Як архітектори 25 років прикрашали та спотворювали Україну

Сьогодні Україна відзначає день архітектора - професії, представники якої добряче змінили обличчя країни за роки незалежності
Depo.Життя
1 липня 2016 09:00
ФОТО: depo.ua
Як архітектори 25 років прикрашали та спотворювали Україну
Як архітектори 25 років прикрашали та спотворювали Україну

Depo.ua пропонує згадати найбільш красиві і найбільш потворні пам'ятники, які з'явилися на українській мапі за останні 25 років. 

Так, архітектору Сергію Бабушкіну досі не можуть пробачити вигляд оновленого Майдану незалежності, який найзатятіші скептики і досі називають "теплицею". Навіть відкриті до сучасних архітектурних віянь кияни визнають, що хоча "скляний" стиль і популярний в Європі, на Майдані об'єкти ніби відокремлені від решти міста і ні з чим не поєднуються. Додали перцю стелла незалежності та скульптура Архангела Михаїла у виконанні Анатолія Куща. Все це створило ще більшу еклектику, збагнути яку кияни виявились не в змозі. 

Як архітектори прикрашали і спотворювали Україну - фото 1

Дісталося від критиків і будівлі Музею історії Києва, яка спочатку планувалась як офісний центр. Хоча, треба визнати, підкосити під навколишні будівлі певною мірою вдалося. 

Як архітектори прикрашали і спотворювали Україну - фото 2

Воздвиженка, спроектована і побудована трестом "Київміськбуд-1", досі викликає протиречиві емоції у киян. З одного боку, мікрорайон вочевидь не вдалося стилізувати під давнину і виглядають будиночки дещо іграшковими. Втім, прогулятися кольоровими охайними вуличками доволі приємно. 

Як архітектори прикрашали і спотворювали Україну - фото 3

Як архітектори прикрашали і спотворювали Україну - фото 4

Колись головний зодчий Дніпропетровська Олександр Дольник змінив чимало рис обличчя міста. Так, його легендарні башти наразі вважаються сучасною візитівкою мегаполіса. 

Як архітектори прикрашали і спотворювали Україну - фото 3

Симпатичним, хоча і класичним виглядає житловий комплекс "Першотравневий", споруджений за його проектом.

Як архітектори прикрашали і спотворювали Україну - фото 6

А от модерновість комплексу "Цитадель" сприйняли не всі. Чимало мешканців міста бідкались на форумах, що дещо дивна будівля наводить жах. 

Як архітектори прикрашали і спотворювали Україну - фото 7

Львів відомий не тільки величною архітектурою, але і міні-цікавинками. Наприклад, так виглядає приватний будинок на станції Личаківській. 

Як архітектори прикрашали і спотворювали Україну - фото 8

А от спорудження відділення банку на площі Міцкевича, яку внесено до світового спадку ЮНЕСКО спричинила скандал на довгі роки. Після продажу ділянки землі у центрі міста оголосили конкурс серед архітекторів. Переможці - Базюк, Огоновський і Швець спорудили чудернацьку будівлю, яку зразу ж після відкриття нарекли "унітазом". 

Як архітектори прикрашали і спотворювали Україну - фото 9

Будинки по вул. Собанській в Одесі у 1996 отримали нагороду як найкращий архітектурний проект країни. Спроектував дивовижні будівлі архітектор Михайло Повстанюк з синами. 

Як архітектори прикрашали і спотворювали Україну - фото 10

До проекту ТЦ "Европа", спроектованого Артуром Свойдою, знавці поставилися з прихильністю, а більшість звичайних одеситів - з прохолодою. Мовляв, модерна будівля на Дерибасівській надто вибивається з загальної картини. 

Як архітектори прикрашали і спотворювали Україну - фото 11

Після реконструкції Історичного музею у Харкові на вході з'явився скляний павільйон-галерея. Багатьом харків'янам нововведення сподобалось. 

Як архітектори 25 років прикрашали та спотворювали Україну - фото 12

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя