлуатації, оскільки ремонт швейної техніки - справа недешева.

Як доглядати за швейною машинкою: основні етапи

Пам'ятайте, щоб запобігти передчасному забрудненню машини, потрібно тримати її закритою. Крім того, техніка буде працювати легко, безшумно і тривалий час, якщо тримати її в чистоті і вчасно змащувати.

Проводимо чистку

Навіть якщо рідко використовувати машинку і вчасно її закривати, все одно в механізмах збираються пил, нитки, частинки тканин. Коли сміття багато, це ускладнює просування тканини, а значить збільшується навантаження, і першим виходить з ладу привід, ремонт або заміна якого - недешевий. Щоб здійснити чистку, приготуйте:

  • Серветки - потрібні для протирання деталей.
  • Пінцет - щоб дістати нитки, ворсинки, які намоталося на механізми.
  • Кисті, можна для малювання, високої жорсткості - дозволяють легко зчистити пил з човника і сполучних пристроїв.
  • Довгу голку - допоможе швидко витягти бруд з важкодоступних вузлів.
  • Дрібні викрутки - щоб відкрити внутрішні механізми.

Перш ніж почати роботу, вимкніть машинку, витягніть швейну голку. Почистіть доступний простір серветкою або використовуйте інші інструменти, в залежності від ступеня забруднення. Наприклад, якщо намоталися нитки, візьміть голку або пінцет. Особливу увагу зверніть на забруднення, які завжди у великій кількості скупчуються під голковою пластиною.

Далі приступайте до очищення механізмів човника. Більшість сучасних машинок сконструйовані так, що їх нескладно розібрати за допомогою звичайної викрутки. Спочатку очистіть човник, потім його хід, важливо, щоб тут не залишилося і пилинки, але при цьому не утворилося подряпин!

Змащуємо вузли швейної машинки

Мастило є невід'ємною частиною догляду. Достатня кількість масла на механізмах забезпечує рівномірність ходу під час шиття і безшумність роботи техніки. Для мастила використовується звичайна машинна олива, її бажано придбати одразу ж разом з машинкою або перед змазуванням в профільному магазині, наприклад, на https://janome.in.ua або іншому подібному.

Частота мастила залежить від інтенсивності використання техніки, оскільки вона проводиться завжди після чистки. Які точки потребують змащення, вказується в інструкції від виробника. Зазвичай процедура здійснюється наступним чином:

  • відкрийте зовнішній кожух техніки;
  • змастіть всі рухомі, що труться деталі.

Зверніть увагу, що в деяких моделях не потрібно знімати кожух, масло наливається в спеціальні отвори. Після змащення залиште машину на кілька годин для розподілу масла по всім деталям.

Підготовка до роботи

Довговічність швейної техніки багато в чому залежить також від того, наскільки правильною буде її експлуатація. Якщо є можливість, корисним буде систематичне звернення за обслуговуванням швейної машинки в сервісні центри. Не нехтуйте порадами про вибір і ухилянні від більш досвідчених любителів шиття, нині в мережі інтернет є безліч тематичних форумів, які можна знайти за першим запитом в пошуковій системі. Наприклад, http://forum.hobbyhouse.in.ua/.

Процедура підготовки до роботи з машиною здійснюється наступним чином:

  • Переконайтеся в справності машини. Огляньте деталі на ступінь якості кріплення, перевірте легкість руху обертальних механізмів.
  • Правильно підберіть голку. Виріб вибирається відповідно до матеріалів, з якими доведеться працювати. Суворо заборонено використовувати тупі або гнуті голки.
  • Виберіть нитки. Зазвичай вибираються під номер і відтінок оброблюваного матеріалу.
  • Заправте нитки. Якщо немає досвіду, уважно прочитайте інструкцію. Пам'ятайте, якщо заправити машину неправильно, вона може швидко вийти з ладу! Враховуйте, що в більшості моделей використовується два види ниток - з нижньої і верхньої подачі, звичайно спочатку вдягають останню.

Тепер увімкніть машинку. Підніміть лапку, виберіть положення маховика і ниткопритягувача. Потім встановіть нитки в шпульці і налаштуйте натяг ниток, перевірте тиск лапки. Міцна і красива строчка виходить в тому випадку, коли нитки з нижньої і верхньої подачі переплітаються разом в глибині тканини.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme