Як 21-річний юнак запустив систему очищення Світового океану

Боян Слат запустив перший робочий прототип системи очищення вод Північного моря

Свою головну розробку юнак запускає спільно із благодійною організацією The Ocean Cleanup до 2020 року, повідомляє depo.ua з посиланням на The Huffington Post.

8 мільйонів тон пластику щороку потрапляє у води світового океану, створюючи 5 сміттєвих зон у Світовому океані.

"Я вигадав пасивну систему, яка дозволить природним океанським течіям зробити важку роботу замість наc", – розповідає Боян Слат.

Через існування п'яти проблемних зон, він розробив прототип v-подібної форми, який поглинатиме бруд.

"Ця v-подібна система дозволятиме пластику концентруватися до центру, звідки ми зможемо легко витягнути його, перш ніж відправити на землю для вторинної переробки", – аналізує юнак.

100-метрова система перегородок збирає пластик, який плаває у воді.

"Перш за все, прототип – міцний. Мабуть, найміцніший з усіх очисних споруд для води. Він зроблений із 10 шарів гуми, поліестру, тканини. Він розташовується приблизно на півтора метри над водою й на стільки ж – під нею", – говорить Слат.

Юнак розповідає, що така структура очисного пристрою зроблена для того, щоб він міг охопити навіть найменші шматки пластику в кілька міліметрів, але не пропустивши при цьому великі фрагменти.

Система має камери й сенсори, які дозволяють контролювати процес очищення.

"За кілька років прототип стане більшим в рази. Зараз ми ініціюємо найбільший проект очищення Світового океану в історії до 2020 року", – розповідає Слат.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme