Як Amazon може знищити біткойн

Побивши усі мислимі рекорди, біткойн все ще залишається доволі вразливим. Навіть зараз скептики продовжують сперечатися, що саме знищить валюту, в 20 тис. разів дорожчу за долар

Журналіст відділу "Життя"
Як Amazon може знищити біткойн…

Біткойн-лихоманка триває вже кілька років, і попри захмарну ціну валюти, у неї все ще модно вкладатися - якщо купувати не цілу "монету", то бодай частинку.

Втім, і зараз заощадження в біткойнах вважають ризикованими. Так, за день ціна біткойна може впасти аж на 30%, після хакерських атак заощадження важко відновити. Тим паче, що на п'яти лідеру наступають інші криптовалюти - дешевші і зручшіші, пише Hackernoon.

Але загрозу біткойну несе не лише світ блокчейну.

ВИБІР НА КОРИСТЬ ІНШИХ

Так, платформи онлайн-торгівлі не поспішають відкривати двері криптокоролю.

Зокрема, від Amazon цього поки що не дочекалися. А її рішення могло б стати відмашкою для інших, адже компанія посідає позицію онлайн-рітейлера номер один у світі, а за останній рік її продажі виросли до 94 мільярди доларів.

Втім, не все так просто. Зокрема, однією з перепон залишається обмежена швидкість передачі криптовалют. Зокрема, у мережі біткойн за секунду відбувається сім транзакцій, а в мережі етеріуму - п'ятнадцять. Тоді як на Amazon їхня кількість може доростати до 600 - саме такий показник платформа продемонструвала під час минулорічного розпродажу.

Тож варто Amazon дозволити розплачуватися біткойнами, і покупці зависнуть в електронній черзі на години.

Але експерти прогнозують, що онлайн-гігант таки зробить крок назустріч цифровим грошам. Адже, якщо біткойн та етеріум повільні, швидкість транзакцій альтернативної валюти ріппл сягає 1500 за секунду і потреби платформи більше ніж задовільняє. Тим паче, від ріппла не чекають таких стрибків у курсі, як у біткойна, зазначає Cryptonews. Себто, курс нових цифрових грошей навряд чи підскочить у кілька разів, з моменту, як покупець поклав товар у кошик.

Співробітництво ріппла та Amazon може підвищити курс валюти в десятки і сотні разів, не знищивши біткойн, але суттєво потіснивши його з позиції лідера. Так, колаборації - реальні і навіть вигадані - нарощують курс у сотні разів.

Цікавим кейсом стала історія криптовалюти Monaco, яка виросла на 695%, анонсувавши співробітництво з Visa, зокрема, випуск Monaco Visa Cards, пише Bloomberg.

Росту валюти не завадило те, що чітких домовленостей з Visa у Monaco не було, а колаборація так і залишилася на рівні заяв.

У випадку ж з реальним співробітництвом темпи росту можуть бути набагато стрімкішими.

Тим паче, що ріппл останнім часом стрімко б'є власні рекорди. Якщо останні чотири місяці валюта трималася в межах $0,17 - 0,24, демонструючи зростання у 21%, 13 грудня курс підскочив на 90%, склавши 0,47 за долар, а вже 15-го доріс до 0,77. В цілому, впродовж двох днів валюта виросла на рекордні 215%. Причиною ж стала новина про те, що банки Японії і Південної Кореї почнуть використовувати блокчейн-технології Ripple для здійснення транскордонних платежів.

Втім, є варіант, що Amazon зупиниться не на ріпплі, а на власній криптовалюті. Адже діапазон діяльності компанії доволі широкий: від стрімінгу відео до продажу програм, тож власні криптогроші органічно вписуються у цей концепт.

Випуск криптовалюти для великих міжнародних компаній - не дивина. Так, у вересні цього року німецький постачальник текстилю Kik, який має філіали у дев'яти країнах, заявив про випуск власних криптогрошей, а акції ретейлера Overstock після аналогічного анонсу підскочили на 30%.

Для Amazon доволі оманливо зв'язати усі свої численні сервіси ще й криптовалютою. Це зробить користування ними комфортнішим, особливо якщо передбачити для клієнтів, які купують послуги Amazon за гроші Amazon певні знижки.

Якщо ж врахувати, що на створення криптовалюти компанія виділить значні інтелектуальні та фінансові ресурси, на виході може з'явитися конкурент біткойна, який, знову ж таки, зухвало турне його з лідерських позицій.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme