WebMoney заборонили в Україні: Все, що потрібно знати про платіжну систему

Україна застосувала санкції терміном на три роки до електронної платіжної системи WebMoney

WebMoney заборонили в Україні: Все, що п…

Depo.ua розкаже, що це за система і для чого її використовували українці.

Що таке WebMoney

WebMoney - це найпопулярніша система онлайн-платежів в СНД, що дозволяє проводити транзакціі між її користувачами та інтернет-магазинами, підключеними до системи. Вона заснована у 1998 році і належить WM Transfer Ltd. Юридично в системі відбувається передача (трансфер) майнових прав, облік яких здійснюється за допомогою спеціальних розрахункових одиниць - "титульних знаків", номінованих в прив'язці до різних валют і золота.

WebMoney не зареєстровано в якості електронної платіжної системи на Росії, оскільки з юридичної точки зору титульні знаки не є електронними грошима.

WebMoney-гаманець - це конкретний рахунок в цій платіжній системі, прив'язаний до однієї людини, який може розпоряджатися цим рахунком за допомогою пароля і/або свого мобільного телефону, миттєво переводячи свої гроші тому, кому він забажає.

Для чого використовують WebMoney

За допомогою платіжної системи Webmoney можна відправляти відносно безпечні і неафішовані грошові перекази в будь-яку країну світу. Найчастіше за допомогою цієї системи платять за різні товари і послуги, переводять гроші родичам, повертають борги і, звичайно, оплачують роботу фрілансерів.

До речі, працювати з фрілансерами, найчастіше, дуже вигідно, адже в інших країнах можуть бути вигідніші ціни на послуги, наприклад, перекладачів, програмістів, дизайнерів і т.п. В результаті, можна заощадити 50% і більше від запланованого бюджету.

Крім звичайних переказів знайомим людям і оплати роботи фрілансерів, можна купувати найрізноманітніші послуги від солідних компаній, наприклад:

  • оплачувати мобільний телефон, інтернет і комунальні послуги не виходячи з дому
  • поповнювати баланс інтернет-реклами
  • здійснювати покупки в інтернет-магазинах, в тому числі у Китаї
  • платити податки, штрафи та інші платежі державі

Кому належить WebMoney

На офіційному сайті WebMoney Transfer описується як "міжнародна система розрахунків і середовище для ведення бізнесу в мережі".

Власником і адміністратором системи є WM Transfer Ltd. На офіційному сайті не вказані ні юрисдикція даної компанії, ні її власники, вказана лише керуюча компанія - Міжнародна адвокатська компанія UAB DEED BALTIC, Вільнюс, Литва.

Технічна підтримка та розробка ПО знаходяться на Росії. Головний центр атестації розташовується в Москві.

У листопаді 2015 року WebMoney отримала європейську ліцензію FCA (Financial Conduct Authority), яка закріпила за її європейським гарантом WebMoney Europe Ltd. офіційний статус емітента електронних грошей у всіх країнах, що входять в європейську економічну зону.

Історія блокування WebMoney в Україні

11 червня 2013 року Державна податкова служба України провела обшук у київському офісі ТОВ "Українське гарантійне агентство" (гарант за операціями з WMU), в ході якого були вилучені тестові сервери. ЗМІ повідомили про блокування на пов'язаних з WebMoney-Україна рахунках 60 млн гривень.

17 березня 2014 за рішенням суду блокування коштів на банківських рахунках української компанії-гаранта була знята.

21 травня 2015 року Національний банк України вніс Webmoney.UA до реєстру платіжних систем НБУ. WebMoney отримав статус внутрішньодержавної (внутрішньоукраїнського) платіжної системи. Менш, ніж через місяць, "Ощадбанк" став новим партнером WebMoney.UA, що дозволило для поповнення WMU-гаманців використовувати його інформаційно-платіжні термінали, банкомати, WEB і мобільний банкінг.

А менш, ніж через рік, в січня 2016, система WebMoney знову "стала безумовним лідером споживчих переваг в Україні" - на щорічному українському конкурсі торгових марок "Фаворити Успіху" вона була визнана кращою "Системою електронних платежів онлайн", шостий рік поспіль.

Через два місяці, в березні 2016 року, оргкомітет ще одного українського загальнонаціонального рейтингу - "Українська народна премія" - повідомив, що, за результатами незалежного рейтингового дослідження ТМ, WebMoney отримала найбільшу кількість голосів і здобула перемогу в номінації "Краща система електронних платежів".

24 травня 2018 року стало відомо, що за рішенням РНБО України 2 травня 2018 року платіжна система WebMoney була внесена до списку санкцій. Дане обмеження передбачає блокування активів, можливості проведення торгових операцій, виведення капіталів за межі України, виконання економічних і фінансових зобов'язань, а так само передбачає заборону на видачу дозволів, ліцензій Національного банку України на здійснення інвестицій в інші держави, розміщення валютних цінностей на рахунках і вкладах на території іноземної держави, на ввіз і вивіз з України валютних цінностей. Під заборону потрапляє можливість реєстрації НБУ учасника міжнародної платіжної системи, передачі технологій і прав на об'єкти інтелектуальної власності. Термін санкцій встановлений на період трьох років.

Цікаві факти про WebMoney

Станом на січень 2018 року, кількість реєстрацій в системі WebMoney перевищило позначку в 36 мільйонів акаунтів.

За 2014 рік, згідно з внутрішньою статистикою Webmoney, кількість операцій в системі склало більше 160 мільйонів транзакцій, їхній обсяг - понад 17 млрд доларів.

За результатами дослідження e-Finance User Index, 34,4% користувачів Рунету використовують гаманці WebMoney.

Існує однойменна японська система розрахунків, яка ніяк не пов'язана з російською.

Нагадаємо, Україна забанила WebMoney.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme